Home » Dersim » Pülümür Vadisi’nde hava operasyonu

Pülümür Vadisi’nde hava operasyonu

Pülümür vadisi içinde silahlı insansız hava araçları tarafından tespit edilen kalabalık bir PKK örgüt mensuplarına yönelik düzenlenen hava harekatında 3 örgüt mensubunun öldüğü, 3 örgüt mensubunun ise yaralandığı belirtildi.

Dersim Pülümür vadisi içinde bir grup örgüt mensubunun eylem hazırlığı içinde oldukları istihbaratı üzerine bölgeye silahlı 2 insansız hava aracı sevk edildi. Silahlı İHA’ların bölgeyi bombalamasından sonra sevk edilen 2 Kobra helikopteri de örgüt mensuplarının bulunduğu alanı yoğun bombardıman altına tuttu. Ardından bölgeye helikopterle Jandarma Özel Harekat birlikleri indirildi.

Yapılan arazi arama taramasında PKK mensubu 3 kişinin öldüğü tespit edildi. Güvenlik birimleri, yaralanıp kaçan 3 örgüt mensubunun yerinin tespit edildiğini ve teslim olmaları için çağrılar yapıldığını söyledi. Bölgede süren operasyon kapsamında zaman zaman çatışmaların yaşandığı da belirtildi.

DERSİM-PÜLÜMÜR KARAYOLU TRAFİĞE AÇILDI

Operasyon nedeniyle çift taraflı olarak ulaşıma kapatılan Dersim-Pülümür karayolu akşam saatlerinde tekrar ulaşıma açıldı.

Dersimnews.com'u sosyal medyada takip edin
Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =