Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Vadilerde ateşli piknik yapanlara ceza kesildi

Dersim

Vadilerde ateşli piknik yapanlara ceza kesildi

Munzur ve Pülümür Vadilerinde yapılan denetimlerde yasağa uymayanlara ceza kesildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Tunceli Valiliği’nin Munzur ve Pülümür Vadilerinde piknik yapmanın, çadır kurup kamp yapmanın yasaklanması kararının ardından koruma ekipleri vadilerde denetime başladı.

Dersim’de trafik kurallarına uymayan sürücüleri tespit etmek, milli parkta ve vadi boyunca ateşli piknik yapanları tespit amacıyla askeri helikopterle havadan denetim gerçekleştirildi.

Milli parkta ve vadi boyunca ateşli piknik yapanları tespit amacıyla askeri helikopterle havadan denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde trafik kurallarına uymayan sürücüler ile milli parkta ve vadi boyunca ateşli piknik yapanlara cezai işlem uygulandı.

Vadilerde temizlik çalışması

Doğa Koruma ve Milli Parklar Dersim Şubesi tarafından milli parkta temizlik ve denetim çalışması gerçekleştirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Dersim Şubesi Müdürlüğü ekipleri, Munzur Vadisi Milli Parkında çevre temizliği çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, çalışma esnasında vatandaşlara yönelik denetimler de yaptı. Temizlik ve denetim çalışmalarının düzenli şekilde devam edeceği belirtilirken, vatandaşlardan milli parka çöp atmamaları istendi.

Öte yandan Tunceli Valiliği de Ovacık ve Pülümür vadilerinde, ateşli piknik yapmak, ateş yakmak, kamp yapmak, çadır kurmak gibi etkinliklerin yasak olduğunu kaydederek bu konuda denetimlerin artarak devam edeceğini bildirdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 2 =

More in Dersim

To Top