Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Kamer Genç, Ferhat Tunç’tan Tazminatı Aldı

Dersim

Kamer Genç, Ferhat Tunç’tan Tazminatı Aldı

CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç’e hakaret ettiği için tazminat cezası alan Ferhat Tunç, tazminatı ödememekte diretince evine ve banka hesaplarına haciz geldi. Tunç, 8 bin 500 TL tazminatı ödemek zorunda kaldı. 

 

Dersimnews.com/Dersim –  Kamer Genç’e hakaret ettiği için 8 bin 500 lira tazminat ödemesi gerek Ferhat Tunç, parayı ödemeyince evi ve banka hesaplarına haciz geldi.

kamer-genc-ferhat-tunctan-tazminat-aldi

Ferhat Tunç‘un 11 Haziran 2011 seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra  Dersim merkez Yeraltı Çarşısı’nda toplanan gruba yaptığı konuşma sırasında Kamer  Genç‘e ağır hakaretlerde bulundu.  CHP Dersim milletvekili Kamer Genç, kendisine hakaret eden Ferhat Tunç’a  tazminat davası açtı. Mahkeme, Ferhat Tunç’un Kamer Genç’e hakaret ettiği gerekçesiyle Tunç’un  8 bin 500 TL tazminat ödemesine karar verdi.

Kamer Genç,  avukatı İnan Yılmaz aracılığıyla Ferhat Tunç hakkında Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkeme, Genç’e 8 bin 500 lira tazminat ödemesine karar verince, Tunç, avukatı aracılığıyla kararı temyize götürdü. Yargıtay mahkemenin verdiği da kararı kararı onadı. Ancak Ferhat Tunç tazminatı ödemeyince Kamer Genç Tunç’un evine ve banka hesaplarına haciz koydurdu.

Evine ve banka hesaplarına haciz konulan Ferhat  Tunç, bunun üzerine Tunceli İcra Müdürlüğü’ne 8 bin 500 lira yatırarak hacizi kaldırdı.

TAZMİNAT ÖDEDİ YİNE HAKARET ETTİ

Kamer Genç’e hakaret ettiği için tazminat ödeyen Ferhat  Tunç, konuyla ilgili yaptığı açıklama da yine Kamer Genç’e hakaret etmesi dikkat çekti.

Tunç açıklamasında şunları söyledi.

“Yargı; Ferhat Tunç söz konusu olunca elbette Kamer Genç’e çalışır. Bu davayla ilgili söylenecek tek şey budur; Birini ‘onursuzluk yapıyor’ diye eleştirmenin cezası olmaz. Bunu söylemiş olmamın haklı nedenlere dayandığını o yargının görmesini bekleyemem. Kamer Genç denen zat ve avukatı olacak kişi bu dava süresince gayri ahlaki bir tutum izlemiş ve çıkartmış oldukları yargı kararlarını adeta bir taciz girişimine dönüştürdüler. Yargı süreci bitmeden evime ve banka hesaplarıma haciz konulması nasıl bir mantık, nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Bu utanmazlık örneğidir. 8 bin 500 lirayla yıkılacak adam değilim. Ancak Kamer Genç’e hak etmediği halde giden bu parayı ona helal etmem. Kamer Genç, Dersim’de derin devletin bir figüranı gibi çalışıyor dolayısıyla onun zihniyetiyle mücadele etmek benim ve tüm Dersimliler için onur meselesidir. Ben yaşadıkça Dersim’in tarihsel kimliğiyle oynayan bu zihniyete ve zihniyet sahibi Kamer Genç gibileriyle mücadelem devam edecektir. Bu zatın bunu aklından bir an bile çıkartmaması gerekir.”

Ferhat Tunç’un bu açıklamalarından sonra Kamer Genç’in yine tazminat davası açıp açmayacağı merak ediliyor.

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Comment

1 Comment

 1. Hese Huşen

  19/11/2013 at 18:39

  Nıkake vajine Sımare rınd biyo, uncaki Roe mı ney qewul nekeno’ke Insanune ğora qeseye niyanenu vajine. Hıma ju kutora Tırku dıma ju kuto Qurru dıma. Raya Desım’ra vejiye çıke henke mebiyene zarê jüvin niya nesıkıtene. Serwa tırku u qurru niya jüvinde dane pöro u yeneke jüvin bure.

  Sar pê Sıma kay keno. Qome maki oncene qefçıliya ğo. Sar Mâ’raki qesu vano. Vane Sımara mordeme niyanen vejine.

  Endi bêre ra ğo.

  Ayvo !

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Dersim

To Top