Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

‘Alevilik Biterse Alevi Sorunu da Biter!

Haberler

‘Alevilik Biterse Alevi Sorunu da Biter!

TESETTÜR MODASI

Tesettür giyim kapsamında tam olarak bayanların saç kısmını kapatmak için kullandıkları bez ya da kumaş olarak adlandırılan Eşarp ve benzeri malzemelere ihtiyaç duyulur. Günümüz muhafazakâr kesiminin ve tesettürlü bayanların kullandıkları bu ürünler belirli bir seviye atlamış tamamen modayı takip eden modellerle alıcılara sergilenmektedir.
Sınırsız çeşit ve kalite sunan marka sahipleri tasarlanmış olan ürünleriyle dünya pazarında yer etmiş ve adından sıkça söz ettirmektedir.
Markaların her kesime hitap eden eşarp modellerinin olması alım gücüne göre alıcı belirlemeyi sağlar.
Pierre Cardin Eşarp olarak yan dalı adlandırılan firma 1950 li yıllarda Fransızların piyasaya sürdüğü koleksiyonlarla erkek giyiminde çığır açmış giderek alanlarını ve sektörünü değiştirerek Pierre Cardin Eşarp olarak çeşit kazandırmıştır.
Her sezon farklı tasarımlarıyla bayanlar arasında adından sıkça söz ettiren markaların bir diğeri de Aker Eşarp olarak gösterilmektedir.
Yapılan araştırmalarda en çok tercih edilen marka olarak belirlenmiştir. Her mevsime göre farklı ve modern tarzda ürettiği modellerle dokunan bu ürünler ham olarak elde edilen ipeğin kaliteli kökboyaları ile renklendirilerek eşarpların ve şalların ortaya çıkmasını sağlar.
Aker eşarp en çok tercih edilen ürünlerinin başında herhangi bir durumda leke barındırmayan özelliği ürünlerinde bulunduran yeni teknolojilerin kullanıldığı çeşitler piyasaya sürülmektedir. Bayanların şıklığını bir adım öteye taşıyan bu ürünler klasik modern ve diğer tarzlarla öncü olmuş bir çığır aşarak yeni çeşitler üretmeye devam eder.

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Comment

1 Comment

 1. KIZILBASOGLU

  16/09/2013 at 02:03

  Türk`ten Kürt`ten Arap`tan ALEVI cikarmak Rezalet Siyasetidir !
  Kizilbas halk bütün tabulari yikmalidir baska Kurtulus yok!
  Alevi`ler esittir din olsun diye adina “Alevi`lik (yeni mezhepcilik)”olarak konulmak isteilen inanc yaraticiligi yapmak hangi bilime uydugunu anlamak gercekten zordur.
  Mezheplestirme Projesi „Alevilik „Mümin-i serr-i „Ümmetci Imame „ fantazisiyle süslenerek ballandirilarak kitaplara yazdirilir ve madalya bicilir.
  Ehl-i-Beyt`in Sülalesi Alevilik diye bir dini inanc oldugunu tassavuf görüsüne eklemedigi gibi Vahi`si gelmis kaleme dökülmüs herhangi bir Ayet`e konmus Sure`side degildir.Alevi`lik evel biz sonra evelbillah hatiplerin hadislerinde de kominizmin idolojisinde`de yoktur.

  Buyruk bir inanc kitabi olmadigi gibi Alevi`lik inanctir ve de dindir diye bir sey yazilmamistir,Kuran Alevi`lik bir din yada kibarca söylersek ikrardir diye de yazilmamistir.
  Ne dünyanin dönüsü durdurulmus ne Günesin atesi söndürülmüs nede Kizilbas isik halkinin Cilasi söndürülmüs,hal böyle iken;Idialist 7`li ve ya 12 li olsun Imam islamin,Sii yadsimalarin Ali ilahilerin yada Arabi Ehl-i-Beyt`cilige sahitlik yapmak icin Alevilerden nasil Alevilik(yeni mezhep) cikartilabilinir ?

  Kim hangi makam veya hangi siyasi örgüt veya parti taraftari olursa olsun öncelikle hep söyle duyariz; „Benim aslim Alevi.“Aslim Alevi“Ben Alevi`yim…“arkasindan siyaset ve idoloji ve teoloji yorumlar gelir anlattiklarini söylediklerinin ne anlama geldigini bilmiyenlerin karabaliklari ile karsilasiriz.Bir iki sorunu sonunda Sehir,köy ,kasabasini söyleme mecbur kaldikca Asiretini,Ocagini,Tekkesini,Pirini,Sülalesini anlatamadan kendini ispatliyamiyacagini cok iyi bilirdi.Simdi moda almis inkar hareketi buna gerek kalmadigininda siyasetini yapiyor.

  Varligimizi gömülü görmek isteyen tapragina yakismayan tohumu cimbizlamak isteyenler
  sesizligimizden yararlanarak avuc ovmak isteyenler var.Duruslariyla egri ama her rengimize ve can seven dik durusumuza gönlü kapalilari ayiklama kabiliyeti Alevi aydin halk önderlerine düsüyor.

