Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

El Kaide’ye Açılan Esrarengiz Kapı

Haberler

El Kaide’ye Açılan Esrarengiz Kapı

El Kaide ile paramiliter çeteler, kendilerine sağlanan adı konulmamış dokunulmazlıkla Hatay’da üstlenip sınırın diğer tarafına terör aktarımında bulunuyor.

reyhanli-elkaide

Hatay’ı Suriye’ye yönelik lojistik ve askeri amaçlı geçiş güzergâhı olarak kullanan El Kaide ile paramiliter çeteler, kendilerine sağlanan adı konulmamış dokunulmazlıkla Hatay’da üstlenip sınırın diğer tarafına terör aktarımında bulunuyor.

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz tarafından İçişleri Bakanlığına gönderilen El Kaide’nin Türkiye’ye dönük tehlike içeren raporu tartışılıyor. Raporun özet olarak El Kaide bağlantılı IŞİD terör örgütüne Avrupa ve Türkiye’den çok sayıda cihadist unsurun katıldığı, örgüte katılanların büyük çoğunluğunun Hatay başta olmak üzere sınır illerinden Suriye’ye giriş yaptıklarını ve örgütün Türkiye sahasını savaş açılacak cephe olarak gördüğü aktarılıyor. Hatay Valiliği medyada karşılığını bulan rapor hazırlayadursun El Kaide Hatay’da faaliyetlerine ara vermeksizin devam ediyor.

REYHANLI BÜKÜLMEZ KÖYÜNDEKİ GİZEMLİ GEÇİŞ NOKTASI ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR!

Daha önceleri de Türkiye medyasına ‘insani geçişler’ başlığıyla haber olan, Suriye ile Türkiye sınırının sıfır noktasında bulunan Reyhanlı ilçesine bağlı Bükülmez köyü cihatçıların günübirlik geçiş kapısı olarak dikkatleri üzerine topluyor. Normal sınır kapılarına yönlendirilmeyen gizemli TIR ve kapalı kasa arabalar hiç bir denetimden geçmeden buradan Suriye topraklarına malzeme taşıyor. Köyün içinde hudut karakolu bulunuyor. Tel örgülü, briketten oluşan nöbet mevzili ve yapboz şeklinde sıfır noktaya açılan kapısıyla denetim dışı karşılıklı geçişlerin yaşandığı yerde jandarma karakolu bulunmasına rağmen, iki yıldır cihatçılar elini kolunu sallayıp gündemden uzak tutmaya çalıştıkları bu resmiyeti olmayan transit noktayı kullanıyor.

Avrupa ülkeleri ile Türkiye’nin farklı şehirlerinden Suriye’ye örgütlere katılmak için giden cihatçıların bir bölümü Bükülmez köyünden rahatlıkla sınırın diğer tarafına geçiş yapıyor. Çatışmalarda yaralanan silahlı unsurlar Avrupa ülkelerinden tekfirci-paramiliter örgütlerin kullanımı için gönderilen ambulanslar Reyhanlı ilçesindeki hastanelere yaralı ve ölü militan taşırken yine bu resmiyeti olmayan kapıyı kullanıyor. Bükülmez köyü cihatçı örgütlerle bağlantılı şebekelerin mazot kaçakçılığı yaptığı ve yağma neticesinde elde ettikleri taşınabilir malzemeleri Türkiye’ye kaçırdıkları bir güzergâh olarak dikkatimizi çekiyor.

Yayınladığımız bu fotoğraf geçtiğimiz Nisan ayında Bükülmez köyündeki malum gayri resmi kapıda çekildi. Yapboz kapının Türkiye tarafında silahlı kişi terörist unsur. Ambulans, kamyon ve teröristlerle bağlantılı kişilerin bulunduğu yer ise Suriye toprağı. Türk hudut karakolunun hemen yanında silahlı teröristler alenen görüldüğü gibi giriş çıkışları organize ediyor. Bölgedeki kaynağımızın aktardığı bilgiler oldukça dikkat çekici. ”Resimdeki silahlı kişi bu esnada Türkiye topraklarında hemen tel örgülerin dışındakilerde Suriye topraklarında. Yaralı selefi militanlar Avrupa’dan gelen ve Suriye topraklarına geçen ambulanslar ile sınıra kadar taşınıyor, daha sonra Türk ambulanslarına aktarılıyor. Aslında buraya benzer birçok bölgeden geçişler var. Resimdeki yerde hiç bir Türk askeri yok, arada tampon bölge yok, İstedikleri gibi girip çıkma imkânları var. Son günlerde bahsedilen sınıra örülen duvara cok yakın bölge Kusaklı Köyünden itibaren duvar örülüyor, fakat 1km ötesindeki Bükülmez Köyünü duvara dahil etmediler.” Neden dahil etmediklerini fotoğraf karesi özetliyor.

AVRUPA ÜLKELERİ CİHATÇILARA HATAY ÜZERİNDEN AMBULANS GÖNDERİYOR!

 

Reyhanlı Bükülmez Köyündeki gayri resmi kapıda görülen ambulans gibi belirli aralıklarla Hatay’da Avrupa ülkelerinden gönderilen ambulanslar göze çarpıyor. Ambulansların sadece yaralı teröristleri taşıma amaçlı değil silah ve lojistik taşıma işinde de kullanıldığı iddia ediliyor. Hatay Gümrüğünün otoparkında 30 Nisan Çarşamba günü çekilen fotoğraf karesinden yansıyan yabancı ülke plakalı ambulanslar Suriye’de onları çok amaçlı kullanacak El Nusra unsurlarına gönderildi. Yine 25 Nisan Cuma günü Antakya Esentepe Mahallesinde fotoğrafı çekilen ambulans kapısına kadar malzeme dolu şekilde görüntülendi. Bu ambulansta Suriye’deki cihatçılara içinde ne olduğu anlaşılmayan malzeme taşıyordu. Burada sorulmasına gereken şey bu ambulansları Avrupa ülkelerinden kimler gönderiyor, hangi yasal prosedür işletiliyor ki Hatay’dan sonra silahlı terör örgütlerine teslim ediliyor?

Hatay Valiliği yaklaşan El Kaide tehlikesini raporlaştırıyor ancak El Kaide bağlantılı cihatçı militanlar resmiyeti olmayan Bükülmez Köyündeki kapıdan girip çıkıyor, kayıt dışı onlarca TIR ve Ambulans buradan gidip geliyor. Hatay sokaklarında selefi terör kol geziyor, otobüs terminali ve havalimanı cihatçı örgütlerin işgaline uğramış durumda. Yaklaşan tehlikeye vurgu yapıp gerekli önlemleri almamamın gerekçesi ne olabilir?

Ferhat Aktaş / Taha Haber

fotoğraflar için: http://www.tahahaber.com/haber/5298-el-kaide-ye-acilan-esrarengiz-kapi

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =

More in Haberler

To Top