Connect with us
Dersimnews.com 12 yaşında!

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

HDV: Hüseyin Aygün Dersim’in Temsilcisidir

Diaspora

HDV: Hüseyin Aygün Dersim’in Temsilcisidir

Paylaş

Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılmasına tepkiler yağmaya devam ediyor. Hollanda Dersim Vakfı da Hüseyin Aygün’ün derhal bırakılmasını talep etti.

Dersimnews.com-
Hollanda Dersim Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada Hüseyin Aygün’ün örgüt tarafından alıkonulmasının kabul edilemez olduğu vurgulandı ve derhal bırakılması talep edildi. İşte o açıklama:


Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Aygün’ü Kaçıranlara!

12-08-2012 tarihinde  Dersim milletvekilimiz Sayın Hüseyin Aygün  Dersimde PKK tarafında kaçırıldı.

Milletvekili seçildiğinden beri Dersim’in ruhuna ve istemlerine denk düşen, hak ve hakikatin yanında yer alan, bunun için başarılı çalışmalar yürüten milletvekilimizin  zorla bir dakika bile alıkonulması kabul edilemez.  Dersim halkının bunu kabul etmeyeceği  herkesin aklında olmalı.  Hem kaçıranlar hemde PKK yöneticileri bilmelilerki, sayın milletvekilimizin derhal bırakılmaması halinde kaybedenler kendileri olacaktır.

Hüseyin Aygün Dersim halkının oylarıyla seçilmiş Dersim temsilcisidir. Herkes buna saygı duymak zorundadır.

Milletvekilimizin bir an evvel serbet bırakılmasını bekliyoruz. Aksi taktirde bilmelisinizki hem Dersim halkı hemde Alevi halkı bunu asla kabul etmez. Varolan  köprülerin yıkılması zor olmayacaktır.

Sayın milletveklimizin sağ salim ve  kısa sürede ailesinin yanına döneceğini umuyoruz. Bunun bir an evvel gerçekleşmesi için Dersim BDP il yönetiminin ve  Dersim belediye başkanının sorumlulukları gereği üstlerine düşen görevi yerine getirmelerini bekliyoruz.

BDP merkezi yönetimi ve milletvekilleri sayın milletvekilimizin bir an evvel özgürlüğüne kavuşması için üstlerine düşen sorumluluğu derhal yerine getirmeli. Dersim milletvekilimiz  sayin Hüseyin Aygün’ün bir dakika bile alıkonması kabul edilmez bir eylemdir.

Sayın Aygün’ün ailesi yalnız olmadığını bilmeli. Dersim bir bütün olarak yanınızdadır. Metanetli olmanızı diliyoruz.

Hollanda Dersim Vakfı

 

 

3 Comments

3 Comments

 1. malim

  13/08/2012 at 06:12

  Pkk önce sayin Aygünü Dersim kültürünü savundugu icin uyaracak cünkü onlar acisinda dersimliler kürttür daha sonraki asamada ortam olusturup dersimim önde gelen aydinlarini imma etmeye calisacak.

 2. Koo Sur

  13/08/2012 at 07:12

  Sayin Dersim Valisi Taşkesen, “bu olay tesadüf değil” derken çok doğru söylüyor. Ovacık´tan Tunceli merkezine gelen arbalar içerisinden sırf milletvekilimizin olduğu araba durduruluyor. Durdurulan bu arabanın içinde Aygün´ün olduğu önceden biliniyor. Önceden planlı bir olay. Bu olay, jandarma karakoluna çok yakin bir mesafede oluyor (haberlerde 5 kilometre diye geçiyor, belki daha çok az).
  Bu olay, ister istemez insanın aklına bu şüpheyi getiriyor: Sayın milletvekilimizi kim kaçırdı?, Hangi PKK onu kaçırdı?
  Kaç tane PKK var bizim topraklarımızda?
  PKK´dan başka bizim topraklarımızda kaç tane ve kaç çeşit terör grupları var? Bunların yulları kimin elinde? Arkalarinda hangi güç var? Bizlere yıllardır kan kusturan, korku içinde tutan, bizi topraklarımızdan süren bu kanlı, uzman terör şirketleri hangilerdir? Bunların arkasında bunları böyle güçlü tutan, özgür tutan sistemli bir hale getiren bu büyük güç nedir?

 3. hemed

  14/08/2012 at 08:43

  kurtlerin hazmedemedigi haziran 2011’de mameki’de ugradiklari hezimetir. ve kurtler bilmelidirler ki mameki ve onun temsilcisi pir huseyi’nin temsil ettigi ruh karsisinda daha anlamli hezimetler tadacaktirlar.zira silahlarin golgesinde ki mameki ve zaza cografyasinda gecmiste kurlerin agababalarina karsi nasil saha kalkisildiysa bu gunde onlara karsi ne gerekiyorsa o yapilacaktir.bu sadece bir zamanlama meselesidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + 19 =

More in Diaspora

To Top