Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Sabahat Akkiraz: Solcular ve PKK Alevileri Kullandı

Alevilik

Sabahat Akkiraz: Solcular ve PKK Alevileri Kullandı

Sabahat Akkiraz: Solcular hep Alevilerin üstüne oynadılar. PKK da Alevi çocukları kullandı. 

 

Dersimnews.comCHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, “1980 öncesinde solcular cemevlerini basıp ‘din uyuşturucudur’ derlerdi. Aleviler arada kalırdı. Babam abime ‘gelip cemevini dağıtacağına neden gidip camideki imama laf söylemiyorsun’ diye kızardı. Solcular hep Alevilerin üstüne oynadılar. PKK da Alevi çocukları kullandı. Alevi toplumu mazlum bir halktır” dedi.

 

sabahat-akkiraz

Sabahat Akkiraz‘ın, Habertürk’ten Kübra Par‘a yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

‘Okmeydanı’nı rant için dağıtmak istiyorlar’

– Okmeydanı’nda neler oluyor?

“Okmeydanı olayı aslında Alevi gettolarını dağıtma projesidir. Okmeydanı şehrin ortasında bir rant bölgesi olduğu için dağıtmak istiyorlar. Olayları çıkaran yüzü maskelilerin kim olduğunu bilmiyoruz. Polis görevini yapıp onları yakalamıyor.”

‘Olaylar Çok Sistematik Yürüyor’

– Polis kasten mi yakalamıyor yani?

Bu olaylar çok sistematik yürütülüyor. Eskiden hep Gazi Mahallesi’nde olurdu. Orayı dağıttılar. Yüzü maskelileri bahane ederek gariban aileleri yerinden etmek istiyorlar.

‘Amaç Rant’

– Okmeydanı’nda içinde Alevilerin de olduğu radikal sol bir yapılanma yok mu? O bölgedeki protestolar barışçıl protestolar mı?

Bir yerde rant varsa orada sıkıntı vardır. Güvercintepe’de cemevini taşladıklarında da bunu rant için yaptıklarını biliyorduk. Radikalleştirip boşaltmak istediler çünkü Başbakan’ın büyük projesi oradan geçiyormuş. Tesadüf değil, pek çok mahallede böyle oldu. Sol örgütler de bunu kullanıyorlar.

‘CHP’liler Aleviliği Başka Türlü Kullanıyor’

Aleviler şiddetin tarafıymış gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Devlet görevini yapsın, güvenliği sağlasın. Küçücük bir mahalledeki şiddeti durduramıyorsa ülkeyi nasıl yönetecek? Alevilerin yaşadığı mahalleler karışıklık çıkarmak için biçilmiş kaftandır çünkü Aleviler hiçbir şeye karışmazlar. Yıllarca öldürülen Şafii PKK’lıların cenazeleri cemevlerinden kaldırıldı. O bir insan, ne şekilde ölürse ölsün o bir insan… Sonra “Aleviler PKK’lı” diye bir algı yaratıldı. CHP’liler Aleviliği başka şekilde kullanıyorlar, AKP’liler başka şekilde…

‘Sünni kesimin kendisiyle yüzleşmesi lazım’

– Alevi gençlerin olaylara katıldığı doğru değil mi? Neden çıkıp “Okmeydanı’ndaki şiddet olaylarını Alevilere mal etmeyin” demiyorsunuz?

Diyoruz ama kimse duymuyor. Akıl var mantık var. Adam cenazeye geliyor, alnından vuruyorlar. GBT’sinde bir şey olmadığı da çıkıyor ortaya. Neden onu vuran değil de Aleviler konuşuluyor? Yüzü maskeliler neden yakalanmıyor? Sünniler empati yapsın, bir cami taşlansaydı, bir genç namaz kılarken başından vurulsaydı ne tepki verirlerdi? Çıldırmazlar mıydı? Aleviler çok sabırlılar. Başbakan konuşmalarında Kemal Bey’in mezhebinden bahsediyor. Deniz Bey’in Sünniliği hiç konuşuldu mu? Sünni kesimin bir şekilde kendisiyle yüzleşmesi lazım…

‘Çok ayrımcılık var’

– Sol gruplar Alevileri kullanıyor mu yani?

