Connect with us
Sitemiz yenilendi!

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Bu nasıl ‘Dersim Meclisi’!

Alevilik

Bu nasıl ‘Dersim Meclisi’!

Aleviliğin değerlerine hakaret eden soytarılarının cirit attığı bir oluşum Dersim’in nesini temsil edebilir?

22 Eylül’de Almanya’nın Zwingenberg şehrinde yapılan “Dersim Meclisi” örgütlenme toplantısına Aleviliğin kutsal değerlerine hakaret eden soytarılar da davet edilmiş.

“DAB(Devrimci Aleviler Birliği)” adlı Alevi düşmanı bu grubun sözde temsilcisi olan Veli Balaban isimli şahıs bu toplantıda konuşma yapmış.

Alevi düşmanlarını hangi sıfatla çağırdınız?


Facebook üzerinden kurdukları sözde “devrimci aleviler birliği” isimli sayfada Hz. Ali, 12 İmamlar, Hz. Hüseyin gibi Alevilerin önemli değerlerine küfreden, hakaret eden bu soytarılar hangi sıfatla “Dersim Meclisi”nin toplantısına davet edildi merak ediyoruz.

Toplantıya ait görüntülerin bu grubun sayfalarında paylaşılmasından sonra gelen tepkiler üzerine “Dersim Meclisi”nin internet sitesinde açıklama yapıldı. 

Açıklamada; “Sey Rıza’nın “Evladê Kerbelayız”, Usenê Seyd’in “Na roza des u dı İmamuna”, Weliye Wuşene İmami’nin “Kamke a kora ma de mıreno  raa Hz. İmam Uşeni de cae xo ceneto” söylemlerinde dile getirilen inanca saygılıyız. Alevilik tartışmalarında taraf olmadığımızı tekrar vurgulamak istiyoruz.”  denildi. (Açıklamanın linki)

Aslını inkar eden haramzadedir!

“Dersim’in coğrafyasına, tarihine, kültürüne, diline, inancına sahip çıkmak için yola çıktığını” iddia eden “Dersim Meclisi” nasıl oluyor da Alevilik tartışmalarında taraf olmadığını söylüyor.

Açıklamanın kendisi de açıkça bir taraftır. “Alevilere hakaret edenlerin tarafında yer alıyoruz” demenin utangaçca söylenmiş halidir bu.
Siz Alevilere hakaret eden bu soytarılarla nasıl bir “Dersim Meclisi” kurmayı hayal ediyorsunuz?  Söylemleri Yezitin söylemi olan bu soytarılarla hangi ortak paydada buluşuyorsunuz?

Bu Yezit sevdalılarıyla kurulan meclisin adı Dersim değil olsa olsa “Muaviye Meclisi” olur.

Dersim coğrafyası Pir-Talip coğrafyasıdır. Dersim Alevi şehridir. Ali’nin Hüseyin’in yolunda yürüyenlerin yurdudur. Duasında Hak-Muhammed-Ali’nin adını zikredenlerin, Kerbela’nın yasını tutanların yurdudur. Bizim yolumuz 12 İmamların yoludur, safımız  pirimiz İmam Hüseyin’in safıdır. 

Alevilerin kutsal değerlerine dil uzatan soytarıların yolu Muaviye’nin yoludur, safı Yezit’in safıdır. 

Ceddine saygısı olmayan, ceddinin inancına küfreden haramzadelerin içinde olduğu bir oluşum Dersim’e ve Dersimliye zarardan başka bir şey vermez. 

Kim bu Alevi düşmanları!

“Dersim Meclisi” tarafından toplantıya davet edilen bu soytarıların facebook sayfasında Alevilerin kutsal değerlerine hakaret ve küfür içeren paylaşımlar dikkat çekiyor. Hz. Ali, Hz. Muhammed,  Hz. Hüseyin, 12 İmamlar gibi Aleviliğin temel değerlerine küfredilen, hakaret edilen sayfada, Araplara yönelik ırkçı söylemler de dikkat çekiyor. Aleviliğe ait kutsal sembolleri de istismar eden bu ırkçıların sayfasında yapılan bazı paylaşımlar şöyle:

Dersim’in diline, kültürüne, inancına, tarihine sahip çıkma iddiasında bulunan ‘Dersim Meclisi’ ne yazık ki  Alevilerin değerlerine hakaret eden, Ehlibeyt’e küfreden Yezitlerin arka bahçesi haline gelmiştir. 

 

Dersimnews.com. 


 

 

Continue Reading
You may also like...
4 Comments

4 Comments

 1. S.SuLeyman

  26/09/2018 at 15:06

  Bu Kisiler Ebu Sufyan,kadar gibiCahilleten nasinbi Almiyanlardir.Bu Kisi ve KisiLer,Hiziri da sevmiyenlerdir.Ama Hizir Ismini KuLanarak
  ALevligini icini BosaLtmaktir.Bu Gibi CahiLLeri Kulaniyorlar(CahiLigin OkuLu Olaz),Kaldiki Bu gibi Kisileri,kullaniyorlar Yine Skrot bir Sözu var(CahiLer,CahiL oldikLarini BiLmiyem InsaLardir,CahiLligin Farkinda DegiLer(Skrot)
  BunLar Bir zaman Alevi Gecligini Kandirarak Guc Ve Zor KuLanarak.Daha Sonradan Bu Kisilerin Kani Ustunde Politika YapanLardir.ALevi Dusmanlaridir,ALeviler KendiLerine sayip Cikinca Korkuyorlar,Ve kortukLari IcinALevligin Önunu Gecmek istiyenlerdir.BunLari SayfaLarinda ALevi Kurd Diye Lanse ediyorLar :( Alevligin Kurdu OLmaz,kurdunde ALevligi Olamz,Iki Ayri Dusunce ve Görusutur,Devrimcilik Maskesi Altinda Kendilerini Gizliyenlerdir.SaygilarimLa.

 2. Vengdar

  26/09/2018 at 16:33

  Dersim, Alevi ve Zazaca düşmanları bu güzel değerleri yıkma ve ortadan kaldırma peşindeler.
  Dersime getirilen solculuk, devrimcilik fikri diğer bölgelerdekilere benzemez, burda bu ideolojiler 1972 itibaran gençleri bir birine düşürdüler ve kırdırdılar. Sürdüler, işkencede sakat kaldılar veye öldürüldüler.
  Sanra Dersime 1980lardan sonra hızlı bir şekilde Kürtçülğü soktular, gençleri Alevilikten ve anadili ZAZACA dan uzaklaştırdılar.

  DERSİM yıllardır tehdit aldındadır, bu tehdit çok yönlüdür, Dersimi içten ve dıştan zayıflatılıyor. Solculık, Devrimcilik ve devrimci Alevilik, Ermenilik, refah, moderncilik, alköl, vs. kanallarıyla halkımız, bilhassa genç nesillerimiz köklerinden uzaklaştırılıyor.

  Şimdilik Kürtçülük kancası, Kürtçülük tuzağı öndedir.

 3. derin dersim

  27/09/2018 at 19:50

  Bra devrimci alevi birligini avustralya,fransa ve belcikada bulunana ermeni ibneleri kurdu, sebo dadaryan denen belcikadaki ibne tüm avrupada derim örgütlenmelerinde ermenileri yönlendiriyor.

 4. tunceli

  01/10/2018 at 15:23

  DERSİMİN GERÇEK ADI TUNCELİ DEĞİL Mİ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − seven =

More in Alevilik

To Top