  Alevi olup Türkcünün islam senteziyle cümbüs cemmat hareket eden,Dibe vurmus Atatürk Cumhuriyetciliginin laiklik kiliginda kücülerek ömür eskilestirenler var.Bu sürecte siyasal cikmazlara saplanmis kariyer doyumsuzlugunda olan ezbere resmi tarihin sundugu cercevede kendisine mesguliyet sifatiyla makam edinmeyi amac etmislerin berbat yarisini göz ardi edemeyiz.Aldiklari Cicekler sarfedilen Nefesler ve de adina ucurulan Güvercinlerin bir amaca alet eden bilinc alti veya üstü senaryolara katki sunanlar var.Pir Sultan`cilik adina kurulmusluk adina Rozete sigdirilmis Alevi`lik (Ruhi batini) sömürüsü var.Alevileri tarihsel karsiti bayat bir Efsanenin Ser`ci dini Islam toplumunun donuna sokmak isteyenler kemikcidir.

  Siyasi odaklar,milliyetci hareketler.sovenistlerin bütünü ne yapar duygulari sömürür kültürüne yabancilastirma yarisina girerler.Inkarina cephelesirler.Kirli siyasetin Osmanlici.Milli Misak-i`li ve Islam Bayragi Semsiyesi altindaki diskinti kokusu düsünceler sarfedilir hal alir.

  Alevi`ler „Gelin canlar bir olalim“ kendileri icin siyasal cagrisimini „Daha cikalim „ yada „Koltukta oturtturalim „yada „Cüppe giydirtip Cemevinde oturtturalim“Maasa bagliyalim
  Duasini okusun „mantigina vaaz vermek icin harekete gecerler.

  Bir kac not düserek yaniltmalari hatirlatalim;
  Alevilik „Aliyi sevmekse bende Aleviyim „diyen bir Fasist basbakan cikar.
  Alevilik Haci Bektasi Velinin“ Malakat „anlayisiysa oda bizim rengimiz diyen Serriyatci Cumhurbaskani cikar.
  Alevilk „72 Millete bir gözle bakmaksa“ bu savasmayi gerektirir mantigiyla propagandanist analizlerle yönlendirilmek isteniriz.Solcusu,ürtcüsü,türkcüsü ayni mantikla yararlanmak ister.Her kes bizim kendilerini cekmemiz icin yarisir manevi gücümüzü parcalar maddi gücümüzü kendine destek edinir amac aynidir bambaskalastirmak.
  Kendini cerrah görenden tutun kendini piskolog,idolog,toplum bilimci ve nice mizimci gören tipikolar cogalir.
  Alevilik bir kültürtür diyende.Alevilik Zerdüslüktür diyende Alevilik Türk inancidir diyenden tutun Alevilik Semanizim ve Müslümanligin ici veya disi veya Ali ilahi veya Ehl-i Beyt sevgisi veya 12 Imam yolu yada Caferiliktir diyende cikar.Sonuc hazimet. inkar sifir ahlak ve bilim disi tasavvuf idalizminin sonucu var olma hakimiza hakarettir.

  Ne zamanki Toplumsal olusumlarin Sosyolitesini yakindan tanimaya basladiysak,milletler,uluslar,azinliklar sinif. katmanlari, halklar
  Teolijinin degil Mitorolijiye hakkini vermek icin Termonolojimizi uygun Antropolojiden ilham alirsak idolojiden soven ve milliyetci oportonist olusumlardan uzaklasirsak kendimizi buluruz.

  Tasavvuf elcilerinin karizma teolojilerine bundan sonra basta Kizilbas gencligi olmak kosuluyla
  bilincli özgünlügünün meteryalistci Alevistlerinin yaniltilamiyacagininin haricicilere acik kapi burakmiyacagi günlerin gectikce önem kazanmasi umut vericidir.

  Kizilbas olarak misli gecmislerle degil simdiki zaman toplumsal iliskiler cercevesinde üretim iliskilerinin kültürel yansimalarini bicimlenen „Ulusal yükselis“ dirilis odakli ruhi
  sekillenmelerini kendimiz acisindan iyi analize etmeliyiz.

  Alevinin Devrimcisi olmak icin gecmisine ve kendine saygili sözü ve özü bir olan tarihsel yol haritalari icinde edebiyatci gercekligi dahil iletisim duygulari ile analiz süzgecinden gecirerek Halkimizi yanilgilardan arindirarak gelecege dogrulari aktarmak görevini basarmayi mirasimizin görevi bilmeliyiz.

  Ulustan din cikarmak ilke olursa,Duadan inanc insa etmek kural olursa Allah cogaltmak icin merdiven dikmekten uzak durmak damgali kizilbas mantigidir.

  Inkarcilar ve ilhakci güclere karsi Alevi milletinin kavramasi gereken piskolojik-sosyolojik mantiktan cok Kamil akla karsi tus vurma yarisina girmislerin amaclarini bosa cikarmaktir.
  Aleviler (Kizilbas) icin umudumuz namlunun icindemi,disindami,ucundami bunu biz yasmazsakta tarih belirliyecek.
  Türkün Alevisi,Kürdün Alevisi,Arap Alevisi mantigi hayaletci,ümmetci,inkarci,Asimilasyoncu mantiginda kulluk teorisidir.
  Aleviler özgür bagimsiz kendi öz gücüne dayanan uluslararasi örgüt parti hükümet hatta Bayrakli Makamli,Mekanli Devletlesme Projesini baslatmaya gec bile kalmistir tek kurtulus budur.

  LACE SERESURI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haberler

To Top