Alevi çocukları tercih yapmak zorunda kalıyor. Okmeydanı’nda ölen çocuğun işi neydi? Çöpçüydü. Bu tek örnek değil. KPSS’den 90 alan çocuklar da iş bulamıyor. Aleviler ilçe ilçe köy köy fişleniyor. Türkiye’de her beş kişiden biri Alevi ama bir tane Bakan, Bakan yardımcısı, genel müdür var mı? Hiç mi okumuş Alevi yok? Alevi köylerine cami yapmak, din adamı olarak imam atamak, cenazeleri cami dışından kaldırtmamak, Ramazan’da laf atmak suretiyle baskı yapılıyor. Bu haksızlıklar karşısında dışlanan Alevi gençler alana iniyor. Çok ayrımcılık v

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
3 Comments

3 Comments

 1. KIZILBAS sesi

  03/06/2014 at 00:08

  Sabahat Akkirazin aciklamalari gerekli ve zamana Uygun aciklamalar!

  TEK GERCEK VAR BIZ ALEVIYIZ !

  ALEVILER ÖZGÜRLÜK ESITLIK ICIN ULUSLARARASI ÖRGÜTLENMELI !

  Alevi`lerin tek Yolu ve bir tek Kapi`si vardir. Baslangic da olsa Bayrak acmak kendisi icin uluslararasi örgütlenmek ve kurumlasmaktir !

  Tarih ispatlidir ki; Alevi`ler kendi toplumunu ayri bir millet gören kendine özgü halk inanclari (Raa-haq,Bektasi vs) olan,Anadolu cografyasinda karsitlarini soy`dan gelen irkci zalim`ler gören.Alevi Paradigmasi Yezit mantik „Güruh-u be-haqe“ karsi dik duran hakikatcilik olarak kervanlasmis devri mirastir.

  Alevi`lik,Semanizim`dir,Zerdüslük`tür,Mezdekcilik`tir,Manicilik`tir,Islam`dir,Hurufi`lik,Sii`lik,Ismaili`liktir,Ehl-i hak`tir denildi. Yazanlarin cogu pisman olduysa da her hastaligin ilaci farkli etki yapti.Alevi halkin hak esitligi var olma hakki degil ama Alevi`lik adlandirilan asimilasyon tasavvufu,inkarci zihniyetlerin hem inanc özgenligimize hem`de Alevi milletine karsi stratejik komplo teorisi olarak kullanildi.

  Sihirli bir sözcük olarak Alevi`lik asimilasyon formatlamadir. yani Alevi`ler veya Alevi halki denilmek istenmez.Tespit ve yorumlarda „bir kültür „bir felsefe anlayisi „islamin ici ya da disi“Insan sevgisi“kültürel grup“ yok Mezhep`tir,Caferi tarikatidir,Ehlibeyt`tir vs. kirli statiko siyaseti yapiliyor. Türk ittiati tarrakicilerin medotlari, Alevi`lik kürt`lügün bir tür zenginligi`dir denilerek kadar afarozca infazci hafiza siyaseti ile gercekler carpitiliyor. Dostlar yok öyle bir sey.

  Sonucta islam Semsiyesi altinda birligi vaaz edenler de var.Demokratik islam safsatasi da var. Türk Devleti ile birlikte ayni Pay`a paylasanlarin Alevileri inkari kücümsenemez.

  72 Milleti bir gözle görme,Alevi`leri dünya`ya kimlik`siz sunmak icin`dir.“ Her milleti bir Nazar´da esit görüyorsunuz“ cifte standartli siyasi taktiktir. Alevi`lere„yanlis dümedigi`dir. Günümüz`de Anadolu`da faliyet sürdüren Devleti eline gecirmek isteyen tüm ulusal vede sinifsal örgütlenmelerin Programlarin`da Alevi`ler yoktur. Alevi kimligi vatandaslarimiz,yurttaslarimiz kavramlarinda linc edilmeye özen gösteriliyor.Parti programlarinda halk,millet kabul görmiyorsak yasadisi olmamizin kabulü özenlendiriliyor.

  Stratejik Arastirmalar Enstitüsünün 2009 Alevi raporlarinda Türkiyede Alevi`nin hakki birey olarak önü acik tutulmasi önerilirken. Evrensel sartlarda Aleviler topluluk olarak uluslararasi gündemlestirilirse Türkiye Cumhuriyeti devletini bilinemiyecek cikmazlara zorlar diyerek raporlamistir.

