Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Kureyşan Ocağı Evlatları: Evlad-ı Kerbela olmaktan gurur duyuyoruz

Dersim

Kureyşan Ocağı Evlatları: Evlad-ı Kerbela olmaktan gurur duyuyoruz

Dersim, Anadolu, Yukarı Mezopotamya topraklarını 1000 yıldan fazla bir zamandır yurt edinen, Hz. Hüseyin‘in soyundan gelen Ocaklarımız ve Ocaklarımıza ikrar veren taliplerimiz arasında çeşitli ırksal ve aşırı milliyetçi politikalar, söylemler yayılmaya çalışılarak, Alevi toplumunun sözlü tarihi, sözlü hafızası yok edilmeye ve yerine pirsiz talipsiz ikrarsız içi boşaltılmış bir Alevilik inşaa edilmeye çalışılmaktadır.

Ocağımıza ikrar vermiş, Ocağımızın ikrar verdiği Canlarımızın bilgisine sunarız; Son yıllarda, Dersim coğrafyasının boşaltılmasını, pir-talip bağının zayıflamasını fırsat bilen farklı kılıklarda misyonerler; Alevi tarihi, Alevi Ocakları ve Alevi Toplumu aleyhinde “toplum mühendisliği“ faaliyetleri yürütülmektedir.

Bu misyonerlerin esas amacı, pir ile talip arasına nifak tohumları ekerek, ikrar bağını zedeleyerek, Aleviliğin en kutsal değerlerini itibarsızlaştırarak içi boş „Alevilik“ yaratmaktır. Dersim, Anadolu, Yukarı Mezopotamya topraklarını 1000 yıldan fazla bir zamandır yurt edinen, Hz. Hüseyin‘in soyundan gelen Ocaklarımız ve Ocaklarımıza ikrar veren taliplerimiz arasında çeşitli ırksal ve aşırı milliyetçi politikalar, söylemler yayılmaya çalışılarak, Alevi toplumunun sözlü tarihi, sözlü hafızası yok edilmeye ve yerine pirsiz talipsiz ikrarsız içi boşaltılmış bir Alevilik inşaa edilmeye çalışılmaktadır. Halkımızın önemli bir sözü var: „çalo thol pay ra névındeno (Boş çuval ayakta durmaz).“ Alevilik bütün barbarca saldırılara rağmen, sağlam inanç sayasinde ayakta kalabildi.

Hayatını Arap ırkçılığı dahil her türlü ırkçılığa karşı mücadeleye adayan Şah-ı Merdan Hz. Ali başta olmak üzere Ehlibeyt’imiz hakkında gerek sosyal medyada gerek çeşitli platformlarda düşünce ve ifade özgürlüğünü aşan ve hakarete varan açıklamalar yapılmakta, yorumlar paylaşılmakta olduğuna hepimiz tanık olmaktayız.

Alevi Kızılbaşların kutsal toprakları Dersim yüzyıllardır sistematik saldırılara maruz kalmaktadır. Dersimi yok etmeyi, ele geçirmeyi hedefleyen istisnasız herkesin ilk hedefleri inancımız, onun yanan çılası Ocaklarımız ve yol hizmetkarları Pirlerimiz, Rayverlerimiz olması tesadüf olmasa gerek.
İkrar verip – ikrar aldığımız canlarımıza çağrımızdır;

Gelin, el ele verelim, Aleviliği kimliksizleştirme ve ikrar bağından koparma faaliyetlerine karşı hep beraber Cem-Cemaat olalım, Pir-Talip bağımız ve İkrarımız etrafında sevgi ve muhabbet bağlarıyla daha fazla kenetlenelim.
Büyüklerimizin vasiyetiydi: „Pirsize, nursuza, ikrarsıza, arsıza itibar etmeyin, onlarla dost olmayın.“

Pir Kureyş’in Pir Baba Mansur’un, Pir Derviş Cemal’in, Pir Ağuçan’ın, Pir Sultan Hıdır’ın, Pir Şıh Ahmed Dede’nin, Pir Sarı Saltık’ın, Pir Şıh Delil-i Berh-i Can’ın ve nice evliyamızla batiniyet ruhunda yoğrulmuş kutsal Dersim topraklarında Pir İmam Hüseyin’i, Kerbela’yı ve Pir-Talip yolumuzu unutturmak isteyenlerin uğursuz çabaları beyhudedir. Dersim Evlatları, İmam Hüseyin’in darında didarında; „Kerbela’nın Evladı” olmaktan gurur duyuyorlar. Bu güzel inançı miras olarak gelecek kuşaklara hep beraber taşıyalım.
Aşk-ı Niyazlarımızla.

01.06.2017
KUREYŞAN OCAĞI EVLATLARI

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 7 =

More in Dersim

To Top