Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Üniversiteli Özgecan’a Önce Tecavüz Ettiler Sonra Yakarak Öldürdüler!

Haberler

Üniversiteli Özgecan’a Önce Tecavüz Ettiler Sonra Yakarak Öldürdüler!

Mersin’de Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Özgecan Aslan’ın Alman Mezarlığı’na yakın bir mesafede yakılmış bedenine ulaşıldı. Özgecan Aslan,  minübüs şoförü 3 cani tarafından önce tecavüz edildiği sonrada yakılarak öldürüldü. 


Dersimnews.com
– Mersin’in Tarsus İlçesi’nde 3 gündür aranan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın öldürüldükten sonra yakılmış cesedi bulundu. Cinayeti işleyen 3 cani yakalandı.

Dün akşam saatlerinde Tarsus-Mersin-Adana arasında yolcu taşımacılığı yapan 33 B 8756 plakalı minibüs sürücüsü 26 yaşındaki Suphi Altındöken ve yanında bulunan Fatih Gökçe’ten şüphelenilmiş,  takibin ardından sorgulanan Altındöken ve Gökçe, Arslan’ı öldürüp yaktıklarını itiraf etmişti.

Özgecan'ı vahşice öldüren canilerden Suphi

Özgecan’ı vahşice öldüren canilerden Fatih Gökçe

Özgecan Aslan’ı vahşice katleden caniler Suphi Altındöken‘nin jandarmada, Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe‘nin ise polisteki sorgusu devam ediyor.

ozgecan-aslan

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Özgecan Aslan için Taksim’e çağrıyor

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Mersin’de yakılarak öldürülen Özgecan Aslan için bugün saat 13:00’te Taksim’de Fransız Konsolosluğu’ndan Galatasaray Meydanı’na yürüyecek.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Özgecan Aslan’ın cinayetinin peşinde olduğunu duyurdu. Açıklamada, “Suçlarını itiraf eden katilleri hak ettiği cezayı alana kadar da peşinde olacağız. Şunu unutmasınlar ki kadınlar bu memlekette kadın cinayetlerini durdurmak için yalnızca protesto etmiyor. Meclis’e de gidiyor, çözüm de öneriyor. Devlet yetkililerine düşen görev çözüm önerilerimiz hayata geçrimek için bir an önce harekete geçmektir. Üniversite öğrencisi, hayatının daha başında öldürülen kadınların haberlerini almayı artık istemiyoruz” denildi.

‘Özgecan’ın ailesine sesleniyoruz’

Açıklamada, Özgecan’ın ailesine de seslenilerek, “Yalnız değilsiniz. Özgecan için adalet sağlanana dek sizinle birlikte yürüyecek olan binlerce kadın sizin yanınızda. Birlikte mücadele ederek Özgecan’ların hayatlarını kurtacağız” ifadesi kullanıldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu hükümetin çözüm önerilerini derhal dikkate alması gerektiğini vurgulayarak önerilerini yeniden sıraladı:

1)      6284 Sayılı koruma kanunu etkin uygulanmalı, kadınların korunmasındaki tüm bürokratik engeller kaldırılmalı.

2)      Kadın katillerine indirimler uygulanmamalı, hafifletici sebepler aranmamalı, caydırıcı ceza verilmeli.

3)      Şiddet gören kadınlara mali destek sağlanmalı, kadınların korunması için bütçeden yeterli pay ayrılmalı.

4)      İstanbul Sözleşmesinin uygulanması sağlanmalı.

ÖZGECAN ASLAN KİMDİR?

Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Özgecan Aslan 20 yaşındaydı. Dersimli olan Özgecan Aslan ailesiyle beraber Mersin’de yaşıyordu. 

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Comment

1 Comment

 1. kuzey

  14/02/2015 at 10:24

  Eger Bu serefsizlerin analarinin bacilarinin ve karilarinin ustunden halk gecmezse bunlar cezayla iflah olmaz orospu cocuklari sizi oldurmesinler surundrsunler kopekler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haberler

To Top