  Nerde Demokratik örgütler ? Soruyoruz nerde demokrasi ? Alevilerin millet,özgün din,kültürel özerklik,Demokratik temsilcilik,esit hukuk,kendi kaderini kendi tain hakki yoktur.Neden solcuyum,hzalkciyim,devrimciyim diyenler dahil hic bir Evrensel hak Alevi halki icin programlarinda yok.Sinif ve inanc ve ulusalcilik,idolojik siyasette inkarcilik Alevi`ler icin 4 x 4 uygulaniyor.

  Islam icine sokma ugrasilari icin Cami-Cemevi Projeleri gibi yapilan devletci yalaka yeminler tas gibi. Alevi sorunu sadece inanc maksat`li degildir. Alevi meselesi sadece Inanc denilirse bilinsin ki; Dersim,Kocgiri Kizilbas soykirimlari sakli kaliyor,Madimak,Metris,Gezi direniste topraga düsen Genclerimizin isikli ruhlarin yüceligi sakli kaliyor.Gazi,Maras,Corum,Malatya katliamlari.soykirimlarinin hakki sakli kaliyor.Munzur suyu`nun kizilligi ,Evliyalar´in Cig`ligi,Süngü`lenen Bebek`lerin hak`ki ve direne direnedüsen kizilbaslarin hakki sakli kaliyor. Alevist olamazsak birlik`ten ve dirlik`ten uzaklasirsak Bozatli Hizir´ín hakki`da sakli kaliyor.

  Alevi`ler Evrensel haklar icin,Avrupa Birligi azinlik haklari sözlesmeleri,Avrupa insan haklari ,Birlesmis milletler uluslararsi halklar hukuku cevresinde var olma hakkini,Demokrasi hakkini Referanduma sunmasina kadar gündeme otutturmak zorunda.
  Devlet-i Osmani Ali-ye TC Devleti oldu. Osmanli sürecinde Kizilbas denilen millete cagimizda Alevi milleti deniliyor.Iste „Marao „(biz`den) olgusuda tam da bura da hakikata dikkat cekiyor. „Marao „demek milletimiz`den anlaminda`dir yani „Kevme ma,“Sare ma „demek de „Alevi halk“demek oluyor.
  Hüseyin Aygün SKYTÜRK360 Programinda „Aleviler ulustur„Büyüklerimiz biz ne Türk`üz ne Kürd`üz Alevi`yiz dediler „demis bu tartismasiz bir gercekciliktir.
  Yavuz Selim`in Bitlis-i idrisi`nin dinbaz,kindar mirasi Derebey`ligin ilhak ahlakini musru görmek AKP`ya yaranmaktir.
  Dersim,Kocgiri,Maras Kizilbas (Alevi)soykirimlari Corum, Malatya,Madimak,Gazi,Gezi kizilbas direnen gencligimizin haykirisi unutturulamaz.Kindarciligin ve Erdoganin katliamlari,zindanlar,daragaclari,kursunlar faili mechul ve tek tarafli zulüm,inkar,ilhak bize cok sey ögretmesi gerekiyor.

  Gercekci olmasi gereken Aydin halk önderlerinin görevi Alevi`ligi örgütlemek degil,Alevi`leri örgütlemektir.Kizilbas Ruhi sekillenmelerimize,konusabildigimiz tüm dillere,geleneksel kültürümüze,mülki cografyamiza sahip cikmadan tarihimize,mirasimiza,kendimize, toplumumuza sahip cikamayiz.

  Kizilbas halkin tarihi carpitilarak yazildi.Padisah Fermanlari,Emirnameleri,Seyhülislam Hutbeleri,Kadilarin Fetvalari,Genelkurmay ,Pullu,yildizli inzibat,jandarma komutanlarin,Postallarin okutturulan ihaneti tarih degildir.Dersim tarihi diye bile ordunun Avcilarin tarihi yazildi.Asker Baytari överek devrimcilik adina ulusal tespitler,kanitlar basliklariyla okutturanlari unutmamaliyiz .Seyit Riza adina sahtekarca yazilmis Mektuplari hatirlayin.karerli Mehmet efendinin kitabi belgeli sahitligi ayrica (Ayse Hür 11.2013 Radikal`da Belgelerle yazdi) Halkimizin hafizasindaki tarih ile türk islam sentezcilerinin yazdiklari tarihin birbiriyle uyusmadigi gün gectikce acikliga cikarken.Halk hafizasindaki tarihimizi kaleme döktükce teoriler,teorisyenler,koplocular,revizyonist,kindar milliyetcilerin fikirleri kasiniyor uykulari kaciyor.

