Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

TİKKO’nun Kaçırdığı Taksici Cemal Beyazgül Ölü Bulundu

Dersim

TİKKO’nun Kaçırdığı Taksici Cemal Beyazgül Ölü Bulundu

Dersim Ovacık’ta  üç hafta önce TKP/ML  TİKKO örgütü mensupları tarafından kaçırılan 45 yaşındaki taksi şoförü Cemal Beyazgül  dün (16 Temmuz 2013) bir arazide ölü bulundu.

Dersimnews.com/Dersim – Dersim’in Ovacık ilçesinde 23 Haziran’da TİKKO tarafından kaçırılan taksici Cemal Beyazgül’ün, dün akşam saatlerinde yol kenarında işkence yapılmış halde cesedi bulundu.

Ovacık ilçesine bağlı Çakmaklı köyü yakınlarında 23 Haziran’da aracı bulunan ve kendisinden o günden bu yana haber alınamayan 45 yaşındaki Cemal Beyazgül’ün  dün akşam saatlerinde Ovacık ilçe merkezi yakınlarında yol kenarında cesedi bulundu.

Köylülerin durumu jandarma ve polise haber vermesinden sonra, olay yerine giden sağlık ekipleri Cemal Beyazgül’ün cesedini Ovacık Devlet Hastanesi’ne getirdi. Yapılan ilk incelemede vücudunda kurşun izine rastlanmayan Cemal Beyazgül’ün gördüğü işkence sonucu öldüğü belirtildi. Ovacık Cumhuriyet Savcılığı, Beyazgül’ün kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için cesedi yarın Malatya Adli Tıp Kurumun’na gönderilecek.

45 yaşındaki Cemal Beyazgül evli ve iki çocuk babasıydı.

Cemal  Beyazgül’ün 24 yaşındaki oğlu Deniz Beyazgül’ün de aynı örgüt tarafından geçen yıl kaçırıldığı ve 4 gün alıkonulduktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

4 TAKSİCİ İNFAZ EDİLDİ

TİKKO tarafından yapılan açıklamada Cemal Beyazgül’ün “devletle işbirliği yaptığı” için kaçırıldığı belirtilmişti.
Örgütün Cemal Beyazgül’ün ailesinden 1 milyon TL  istediği iddia edilmişti.

Cemal Beyazgül’ün ölümüyle beraber Ovacık’ta son 4 yılda öldürülen 4 taksici örgütler tarafından öldürüldü.

BARO VE İHD TEMSİLCİĞİ SESSİZ KALDI

Dersim’de örgütler tarafından sivillere yönelik yapılan eylemlere karşı Tunceli Barosu ve Tunceli İHD Temsilciliği’nin sessiz kalması dikkat çekiyor. Bugüne kadar sivillere yönelik gerçekleştirilen insan hakları ihlallerine karşı gerek Tunceli Barosu gerekse Tunceli İHD Temsilciliği herhangi bir açıklama yapmadı. 

Ovacık’ta TİKKO tarafından kaçırılan Cemal Beyazgül’le ilgili de açıklama yapmamışlardı.

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
5 Comments

5 Comments

 1. Koo Sur

  17/07/2013 at 20:32

  Cemal Beyazgül,
  Bu emekçi adamın uğradığı vahşet yüreklerimizi parçalıyor!

  Bu durum, bu vahşet Dersimin büyük çaresizliğine ve büyük esirliğine bir örnektir!
  Bu durum, Dersim üzerinden çevrilen, Dersim üzerinde dönen ve sürekliliği koruyan karanlık ve derin tuzaklara bir örnektir.

  Bu emekçi adamın uğradığı vahşet yüreklerimizi parçalıyor!
  Bu durum, Dersimin yanlızlığını, tutsaklığını ve zülme batmışlığını gösteriyor.
  Bu çok acı bir olay, çok acı bir durum.
  Dünyada benzeri az!

  Yürekleri parçalayan olay karşısında Dersim suskun!
  Ve bütün Doğu Anadolu suskun!
  Ve bütün Türkiye suskun.
  Dersimlilere karşı yapılan bu vahşetlere karşı yer-gök suskun,
  ve bütün dünya suskun!

