Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Dünya Kupası’nda 2. Tur Eşleşmeleri

Haberler

Dünya Kupası’nda 2. Tur Eşleşmeleri

Brezilya’da oynanan 2014 Dünya Kupası’nda grup maçları tamamlandı. 16 Takım 2. tura yükseldi. İşte eşleşmeler…

amerika_footbal

Dersimnews.com – Brezilya’da tarihin en gollü ve en zevkli Dünya Kupaları’ndan birisi oynanıyor…

Şüphesiz ortaya çıkan bu futbol şöleninde aslan payı, Amerika Kıtası’nı temsil eden takımlara ait.

Amerika temsilcileri kendi kıtalarında oynanan Dünya Kupası’nda adeta şov yaptı. Grup aşamasında 10 Amerika Kıtası ekibinden 8’i 2. tura çıktı. Dünya Kupası’nda son 16’nın 8’i Amerika takımlarından oluştu. Bu rakam Avrupa Kıtası için 13’te 6’da kaldı…

Güney Amerika takımları Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya ve Uruguay gruptan çıkarak isimlerini 2. tura yazdırdılar. Kuzey ve Orta Amerika Elemeleri’nden gelen Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Kosta Rika da gruptan çıkmayı başardı. Amerika kıtasından katılıp, gruptan çıkayan takımlar ise Ekvador ve Honduras oldu.

A GRUBU’NDA DUBLE YAPTILAR
Ev sahibi Brezilya’nın da bulunduğu A Grubu’nda Amerika takımları zorlanmadı… Brezilya, bu grubu 7 puan ve averajla lider olarak tamamlarken, Kuzey Amerika temsilcisi olan Meksika da Hırvatistan ve Kamerun’ı geride bırakarak, Brezilya’nın ardından 7 puanla 2. tur vizesi almayı başardı.

ŞİLİ’DEN BÜYÜK BAŞARI
Turnuva öncesi B Grubu’nda Hollanda ve son Dünya şampiyonu İspanya’yı görenler, Güney Amerika ekibi Şili’ye hiç şans tanımıyordu. Ancak Jorge Sampaoli’nin öğrencileri, Avustralya ve İspanya’yı mağlup ederek, 6 puanla gruptan çıkmayı başardı.

KOLOMBİYA ÇOK RAHAT
Amerika Kıtası’nı temsil eden takımlar içinde belki de gruptan en rahat çıkanı Kolombiya oldu. Fildişi Sahili, Yunanistan ve Japonya ile mücadele ettiği C Grubu’ndan, 3’te 3 yaparak lider olarak çıkan Kolombiya takımı, Falcao’suz geldiği Brezilya’da büyük bir başarıya imza attı.

TURNUVANIN SÜRPRİZİ KOSTA RİKA!
Şüphesiz Brezilya 2014’ün şu ana kadar en büyük sürprizine Kosta Rika imza attı… Dünya Kupası başlamadan önce, Ölüm Grubu olarak nitelendirilen D Grubu’nun, en zayıf halkası olarak gösterilen Orta Amerika temsilcisine, İtalya, İngiltere ve Uruguay karşısında hiç şans tanınmıyordu. Hatta, bu büyük üçlü içinde Kosta Rika’ya en çok fark atanın, bir adım öne çıkacağı yorumları yapılıyordu.

Ancak turnuvaya 3-1’lik Uruguay galibiyeti ile başlayan Kosta Rikalılar, ikinci maçlarında da İtalya’yı 1-0 yenerek, 2. maçların ardından gruptan çıkmayı garantiledi. Son maçtan da İngiltere karşısında 1 puan alan Kosta Rika, Ölüm Grubu’nu lider olarak tamamladı.

Bu gruptaki diğer Amerika ekibi Uruguay da son maçta İtalya’yı 1-0 yenerek, Kosta Rika’nın arkasından gruptan çıkmayı başardı. A Grubu’ndan sonra Amerika temsilcileri, D Grubu’nda da bir dubleye imza attı.

EKVADOR VE HONDURAS VEDA ETTİ
E Grubu’ndaki Amerika takımlarının işi diğerlerine göre biraz daha zordu… Fransa ve İsviçre gibi iki güçlü Avrupa takımıyla mücadele eden Ekvador ile Honduras, son iki sırayı paylaştı. Ekvador 4 puanla veda ederken, Honduras ise 2014’ü puansız kapattı.

Dünya Kupası’nda Amerika Kıtası’nı temsil edip, turnuvaya gruplarda veda eden 2 takımın da bu gruptan çıkması dikkat çekti…

ARJANTİN’İ MESSİ SIRTLADI
Brezilya 2014’ün gizli ev sahibi ise Arjantin… Oynadıkları her maçta en az ev sahibi Brezilya kadar ilgi gören Arjantinliler, F Grubu’nda Güney Amerika’yı başarılı bir şekilde temsil etti.

Grupta oynadıkları Bosna Hersek, İran ve Nijerya’yı, Lionel Messi’nin omuzlarında geçen Tangocular, 9 puanla lider olarak gruptan çıktı. Arjantin ve Brezilya, yollarına kayıpsız devam ettikleri takdirde Maracana’daki finalde karşı karşıya gelecek. Bu iki komşu ülke, belki de dünya futbol tarihinin

BİRLEŞİK DEVLETLER YENİLSE DE ÇIKTI
G Grubu’nda Almanya, Portekiz ve Gana gibi güçlü takımlarla mücadele eden Amerika Birleşik Devletleri, son maçta Almanya’ya 1-0 yenilmesine rağmen 4 puanla gruptan çıktı. Birleşik Devletler, üst tura yükselirken Cristiano Ronaldo’lu Portekiz’i averajla geride bıraktı.

2. TUR EŞLEŞMELERİ 

140626221708_tur_son

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haberler

To Top