  Biz Alevi`ler bir millet olarak ayri bir halk olarak cogunluklara karsi azinlik olarak
  Bizi tanimayan hic bir halki hic bir idolojiyi hic bir siyasi örgütü tek tarafli destekleme mecburiyetimiz olmamalidir.Alevi`lerin örgütlenmelerini tahamül edemiyen farkli ulusal,sovenist,milliyetci her türden Renk`e ve Don`a giren güclere sir vermemeli el uzatmamaliyiz. Islam Bayragi Semsiyesi gibi hasta mantik Pir Sultanci Ruh`a , Yunus felsefesi´ne „Be Haq`tir“ ve anti Desimi`dir,anti Munzur`idir, anti Duzgi`dir.

  Dersim ne Kürdistan ne de Türk cografyasi`dir.Alevi milleti olarak variz taninmiyoruz,Ayni felsefeyi tasiyan Kizilbas halk inanclarimiz Sercesmesi,Celebileri ile Bektasilik,Talip,Reyber,Pir,Mürsidi ile Ocakzadelik var taninmiyor. Birden fazla dil konusabilirken bir yanimiz yüzyillar yasakli.Edebiyatimiz cok asirlik revize mahkumiyetiyle cekistiriliyor. Kültürümüz yasadisi ilan edilmis.Mülki Cografyamiz memleket“Welat“ isgal edilmis.Yerlesim alanlarimiz insansizlastirmak icin terör merkezlerine cevrilmis.Dogasi degerleri yagma altinda sulari cevrilmis daglari Mayin`lanmis. Uluslararasi tüm halklara gecen yasal cercevenin biz Alevi halk olarak disindayiz.Azinlik hakkimizi vede var olma hakkimiz`i kullanamiyan halkiz. Hangi Anayasa, Babayasa varsa bizi disinda olmamizi isteyenlerin siyaset oyunlarina sunulmus.Idolojilerin,Demogojilerin uydusu olmaktan cikmak gerekiyor.

  Alevi milleti ( Kizilbaslar) hic bir zaman zor ve siddet kullanarak toplum adina örgüt olarak komsu halklara karsi intikam kini gütmemistir. Nefsi Müdafaya gectigi süreclerde Akli-selim bariscil olmayi yeglemistir. Alevi`ler Evrensel Platformlara`da saygili ve Baris`tan yanadir.Hem birlesmis milletlerin azinliklarin esitlik haklari,hem Avrupa Konseyinin Helsinki sözlesmesi azinliklara kader tayin hakki,Azinlik topluluklarin var olma hakki bizimde hakkimizdir. Aleviler bütün halklar ve kendisi icin esit demokrasi ve özgürlük hakkinitaninmasina özverili davranir. Alevi halki bilmelidir ki; var olmasini inkar eden bilinc bulandiran siyasi amac lari dogrultusunda Komplo Teori ve Eylemler`le kindarlik yapanlar bizzat halklarin kardesliginin ve Devrimci fikir karsitlaridir.

  Son Parlemento secim sürecinde Adiyaman`da Sirri Süreyya Önder`e bir Alevi Dedesi`nin söyledigi gibi “Siz bizden ne istiyorsunuz bosuna ugrasiyorsunuz „Biz bir Alevi`nin Basbakan olmasini istiyoruz bosuna zaman harcamayin bir tek oy bile yok ” gidin dedigini ve kovulduklari`nin itiraflarini TV10 da acik acik söyledi kendisi eski bir Nur`cu olduguda itiraf etti.

  Unutulmaz tarih hatiratirasi iki örnek durusu yorum yapmadan sunuyoruz;
  Birinci örnek;1900 larin basinda “Dersim`in ikrarından, imanın`dan ve adet töresinden vaz gecmeyin“diyerek vasiyet eden Kocusagi İdare Ibrahim`e baris ricasinda ayaklarina kadar gidilmesini dilenen devlete mesaji “Tamam teslim olacağım, şartım şudur, önce Pir Baba`mın (Pir ile Atalari`nin) Mezarları´nı ziyaret edip kendilerinden Helal´lik isterim „demistir.

