Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hrant’a Ağıt / Göçemeyen Kuşlar – Video Klip

Haberler

Hrant’a Ağıt / Göçemeyen Kuşlar – Video Klip

Metin Kemal Kahraman tarafından Hrant Dink için yazılan “Hrant’a Ağıt” isimli şarkıya klip çekildi. İşte o şarkı ve klibi.

Dersim News/İstanbul

Metin Kemal  Kahraman kardeşler  Hrant Dink’in anısına yazdıkları “Hrant’a Ağıt” isimli şarkı için klip çekti.

“Hranta Ağıt / Göçemeyen Kuşlar” Ermeni aydın Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink‘in anısına bir ağıt. Ermeni Müzik Korosu Sayatnoma ile birlikte hazırlanan ‘Hrant’a Ağıt’  video kilip olarak çıkarıldı.

Hrant’a Ağıt /Göçemeyen Kuşlar isimli şarkı Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden Erkan Oğur ve Okay Temiz‘de destek vermiş.  Hrant Dink için özel olarak hazırlanan  çalışma  Sayat Nova Korosu, Erkan Oğur, Okay Temiz, Ertan Tekin, Serdar Keskin, Maviş Güneşer gibi müzisyenlerin katkısıyla hazırlanmış.

Şarkı için özel bir video kilip çekildi. Siyah beyaz çekilen kilipte  Hrant Dink’in fotoğraflarının yanısıra Hran için yapılan yürüyüşün fotoğraflarına da yer verilmiş.

“Bu kentte sen gittikten sonra çok ama şey değişti” diye başlayan şarkı Türkçe ve Ermenice iki bölümden oluşuyor. Şarkının Ermenice bölümü Sayat Nova Korosu tarafından seslendirilmiş.

İŞTE O KLİP

HRANT’A AĞIT / GÖÇEMEYEN KUŞLAR

 


Metin Kemal Kahraman: Hrant’a Ağıt ile DersimNews

Sosyal medyada paylaşın
        
   
3 Comments

3 Comments

 1. Murat

  24/01/2012 at 07:48

  Kesin ermeniler’de aleviler için agit lar hazirlarlar

 2. Koo Sur

  24/01/2012 at 18:31

  Mılleto zar, mordemo zar her waxt, her daym hetê mordemo quwetın cêno(geno). Yê mara zovina xayirê yê her keşi estê. Kelpıç her waxt derdê kemerire berveno!

  Zayıf bir halk ve zayıf bir halkın çocukları güçlü bir halkın kesimiyiyle herzaman dayanışmaya girer. Türkler, Kürtler ve Ermeniler hepsi bizlerden kat kat güçlüdürler. Onlar bizim dayanışmamıza muhtaç değiller. İyi ki bu böyledir. Dayanışma tabii ki güzel bir şeydir, bazen de ‘moda’ oluyor. Tutsak Dersimliler, Zazalar, Aleviler önce kendileri için bir şey yapamadıkları sürece onların dünya ile dayanışmaları havvada kalıyor. Önce kendi kendileriyle, kendi meseleleriylen, ölmek üzere olan diliyle dayanışma göstersinler. Bu tür dayanışmalar bana bir kaçamak gibi, kendinden kaçmak gibi geliyor.

 3. Haydar

  25/01/2012 at 08:53

  Faşizime inat kardeşimsin Hrant. Yürüyüşte söylendiği gibi hrant’ı unutmayacağız, onu her hatırladığımızda bu kahrolası faşizimi lanetleyeceğiz. Yıllardır bu topraklarda kan döken insan düşmanı kahrolası faşistler Allah’tan bulsunlar. Hrant ve Hrant gibi diğer katledilenler bizim kalbimizde, yüreğimizde yaşayacak. Hrant’ları aramızdan alanlar lanetle hatırlanacak. Kahrolsunlar. Ayrıca Metin Kemal Kahraman’a ve diğer destek olan sanatçılara bu güzel ağıttan dolayı teşekürlerimi ve saygılarımı sunuyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 + seven =

More in Haberler

To Top