Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Hıdır Ali Genç, Okumak İçin İnşaatta Çalışıyordu

Haberler

Hıdır Ali Genç, Okumak İçin İnşaatta Çalışıyordu

Mecidiyeköy’deki rezidans faciasında hayatını kaybeden 10 işçi arasında Dersimli üniversite öğrencisi Hıdır Ali Genç’te vardı. 

 

Dersimnews.com – Mecidiyeköy’deki asansör faciasında hayatını kaybeden 10 işçiden biri Dersimli üniversite öğrencisi Hıdır Ali Genç.

Hıdır Ali Genç, üniversite harçlığını çıkarmak için yaz tatilinde inşaatta çalışıyordu.

Hıdır Ali Genç, üniversite harçlığını çıkarmak için yaz tatilinde inşaatta çalışıyordu.

 

Mecidiyeköy’de yıkılan Ali Sami Yen Stadı’nın yerine yapılan rezidans inşaatındaki asansör kazasında yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Hıdır Ali Genç‘in işe 5 gün önce başladığı belirtildi.

OKUL HARÇLIĞINI ÇIKARMAK İÇİN İNŞAATTA ÇALIŞIYORDU

Tunceli Üniversitesi’nde okuyan Hıdır Ali Genç‘in okul harçlığını çıkarmak için bir yakınının aracılığıyla 5 gün önce rezidans inşaatında asansörcü olarak işe başladığı belirtildi. Yakınları Genç’in memleketi olan Dersim’de üniversite okuduğunu, ekonomik durumu iyi olmadığı için zaman zaman inşaatlarda çalıştığını söyledi.

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Comment

1 Comment

 1. Usaro Newe

  08/09/2014 at 21:35

  Usaro Newe
  Çok acı bir olay. Ben de hep çalışarak okudum. Çalışarak, perişanlık içinde zaman zaman ağlayarak Üniversiyeyi bitirdim. Bu yüzden çalışkan öğrencilere büyük sevgi ve saygı duyuyorum. Zor şartlarda yine hedefine bağlı kalanları seviyorum. Onların bu kuvvetine hayran oluyorum.
  Hıdır Ali Genç kardeşimizin böyle aramızdan gitmesi beni çok üzdü. Hiç tanımadığım halde resmine, o mahzunluğuna bakarak, gözlerimden yaşlar geldi. Yazık, çok yazık, gencecik, kabilyetli ve azimli bir genç.
  Sonra da düşündüm: Dersimliler nüfüslarına oranla bu ülkede niye çok kurban veriyorlar? Acaba niye? Dersimlilerin kaderinde acaba bir bozukluk mu var? Bu bozukluk, bu kurbanlık onların iyi niyetinden, temiz saflığından mı kaynaklanıyor? Neden terör olaylarının kurbanları onlar, iş kazalarının kurbanları, askerlikte öldürenler, yurtlarda, yürüyüşlerde öldürenler, kurbanlık olarak öne sürülenler neden Dersimli, neden Alevi, neden Zaza, neden azınlık, neden en fakir aile çocukları?
  Bunun bir sosyolojik veya psikolojik araştırması yapılmış mı?

  Haq çêyê Hıdır Ali rê quwete bıdo, (Haq Hıdır Ali nin ailesine kuvvet versin. Zof halê gırano (Çok ağır bir durum). Zof derdo gırano!
  —————————

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + eleven =

More in Haberler

To Top