Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Rüstem Polat'tan İsmail Beşikçi'ye ve kamuoyuna açık mektup

Dersim 38

Rüstem Polat'tan İsmail Beşikçi'ye ve kamuoyuna açık mektup

İsmail Beşikçi öğrenmelidir ki , dedem Seyit Rıza hayatta olsaydı bugün en fazla rahatsız olacağı şahıslar;  “Hz. Ali’yi Hz. Hüseyin’i On İki İmamlar’ı ve onların soyundan gelen Ocakları, Seyitleri, Pirleri  yalancılıkla – sahtekarlıkla” suçlayan kendisi gibi Emevi Misyonerleri olacaktır.

14.05.2017 tarihinde Almanya’nın  Stuttgart Şehrinde tertip edilen Ağuçan Pirleri Katliamı -Seke Sure Anıtı Dayanışma Etkinliğinde İsmail Beşikçi tarafından, dedem Seyit Rıza hakkında ve Alevilik konusunda, tarafımca ve Alevi Toplumunca hakaret sayılacak sözler sarf etmiştir.

İsmail Beşikçi , dedem Seyit Rıza’nın dar ağacında “Kerbela’nın evlatlarıyız” sözünün yanlış olduğunu söyleyerek, kendince hem Dersimliler’e hem de Alevi Toplumuna “olmayan teolojik- filolojik –tarihsel” bilgisiyle “ elbise biçmeye “ çalışmıştır.

İsmail Beşikçi bilmelidir ki , “Kerbela’nın Evlatlarıyız” sözünden sadece ve sadece Yezid’e Muaviye’ye sevgisi ve ilgisi olanlar rahatsız olabilir . Bu bakımdan kendisinin “ Kerbela, İmam Hüseyin, Ehlibeyt “ kavramlarından rahatsız olması, kendisinin bulunduğu fikir dünyasının ve kendisini alkışlayanların modern Emevi Zihniyetinin Misyoneri olduğunun en güzel göstergesidir.

İsmail Beşikçi öğrenmelidir ki , dedem Seyit Rıza hayatta olsaydı bugün en fazla rahatsız olacağı şahıslar;  “Hz. Ali’yi Hz. Hüseyin’i On İki İmamlar’ı ve onların soyundan gelen Ocakları, Seyitleri, Pirleri  yalancılıkla – sahtekarlıkla” suçlayan kendisi gibi Emevi Misyonerleri olacaktır.

İsmail Beşikçi anlamalıdır ki;

Cenab-ı Hakka hamd , üzerinde binlerce kutsal evliyaya –ziyarete ve Ehlibeyt soyundan olan dahili ve talibi bulunduğumuz Ocaklarımıza şükürler olsun ki;  ne geçmişte dedem Seyit Rıza ne  şimdi torunu olarak ben ve ne de gelecekte Seyit Rıza Ailesi ve O’nun bir parçası olduğu Dersim Toplumu , Alevi Toplumu sizin “Soyumuz , Ocaklarımız ve Ehlibeyt hakkında ki Hile ve yalanlarınıza boyun eğmedi, eğmiyor ve eğmeyecektir.”

Tarih ve gelecek ; sizi ve sizin konuşmanızı alkışlayanları,  Seyit Rıza’nın cellatları kadar Seyit Rıza’nın son sözlerine saygı duymadığınızı, şimdi ve  gelecekte yazacak, Seyit Rıza’nın cellatları kadar Seyit Rıza’ya , ailesine ve toplumuna saygı duymadığınızı not edecektir.

Saygıdeğer Kamuoyunun bilgisine sunarken ve İsmail Beşikçi’ye hitaben  diyorum ki ; dedem Seyit Rıza ve onun gibi kefensiz toprağa düşenlerin, bir mezar yeri dahi olmayanların yolu olan;  Hak-Muhammed-Ali Yolundan,  Şehid-i Deşt-i  Kerbela İmam Hüseyin’in Rehberliğinden, Ana Fatima’nın Eteğinden, Cenab-ı Hakk’ın Dergahı ve Hazreti Hızır’ın İnayetinden  Alevi Toplumu , Dersim Toplumu ve Seyit Rıza ailesi ayrılmadı ve ayrılmayacaktır. Şayet ayrılanlar var ise ve kendi atalarına  “sahtekar-yalancı” denmesine alkış tutacak kadar Evliya Toprağı Dersim’in Ruhundan uzaklaşmışlarsa, Ulu Divan’da Seyit Rıza ve1937-38’de kefensiz toprağa düşen on binler , bunun manevi hesabını soracaklardır.

Saygıdeğer Kamuoyu ;

Ben, İsmail Beşikçi’yi “ özür dilemeye” davet etmiyorum çünkü onda Seyit Rıza’nın cellatları kadar Seyit Rıza’nın  “Ma Ewlade Kerbelayime/ Kerbela’nın evlatlarıyız” olan son sözlerine saygı duymadığını ve bilim-adamı sıfatını hak etmediğini ne yazık ki artık biliyorum. Ben, İsmail Beşikçi’nin “Seyit Rıza Şahsında Alevi Ocaklarına sahtekar-yalancı” diyebilecek cesareti gösterdiğinde onu alkışlayan ve kendisine Aleviyim diyenleri “özür dilemeye ” davet ediyor ve yüreğimi kanatanları Ulu Divan’a havale ediyorum.

Cenab-ı Hak , Alevi Toplumunun –Dersim Toplumunun yar ve yardımcı olsun!

30/05/2017

Seyit Rıza’nın torunu
Rüstem Polat 

Not: Rüstem Polat’ın anısına bu yazı yeniden yayınlanmıştır.

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

 1. Mehmet Aşkın

  30/05/2017 at 16:24

  yüreğine sağlık piro, birilerinin suratına desim’in sahipsiz olmadığını tükürmek budur…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Dersim 38

To Top