Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Dersimlilerden Caferilere ‘Geçmiş Olsun’ Ziyareti

Haberler

Dersimlilerden Caferilere ‘Geçmiş Olsun’ Ziyareti

Esenyurt Dersimliler Derneği yöneticileri, camileri kundaklanan Caferilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

 

Dersimnews.com – Esenyurt’ta camileri yakılan Caferi cemaatine Dersimlilerden geçmiş olsun ziyareti.  Esenyurt Dersimliler Dernek Başkanı Hüseyin Kalanç   ve yönetim kurulu üyeleri, Bağcılar Dersimliler Dernek Başkanı Erdal Kayaoğlu, Dersim Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Rıza Cangöz ve Esenyurtlular Dernek Başkanı Yaşar Gül ile birlikte Yenikent Mahallesi’nde bulunan Muhammediye Camii, ziyaret ederek  cemaate geçmiş olsun dileğinde bulundular.

dersimlilerden-caferilere-ziyaret

 

Dersim  Dernekleri  Federasyon Genel Başkanı Rıza Cangöz yapılan saldırıyı kınayarak özetle;  “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart  ayında kullandığı “takiye, yalan, iftira, fitne ve fesatta Şia bunların eline su dökemez” ifadesinin Caferi ibadethanelerine yönelik saldırılara zemin hazırladığını  ve bu saldırı planlanmış bir saldırı olduğunu belirten Cangöz; Asıl garip olan bir önemli konuda Karakolun birkaç metre yakınında bu tür olayın gelişmesi. Bu cesareti nereden buluyorlar. Bu saldırıyı yapanların bir an evvel tutuklanıp adalete teslim edilmelerini umuyorum” dedi.

Ardından söz alan Esenyurt Dersimliler Dernek Başkanı Hüseyin Kalanç da “Bu saldırıyı yapanları ve buna zemin hazırlayan anlayışı kınıyorum Hükümet’in ibadethanelere yönelik sistematik saldırılara seyirci kaldığını” iddia ederek; “Bu saldırı İle Esenyurt’ta var olan kardeşlik ortamını bozmayı amaçlanmıştır. Ancak Esenyurt’ta bulunan biz Demokratik Kitle Örgütleri bu nefret ve ayrımcı politikalara karşı birlik ve beraberliğimizi koruyacağımızı daha fazla kenetleneceğimizi ve saldırı nereden gelirse gelsin her türlü saldırıya kaşı dayanışma içerisinde olacağımızı bu ve bu saldırıları dayanışma ile aşacağımızı belirtmek istiyorum” dedi

ESDER Başkanı Yaşar Gül yapılan saldırıyı kınayarak “Toplumu Kışkırtma ve karşı karşıya getirme senaryoları  birlik ve beraberlik duygusu karşısında her türlü senaryo başarısızlığa mahkum olacaktır” ifadesini kullandı.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =

More in Haberler

To Top