Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Müslüman Kardeşler Alevileri Hedef Gösterdi

Alevilik

Müslüman Kardeşler Alevileri Hedef Gösterdi

Müslüman kardeşler örgütü yöneticisi Memun El Hımsi’nin, devlet destekli kamplarda kalıp, “Alevileri öldüreceğiz” açıklaması yapması, bölgede infial yarattı.

Müslüman Kardeşler Örgütü “Alevilere ölüm” çağrısı yaptı!

Yurt Gazetesi’nin haberine göre  Müslüman Kardeşler Örgütü yöneticilerinden Memun El Hımsi Suriye Alevilerine ölüm çağrısı yaptı. İşte o haber:

Suriye’deki çatışmalardan kaçan insanların- misafirlerin kaldığı Hatay mülteci kampında kalan Müslüman Kardeşler örgütü sorumlularından Memun El Hımsi, yaptığı görüntülü açıklamada; “Suriye’yi Alevi mezarlığı haline getireceğiz…” dedi.

Devlet destekli kamplarda kalıp, böylesine insanlık dışı katliam çağrıları yapması, bölgede yaşayan halk üzerinde infial yarattı.
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, “Müslüman Kardeşler örgütü Suriye’de Alevi-Sünni çatışması yaratabilmek için her türlü provokasyonu denemekten geri durmadı. Türkiye topraklarında devletin yarattığı olanaklarla barındırılan bu cinayet şebekesi yöneticisinin de yapmaya çalıştığı budur. Antakya gibi çok farklı mezheplerin ve etnik kimliklerin yaşadığı bir alanda ve Türkiye devletinin koruması altında ‘Alevileri katledeceğiz’ biçimde bir açıklama yapması, Türkiye açısından da ciddi bir tehdittir” dedi.

Alevi ve Sünni halkı karşı karşıya getirmek için yapılan bu çağrının bölgede yaşayan Türkiyeli Arap Alevi vatandaşlarda ciddi tepkiler yarattığının altını çizen Ediboğlu;

“Müslüman Kardeşler örgütü, Alevi yöneticilerini kendisine öncelikli hedef olarak seçmiştir. Böylelikle, çatışmaları daha da yaygınlaştırarak tüm ülkeye taşımayı ve dış müdahale için uygun zemin yaratmayı amaçlamaktadır. Suriye resmi haber ajansı SENA şimdiye kadar yapılan saldırılarda 2000 güvenlik görevlisinin ve pek çok sivil vatandaşın yaşamını kaybettiğini duyurmuştur” dedi.

Mehmet Ali Ediboğlu, kamuoyuna (ya da hükümete) şu üç soruyu yöneltti:
1- Türkiye topraklarında barınan, Türkiye devletinin beslediği bu adamın böyle bir açıklama yapmasına nasıl izin verilir?
2- “Alevilere katliam çağrısı” yapacak cüreti kimden alıyor?
3- Böylesine insanlık dışı bir katliam çağrısını yapan birinin, mağdur olduğunu, Türkiye’de yalnızca misafir olarak barındığını düşünmek mümkün müdür?

* * *
Memun El Hımsi’nin video görüntülü açıklaması şöyle:

“Kahraman Suriye halkına selam, Suriye’nin kahramanlarına ve Suriyeli Sünnilere selam, selam vatanı ve dinini savunan erkek adamlara,
Ey hakir Aleviler,
Bugünden sonra, ya Esad’dan vazgeçersiniz ya da Suriye size mezar olacaktır. Suskunluğunuz yeter, Sünni kıyımınız yeter. Bugünden sonra susmayacağız, göze göz dişe diş ilk başlayan da zalim olandır. (Aleviler) Bugünden sonra sizi ne azınlık ne taife olarak bırakacağız, bunu bekleyin.
Yemin ediyoruz ki,
Bu çeteden ve kavgasından vazgeçmezseniz, size hayatınızda unutamayacağınız bir ders vereceğiz. Sizleri Suriye topraklarından ve Suriye’den silip süpüreceğiz. 10 aydır kadınlara ve çocuklara yaptığınız kıyım yeter. Bugün Meydan yaralı, Humus yaralı, Hama ve Der el Zor yaralı, bundan sonra susmayacağız. Sizi (Alevileri) yeryüzünde hiç kimse kurtaramayacaktır. Kavga durmazsa, Suriye’yi Alevi mezarlığı haline getireceğiz. Yaşasın Suriye, kahrolsun hain sefiller (Aleviler). Kahrolsun, hakir siyasi Şiiler. Bugünden sonra, Sünnilerin kim olduğunu öğreneceksiniz.
Kahrolsun hain sefiller (Aleviler)…
Kahrolsun, hakir Şiiler…
Bugünden sonra, Sünnilerin kim olduğunu öğreneceksiniz…”