  Kocusagi Idare ibrahim iki yil Amed zindaninda Kadi`larin Huku`kuna itiraz eder. Kizilbas durusunu destanlastirir.102 yil hapis cezasi alir, Yine de Amed Zindani Kale Surlarin`dan atliyarak Welat Jaru-Dijar`a gelir Heyderan büyükleri Davul Zurna ile karsilarlar. Devletle savasa devam eder teklif edilen Dersim Mebusluğu`nu”Ora`da hala Osman`lının kokusunu sezinliyorum ben Osman`lının Ceşme`sin den su icmem“diyerek red eder. Bu tavrıyla Seyit Rıza`nın da Mebusluğu kabul etmemesine vesile olur.

  Ikinci örnek; Kürt Serefhan`nin Serefname`sinden aktaralim;
  „Idris-i Bitlisi Yavuz Sultan Selime rapor sunarak şöyle dedi: ‘Bura`da öznel birlikten fazla çokluk vardır. Herkes ‘yalnız ben olayım, benden başkası olmasın’ diyor. Ve kimse kimseye itaat etmiyor. Yüce amaç Kızılbaşlar topluluğu parçalamaya ve birliğini darmadağın etmeye yol açacak tedbirleri almak olduğuna göre; Sultan`lık Sarayı’nın adamlarından, bütün Kürt Beyleri`nin itaat edecekleri, boyun eğecekleri birinin tayin edilmesi daha iyi olur; böylece bu iş en hızlı ve en iyi şekilde tamamlanır.”Şerefhan, a.g.e, s. 481

  Kizilbas Aday`lar olmasa Kürdistan Seriyat`in kalesi.
  Maasli bin “Kürt Melle`” icin Altan Tan DTP lilere mevlüt okutuyor. Kürdistan`da her taraf “Allah,allah”üc vakit bes vakit Vahi`ler ucuyor bir ucu Urfa,bir ucu Amed Ulemalar hicte azalmiyor.

  Dersim`li kizilbas siyaset kürtcüleri, Türk`cü solcular dogmatikt kul´luk siyasetcileridir.Alevi kimligini tanimak Paradigma`yi kavramaktir.Her ne kadar sonuna kadar, oportonist kararlarda inat´ta etseler „ben Alevi degilim „sözünü kullanmazlar. Tehsiren Kizilbas`ca „Ekrad.i Be ittikat`in “ ne anlam tasidigini bildikleri halde, En sevecen ve mesru hakka düskün olmak istemezler.Ahlaki miras kimliginden vaz gecmemeleri`de yüreklerinin yetmemezligidir.

  BDP-HDP nin Dersim`li Kizilbaslar icin siyasi asimilasyon ulusal inkar ve Mülki cografyasin`da mesru ilhak ve koltuklara yapistirdigi bir kac Gazeteci,güneyli iltica siyasetcilerden olusuyor.Böl yönet propaganda komitelerin`den. Figüran Kul`lar`dan baska Dersim Kizilbasligi icin sundugu bir sey yoktur. HDP dedikleri Türkcü`lük Donun`da bati Anadolu Yeni Projesi.Kürtcü Halil Ibrahim Baranin demesine göre Halklarin kallesligi partisi.HDP Hem idolojik maksatli hem demogojisi icin hem solcu geleneksel siyaset kafatasciligi icin kücük capli oyun .Nerde Alevi`adaylar kazanma sansi yüksekse onlar orda özgür ordulasiyor.
  Türkcü`lük esittir kürkcü`lük,solcu`luk esittir orta yolcu`luk,sonuc Anti kapitalist müslümanlarida eklersek islam kardesligi ,Komplo Potansiyel Minafik bulma projesinden öte bir sey degildir.

  Ulusal olsun Uluslararasi olsun devlet kurulurken demokratik kurallardan biri Referandum`dur,Alevi`ler Devletlesmemis`tir fakat Türkler´in devleti Kizilbas`in ve Dersimli`nin gönlünde mesru yer bulamamistir.Kürt`lerin Devletinin`de Dersim mülki cografyasinda da mesru`tiyeti yoktur.

