Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Elazığ’da Provakasyon

Dersim

Elazığ’da Provakasyon

Hakkari’deki saldırıyı bahane eden  ülkücü bir grup Alevilerin ve Kürtlerin yaşadıkları mahallere saldırdı. Kentte gerginlik sürüyor.

Dersim News/Elazığ – Elazığ’da Alevilerin ve Kürtlerin mahallelerine yönelik dün meydana gelen küçük çaplı saldırıların ardından bugün de cuma namazı sonrasında büyük bir saldırı meydana geldi.  Hozat Garajı bölgesindeki esnaflara saldıran ülkücü grup dükkanların camlarını kırıp döktü.
Kentte iki gündür süren gerginlik cuma namazından sonra büyüdü. Elleri taşlı sopalı yüzlerce ülkücü  Dersimlilerin yoğun olarak yaşadığı Hozat Garajı’na doğru yürüyüşe geçti. Ülkücülerin saldırısına karşı bölge esnafı dükkanlarını ve mahallelerini savunmaya çalıştı. Çatışmaların karşılıklı bir hal alması üzerine polis de halka saldırdı.

BDP İl Binasına Saldırı

Elazığ Hozat’taki çatışmadan bu bölgede bulunan BDP İl Binası da nasibini aldı.
Yöre halkına saldıran ülkücüler buradan BDP’ye yürümek istedi. Binanın girişinde polis tarafından durdurulan faşistler BDP İl Binası’nın camlarını taşladı.

Kamer Genç: Elazığ’da Sivas, Maraş Gibi Olay Olma Durumu Var

Konuyla ilgili TBMM”de basın toplantısı düzenleyen Genç,  Elazığ”da katliam olabileceğini ileri sürerek, devletin gerekli tedbirleri almasını istedi.

Genç şöyle konuştu:   Elazığ”da şehit cenazeleri kaldırılınca, bir kısım insanlar Hozat garajı diye bir yer var, buraya saldırmışlar. Esnafa saldırmışlar, camlarını falan kırmışlar. Vatandaşlar işyerlerini kapatıp gitmişler. Bugün buraya çok sayıda insan gelmiş, burayı abluka altına almış. Sivas, Maraş gibi olay olma durumu var. Elazığ Valisini aradım, kendisi kapısının herkese açık olduğunu söyledi. Daha sonra vatandaşları arayıp söyledim. Vatandaşlar gitmiş görüşmemiş. Bu insanlara saldırılarak çok büyük katliam olma durumu var. Devlet gerekli tedbirleri alsın. Devletin organlarını göreve davet ediyorum. Elazığ‘da yeni bir katliam yaşanmasın. İkazlarımıza rağmen ciddi bir olay olursa, sorumlusu İçişleri Bakanı ve Başbakan’dır.”

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Continue Reading
You may also like...
4 Comments

4 Comments

 1. MURAT

  22/10/2011 at 06:11

  İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞMAN ETTİNİZ DE NE OLDU BAKIN 30 SENEDİR KAN DÖKÜLÜYOR BU TOPRAKLARDA ADAM GİBİ YAŞAMAK VARKEN PARÇALANIP BÖLÜNMEK DİĞERLERİNE KÜÇÜK KÜÇÜK KOLAY LOKMALAR HALİNE GELMEK İSTENİYOR FAKAT BU ASLA BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE OLAMAYACAKTIR HERKES AKLINI BAŞINA ALMASI GEREKİYOR YOKSA NE ÖZGÜRLÜK NE DEVLET NE TOPRAK NE HAK NE HUKUK SONU BELLİ OLAN AMA YAŞAM OLMAYAN BİR HAYATTA BULURSUNUZ KENDİNİZİ

 2. canfeda

  22/10/2011 at 06:17

  Durumu artık farl etmek gerek…bu adamlar kendi küçük dünyalarına göre özellikle alevileri ve kürtleri yok edilmesi geteken kavimler olarak görüyorlar…akp medyayı susturarak katliam provaları yaptırıyor…üstelik uzun bir aradan sonra ülkücü ve islamcı faşistler bir araya geliyor…ve tek ortak noktaları alevi düşmanlığı…bu adamları kendiniz gibi sanmayın arkadaşlar….her türlü girişime karşı ögütlenin…

 3. Raver

  22/10/2011 at 19:53

  Peki Türk milliyetçilerini kim kışkırtıyor? 24 askeri kim öldürdü? Asker kim?.. Benim ,senin onun çocuğu ya da halkın çocukları değil mi?Neden, sonuç ilişkisini niye kuramıyorsunuz?.?Bakınız bu ülkede yedi bölge, Kürtler de dahil olmak üzere bütün etnik kökenliler pkk nın baskı, şiddet,tehditine karşılar.Üstelikte bu ülkede bu unsurlar pkknın düşmanı…pkk nın silahı şiddeti bırakması lazım.Yoksa radikalleşir,silinir gider.Ayrıca son yıllarda bu hükümetin pkk nın üzerine gitmediği de bir gerçek.Bakınız bütün ülkelerdeki terör örgütleri başkaldırdıkları ülkeleri yıkamayacağını bilirler,ama ne kadar yıpratırsak kardır gözüyle bakarlar.Aslında pkk da bu şiddet yöntemiyle bir şey yapamayacağını çok iyi biliyor.Uzatmaları oynuyor.Bingöl , Adıyaman,Urfa da ölen askerler için de, diğer illerde olduğu gibi protesto mitingleri yapıldı ve çok kalabalık vardı.Mitinge katılanlar kim?Bingöl de Zazalar ve Kürtler,Adıyaman ve Urfa da Kürtler düzenledi..Yani diyeceğim bu mitinglerde Türk yoktu..Durum bu..Barışçıl ve demokratik bir mücadele olmalı.Çözüm yeri parlamentodur.21.yüzyılı iyi okumak lazım.Global bir dünyada yaşıyoruz.Üniter devletlerin sınırları değişmez.

 4. ünal arslan

  24/10/2011 at 17:45

  şerefsizlere bakın hele sorsanız belki askerlik yapmamışlardır moda şimdi ülkücü türkücü olmak alevilere kurban olsunlar şerefsizler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Dersim

To Top