Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de Köye Kaleşnikoflu Saldırı

Haberler

Dersim’de Köye Kaleşnikoflu Saldırı

 Dersim merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Kanoğlu köyüne sabaha karşı kaleşnikof silahlarla saldırı düzenlendi.
Dersimnews.com  Dersim merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Kanoğlu köyüne sabaha karşı kaleşnikof silahlarla saldırı düzenlendi. 

Olayı gerçekleştiren şahıslar köydeki diğer evlere de hedef gözetmeksizin ateş açtıktan sonra köyden uzaklaştı.

Dersim merkeze bağlı Kanoğlu Köyü’ne sabaha karşı gelen kimliği belirsiz şahıslar Gürarslan Ailesi’nin kaldığı eski okul binasına girmeye çalıştı. Kapıyı zorlayarak içeri girmeye çalışan şahıslar bunu başaramayınca evin kapısına uzun namlulu silahlarla 8 el ateş etti. Gürarslan Ailesi’nden 5 kişinin kaldığı evde şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, olayı gerçekleştiren şahıslar, daha sonra köydeki evlere rastgele ateş açtıktan sonra olay yerinden uzaklaştı.

Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri merminin isabet ettiği yerlerde inceleme yaparak köylülerin ifadesine başvurdu.

Silahla taranan evde kalan Gürarslan Ailesinden Beser, Özkan ve Neriman Gürarslan, sabah saatlerinde evlerinin kapısının zorlandığını daha sonra silahla tarandığını söyledi.

Köy Muhtarı İmam Polat ise; açılan ateşte mermilerin güneş enerjisine de isabet ettiğini belirterek, “Sabah köpeklerin havlaması üzerine uyandım. Balkonda eşimle otururken kurşun sesleri gelmeye başladı. Bağırdım ateş etmeyin diye. Yarım saat sonra komşularımız gelerek evlerinin tarandığını söylediler. Ben de jandarmayı aradım. Jandarma gelip inceleme yaptı” dedi.

Olayı gerçekleştiren şahıslara ilişkin herhangi bir bilgi olmazken, şahısların köye motosikletle geldikleri yönünde iddialar ileri sürüldü.

Haber: Ercan TOPAÇ 

 

kanoğlu köyüne kaleşnikofla yapılan saldırıda evlerin kapılarına çok sayıda kurşun isabet etti

Kanoğlu köyüne kaleşnikofla yapılan saldırıda evlerin kapılarına çok sayıda kurşun isabet etti

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three − 1 =

More in Haberler

To Top