  Haritalar bugün kü; sartlar da Evrensel bir kac Emperyalist öncü güclerin cikarlari geregi ve bir kac özellik Haritalar bugün kü; sartlar da Evrensel bir kac Emperyalist öncü güclerin cikarlari geregi ve bir kac özellik ve kosullara Diplomasi sözlesmeleri cercevesinde baglantili ve kaliciligina önem vererek belirlenir. Bu yapilirken burjuva Reformlari projeleri baglamin da her ülke ve halk´in özgenligi ve taleplerine göre bicimlendiri`lir. Federal devlet ,Kanton Devletleri ,Cok uluslu Devletler,Federasyon Devletleri ,Kademeli Makam`li alt devlet yapilarini cesitliligi`de dahil Model coktur.Burda sadece Diaspora yasayan halklarin toprak bagimtisiz ulus Devletler örgütlenmeleri`nin oldugunu`da hatirlatmakta fayda vardir. Mesele Devlet ve Alevi`ler olunca her sarti her sekli incelemek hakkimizdir.Kürt`ler islamist`ler olarak Seriyati sever,Müslümanligi iman olarak benimser.Kürtler islam Semsiyesi´ni kendisinin siyaseti oldugunu acikca dile getirir. Laikligi tartisir, Kemalizmi hem sever hem döverler.

  Kizilbas halkin 15.yüzyil ortalarinda Anadolu cografyasinada cogunlugunu temsil ettigini yazan tarihciler var.Bu halkin Antalya Elmalida,Aksehirde,Otlukbeyinde ,Amasya Kalesinde, Sivas Banazda,Yildiz Daginda,Toroslarda,Binboga`larda,Gavur Dag`inda,Kalan Deresin`den,Cukurova`ya kadar yasam tarihi olmustur. Yer gök sahittir ki; Dadaloglu,Yunus Emre`yi,Kizil irmagimizi,Firati.Muradi,Karliovayi,Askaleyi, Elbistan,Pazarcik`i,Arguvan`i,Varto,Hinis`i,Dersimin Daglarin`dan ArdahanaKonya ovalarina kadar,Aydin,Amasya,Kirsehir,Erzurum,Antep,Elazig hatta Aksehir,Karamanda izleri yazili.

  Söz hak sa hak`tir.KulHimmeti,Yozgati,Erzincan´i,Corum`u,Tokat`i,Kars`i,Celalli`leri,Abdal`lari,Kalenderi`leri,“Aslim Horasanin Hoy`u dikecegim Bayrak Tokatin Kazovasi „diyen Pir Sultan`i unutulur mu ?“ Seriyat Cinayettir „diyen Yunus Emre unutulur mu ?
  Abdal Musalar,Khal Mem ve Khal Ferati,Mansuru,Munzuru,Bave Düzgini birbirinden ayirmaz.direnenlerimiz.dövüsenlerimiz,düsenlerimiz ölümsüzlesenlerimiz bizimdir. Seyd Usen,Seyd Riza da.Cevahir Hüseyin´imiz,Kaypakkayalarimiz ,Ali Haydarimiz da bizimdir .Türk yazmanlarca“ Zazaca“ söylenen Halkimizin bölgesel olarak birden fazla dil konusurken“Zone ma“ Zone Hizir“So-be“Dimli“lolki“ vs söylenmesinden bu toplumun tarihine cizgi cekip Dil esittir ulus diyerek meydani bos bulan „Zaza ulusu“diyenler bile cikti.

  Hirsiz iktidardan alinmazsa 10 yili gecmez Türkiye cografyasini okurken incelerken Halife`lerin,Seyh`lerin,Mollalarin hatta Sure ve Ayet´lerin isimleriyle bir islam sistem kurumlasiyor.Bu sürec Tuz´lu Tuz´suz,Seker`li,Serbetli ,Aci`li,Namaz ve Kindar`ca,Ezan´la,Vaaz`la devam ediyor.Diyarbakir Hamas´in kalesi olsun istemeyiz.kutlu dogum haftalari inim inim inletiyor Ahmedi.Ünlü DTP li Altan Tan Mollaliga soyunuyor .Urfa`da bilmem kac Asiret Devleti cikar bilinmez.Serif .Seyit kac Ibrahim Peygamber,kac Abbasi,kaci Emevi Emiri cikar cikmaz bilinmez.