YURT Gazetesi / 31 Ocak 2012

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Comment

1 Comment

 1. nedim topal

  04/02/2012 at 09:26

  AVRUPA BİTMİŞTİR MAĞDURLAR , EZİLENLER YENİDEN ÖRGÜTLENİP AYAĞA KALKMALI ÜLKEDE , AVRUPADA , HERYERDE ……… akp , devlet , kurumları kendi karanlık tarihini konuşmuyor vur muhaliflerin sırtına bakalım nereye varır . Baştan sona kire , pisliğe bulaşmış akp basınıyla , yanaşmalarıyla arsızlaşıyor . Kendi karanlık , derin geçmişini konuşmuyor , milli türk talebe birliklerinde katlettikleri devrimcileri , işçileri , ermenileri , alevileri , şiileri sanki bilmeyizmiki . Sopayı eline alan şımarıyor , dünyayı ben kurdum edalarında düşmez kalkmaz allah var , alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demiş büyükler . Ülke birkaç oligarşik sünepe yeşil komprodorların ellerinde daha neler çekecek ? kürdistanda bir savaş vardı devam ediyor büyük devletsen adam olursun uluslararası savaş sözleşmelerine uyarsın ama nerde bu duruş . Aksine çirkefleşmek , kuraldışı , yozlaşmış , ukala vuruşlar . Olgun devletler barışı , dostluğu nasıl sağladılar akp lilerin ettiği gibimi yoksa oturup konuşarakmı yani eşit oranda tarafları incitmeden . Akp yle bu umutlar bitti dördüncü dünya diye beğenmediğiniz , dikta denen yönetimler burmada , endonazyada dahi aklı selim galip gelirken yani evrensel şartlar oluşturulup barış gelişirken buralarda vahşet , cinayet , zulm artarak neden devam eder ? Avrupayamı güveniyon sırtını kimlere dayadın batıyı bilmezmiyiz çıkarı olmadan boşuna okşamaz akp yi . Batı bu ülke insanı için artık bitmiştir , gittik , gördük , analiz ettik örneğin en yakın örnek bu soğuklarda avrupada yüzlerce insan sokaklarda çaresizlikten ölmüştür . Nerede avrupada devlet , demokrasi nerdeymiş ? Bu batıya yön çevirmek cehalettir ancak birkaç komprodorun işine gelir . Üstüne basa basa söylüyoruz avrupa birliği zenginlerin oluşturduğu kuluptür . Yoksula , işsize , çaresize yarar yoktur , işsizlik , açlık almış gitmiş . Avrupa için çok söz edilebilinir zaten akp satıp satıp faizlere para yetiştiriyor . Nereye kadar böyle gidecek ? Satacak bişey kalmadımı ne edecekler zaten o zamana kadar sıvışırlar enkazı bir enayiye devrederler . Akp avrupayla , abd yle , israille milletin geleceğini karartıyor . Yeni bir hamle etrafında buluşmalı öncelikle ülkedeki mağdurlar , örgütlenmeli bunu ülke genelinde yaygınlaştırmalı . Avrupanın , akp nin çirkin , artniyetli duruşu teşhir edilmeli . Sonra avrupadaki muhaliflerle buluşup oralardada bu kutsal meşaleyi alevlendirmeli . Sonra dünyadaki diğer bölgelerede yaygınlaştırmalı enternasyonelde denebilinir . Sadece ülkede başardık , kurtulduk değil dünyadaki diğer birikimlerle hemhal olup , bilgi alış – verişleri gerçekleştirilmeli .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Alevilik

To Top