  • wenq

   18/07/2013 at 10:17

   yürekleri parçalıyor dedğin olay karşısında dersim neden suskun acaba ? dersim hiç bir zaman esir olmamıstır .üstelik,bu olay öyle karanlık derin değildir gayet açıktır.internet başında yakınıyorsun demokratik tepkini çık, ovacık meydanında ver.

 2. malim

  17/07/2013 at 21:40

  Gatirura vame cu cu cu? (Örgütüra vazme cüyoooos cüyooos cüyoooooos)

 3. Koo Sur

  20/07/2013 at 10:32

  Dersimde, Ovacikda taxi şöförü CEMAL BEYAZGÜL kaçırıldı ve 27 gün sonra ölü olarak yol kenarına atıldı.
  Bu adamı kim öldürdü? Tikko mu? Tikko nedir? Tikko Dersim halkından ne istiyor? Hedefi nedir? Tikko kimin örgütüdür? Tikko´nun Dersimle bir alakası var mı?
  Tikko´nun Dersimle, yani Dersimlileri kaçırma, öldürme, suça teşvik etme, hapishanelere doldurma, açlık grevlerine çekme, yürüyüşlere sürme, toplumdan dışlama, Dersimlileri aşağılama, suçlama ve her türlü hakarete tabi tutma dışında Dersimle ne alakası var?

  Aşağda TEBERIKA MA arkadaşın cümleleri bütün
  Tikkocu, solcu, devrimci, halkçı, Kürtçü vs. kulaklarına küpe olsun, yüce Tanrı, Haqo Pil, Hızıro Nazır, onların vicdanını yumuşatsın, doğru yolu kavratsın, onları kendine ve Dersime zarar veren huyundan kurtarsın!

  ALINTI: Teberıka Ma,
  Kaynak: Dersim Forum
  Tarih:19.07.2013

  “Kahpeliğin,kalleşliğin,çeteciliğin ve yıkılmış lanetlenmiş bir ideolojinin son çırpınışları..Behey kuş beyinli sen devrim yaptında zavallı o şoför mü engelledi seni?Sen korkundan Pertek’e gidemezken o şoför mü senin gitmeni engelledi?Yine beyni sulanmış kişi, sen köylerden zorla ekmek alırken o şoför mü sana engel oldu? Bak bilmiyorsan öğren senin taptığın Mao nun kitapları kağıt fabrikasına yollandı ve Mao zamanında aç olan sosyalist Çin kapitalist oldu bugün süper güç..Haydi kafan almıyor bunları peki pusu kurarak kahpece öldürdüğün gariban Dersimli insanlar senin kurbanlıkların mı?Hiç merhamet ve insani duyguların yok mu? Ozaman insanlarla hayvanlar arasında ne fark kalır?Bu katliamları yaparken “kendi kendine ben ne yapıyorum” deme iraden de mi yok?..

  Sen nasıl bir varlıksın? o zavallı gariban şoförün tankı ve tüfeği mi vardı da ondan korktuğun için mi yaptın bu vahşeti? Ey katil! İnsan olsan önce o şoförün ailesinden yaptıkların için özür diler,sonra Dersim halkından özür dilersin,ama hiç sanmıyorum insan olabileceğini…Umarım o ölen insanın çocukları gözün önüne gelir,sen de vicdan azabından ölürsün!..O öldürdüğün insanın yetim çocukları her gün rüyana girecektir… “[/i]

 4. Newdar

  20/07/2013 at 17:05

  Çok önemli iki nokta:

  1) Bu gruplar hakikatten devrimci olsa, ilerici olsa veya en azından sosyal olsa insanların katili olmazlardı! Dersimlilerin katili olmazlardı!

  2) Bu hakaretleri gören Dersimliler, bu (güne kadar) öldürülen Dersimliler, hakikatten ajan olsalardı, böyle sahipsiz olmazlardı. Ajanlarýn da, koruyucuların da bir sahipleri vardır, bir koruyanları vardır.

  Yeryüzünün en sahipsizleri Dersimlilerdir, Alevilerdir!
  Bu yüzden bize yapılan hakaretler, çektirilen zülüm hep karanlıkta kalıyor!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 7 =

More in Dersim

To Top