  Aslanlar tarihi yazmadikca Avci´lar`in yazdiklari hikayelerle övüne dururlar. Yol Haritamiz Avlanmis`ligimizi,yaralarimizi sararak tarihin düzlügüne cikarip diklenecek marifetimizin önünü acmaliyiz.
  Ezberin bozulmasi mutlaktir.Türk Alevi`si Kürt Alevi`si ve Arap Alevi`si de var`dir demek inandirici olmadigini tüm halkimiz er veya gec kavriyacaktir.
  Alevi`lerin tek yolu ve kurtulus hedefi Uluslararasi örgütlenmek, kendi gücüyle kendince Devlet olmak icin Proje gelistirmektir.

  Cözümsüzlük Kizilbas`a mülksüz´lük, Dersim`e tahammülsüz´lük statikocu inkardir.

  Halkimiz halklarin kardesligini karsilikli saygi demokrasi cercevesinde özgürlük icin savunur.
  Halkimiz Revizyonist,oportonist,milliyetci,bölücü,inkarci.ilhakci oyunlara gelmez.

  Bizden baska biz yok diyebilecek Kizilbaslar omuz omuza !
  Aleviler özgür Aleviler var olmalidir !

  YASASIN ALEVI HALKIN ÖZGÜR ÖRGÜTLENMELERi

  Kizilbaslarin Sesi

 2. seydali

  03/06/2014 at 05:47

  http://www.repairfuture.net/index.php/tr/1-gun-plastik-ambalajli-surp-giragos-mjm

  ermenilerden hic bahsetmemissin, alevi kiligina girerek aramiza girip ermeni palasini vurmalarindan hic ses vermemissin…

  biz cem evleri konusundan bahsederken, ermeniler ile rum ve ermeni melezi erdogan oyuncaklari kürt hareketleri ile mali götürüyorlar.

  bizimkiler halen onlarin palasi sirtinda kendilerine atilan cubuklarla cäöhhh cöhhhlerine mahkum edilmis gibi….

 3. KİRLENMİŞMİŞ

  07/06/2014 at 16:19

  MERKEZİ KİRLENMİŞ DİNLERE KARŞI CEMEVİ ÖZELİNDEN SAHİP ÇIKMAK , İLERLETMEK BU DEPREM KARGAŞINDA , ZORLUKLARDA , REEL POLİTİKTE , EKOSOSYAL ZAMANIN RUHUNDAYMIŞTA VESAİRE NASIL OLMALI ! Bu yazıyı yazmama yüksekova haberde tapınakta kılıçlı kavga eden sihlerle ilgili haberi zihnime akıttıklarıydı aslında bakıyorum merkezileşmiş , iktidarla , parayla iç içe geçmiş dört dinin ibadet yerlerine ilk hallerinden oldukça uzaklaşmış , köşelere kim kapılmışsa o yer silik , ruhsuz , çürük oluyor sadece ibrahimi dinlermi uzakdoğusu , afrikası yani heryer için geçerli fakat eksikleriyle , gediğiyle cemevi denen ibadet yerini kaybetmeyelim bu ülkede duyarlı herkimsenin anlaması gerek .
  Bilinçlenip cemevini , oluşturduğu felsefeyi dahada ilerletmek elzem devlete , kendini bilmez , cahıl kalmış bazı kimselere , dedelere falan bırakılmamalı . Bu sözleri anlayan ufuklar çıkar umarım bu deprem kargaşasında , dahada ilerletmek , kirletmemek , elimize bu halde gelmiş , reforma tabi tutmak fakat sıradan değil onu halkın , çaresizin sığınabileceği bir liman yapmak .

  Kafası çalışan ufku berrak olanlar sanki yeni bir peygamber geliyor gibi davranmalı mevcudun üzerine onun soyluluğunu kaybetmeden bişeyler üretmeli içindeki pislenmiş safraları atarak pergelimsi ilerlemek . Bilemiyorum ne kadar ifade edebildim , bu temel üzerinde herkesin gururla sahiplenebileceği , yarınlara umut saçan olmalı diye acizane düşünürüz , sizler az kirlenmişler , kafası çalışanlar , empati kuranlar , önhükümsüzler , beyni tecavüze az uğramışlar falan ya sizler nasıl katkı sunacaksınız ?

  07 . 06 . 13. 8 MİLYAR / ZERDEŞT KIZILBAŞ ŞAMAN / 18 .15

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Alevilik

To Top