Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

CHP’de Ön Seçim: Taban CHP’yi Sola Çekti

Haberler

CHP’de Ön Seçim: Taban CHP’yi Sola Çekti

CHP’de 45 seçim bölgesinde gerçekleştirilen ön seçimde ulusalcı adaylar çizik yedi. Listeler sol adayların zaferiyle sonuçlandı.

Dersimnews.com – Milletvekili aday adaylığı için 2 bin 822 kişinin başvurduğu CHP’de, önseçim yapılan kentlerde resmi olmayan sonuçlara göre sıralama belli oldu.

kilicdaroglu-onsecim

Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP’nin bazı illerdeki milletvekili adayları şöyle:

(Parantez içindekiler adayların aldığı oy sayılarıdır)

İSTANBUL 1. BÖLGE (1, 3, 5, 7, 9’uncu sıralar merkez adayı): 1- Mahmut Tanal, 2-Barış Yarkadaş, 3-Gamze İlgezdi

İSTANBUL 2. BÖLGE (1, 3, 5, 7’nci sıralar merkez adayları): 1-Aykut Erdoğdu, 2-Dursun Çiçek, 3- Melda Onur, 4- Didem Engin, 5-Çetin Soysal, 6-Mustafa Sarıgül

İSTANBUL 3. BÖLGE (1, 3, 5, 7, 9’uncu sıralar merkez adayları): 1- İlhan Cihaner, 2- Ali Şeker,
3- Zeynel Emre
MASYA: 1- Mustafa Tuncer 2- Ramis Topal (Milletvekili), 3- Devrim Ersoy, 4- Ali Özdemiroğlu

ANKARA 1. BÖLGE (1, 3, 5, 7’nci sıralar merkez adayı): 1- Aylin Nazlıaka, 2- Necati Yılmaz, 3- Hikmet Tepe, 4- Ali Haydar Hakverdi. Milletvekili Durdu Özbolat ise listeye giremedi.

ANKARA 2. BÖLGE (1 ve 3’üncü sıralar merkez adayı): 1- Nihat Yeşil Binici, 2- Prof. Dr. Ali Rıza Erbay

İZMİR

1. BÖLGE
1. Musa Çam: 16 bin 819
2. Tacettin Bayır: 9 bin 379
3. Ali Yiğit: 9 bin 129
4. Murat Bakan: 8 bin 670
5. Muhsin Kurt: 7 bin 696
6. Ali Hıdır Uludağ: 7 bin 303
7. Ednan Arslan: 7 bin 014
8. Sabri Ergül: 6 bin 576
9. Sevda Erdan Kılıç: 6 bin 229
10. Turgay Bozoğlu: 6 bin 216

2. BÖLGE
1. Kemal Kılıçdaroğlu: 32 bin 075
2. Mustafa Balbay: 15 bin 634
3. Atila Sertel: 12 bin 268
4. Kamil Okyay Sındır: 10 bin 708
5. Ali Engin: 8 bin 723
6. Hüseyin Sezer: 8 bin 721
7. Ülkümen Rodoplu: 8 bin 547
8. Taha Okan: 7 bin 768
9. Nurgül Uçar: 6 bin 857
10. Ali Kemal Elitaş: 6 bin 465

BURSA
1. Ceyhun İrgil (8 bin 302)
2. Lale Karabıyık (8 bin 258)
3. Orhan Sarıbal (8 bin 119)
4. Erkan Aydın (7 bin 748)
5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu (7 bin 475)
6. Mustafa Şenyurt (6 bin 347)
7. Asüde Şenol (6 bin 273)
8. Nuray Çohan (6 bin 158)
9. İsmet Karaca (5 bin 668)
10. Tahir Gürhan Akdoğan (5 bin 457)
11. Deniz Baykal (5 bin 101)
12. Özgür Şahin (5 bin 057)
13. Necati Şahin (5 bin 032)
14. Şadi Özdemir (4 bin 841)
15. Erkan Dönmez (4 bin 772)
16. Ayşe Şahin (4 bin 743)
17. İnan Keser (4 bin 709)
18. Metin Çelik (4 bin 399)

ANTALYA
1. Niyazi Nefi Kara (9 bin 905)
2. Deniz Baykal (8 bin 515)
3. Çetin Osman Budak (kontenjan)
4. Mustafa Akaydın (8 bin 140)
5. Devrim Kök (7 bin 319)
6. Figen Çalıkuşu (6 bin 433)
7. Rafet Zeybek (5 bin 813)
8. Nusret Bayar (5 bin 344)
9. Deniz Filiz (5 bin 330)
10 Sultan Yeğen (5 bin 310)
11. Sevindik Gizli (4 bin 881)
12. Cavit Arı (4 bin 725)
13. İbrahim Keser (4 bin 428)
14. Murat Bulat (4 bin 362)

MANİSA
1. Özgür Özel (10 bin 461)
2. Mazlum Nurlu (6 bin 511)
3. Tur Yıldız Biçer (6 bin 262)
4. Mustafa Başgülşen (5 bin 299)
5. Sabri Temel (5 bin 215)
6. Sakine Öz ( 4 bin 685)
7. Abdullah Saka (4 bin 506)
8. Hasan Ören (4 bin 172)
9. Saniye Ağagül (3 bin 835)

BALIKESİR
1. Mehmet Tüm (5 bin 820)
2. Ahmet Akın (5 bin 111)
3.Namık Havutça (4 bin 543)
4. Fikret Şahin (4 bin 493)
5. Ali Kemal Deveciler (4 bin 369)
6. Ensar Aytekin (3 bin 866)
7.İrfan Barış (3 bin 111)
8. İsmail Aynur (2 bin 990)

DENİZLİ
1. Melike Basmacı (6 bin 891)
2. Kazım Arslan (6 bin 609)
3. Gülizar Biçer Karaca (5 bin 798)
4. Adil Demir (5 bin 602)
5. Ahmet Divarcı (3 bin 280)
6. Halis Ödel (2 bin 893)
7. Ali Asker Kantürk (2 bin 791)

KONYA
1. Mustafa Hüsnü Bozkurt (3 bin 140)
2. Gülsüm Filorinalı (2 bin 869)
3. Mehmet Turgay Bilge (2 bin 862)
4. Ali Cemal Cömert (2 bin 806)
5. Mehmet Ali Ünal (2 bin 535)

AYDIN
1. Metin Lütfü Baydar (8 bin 70)
2. Hüseyin Yıldız (7 bin 940 )
3. Mehmet Fatih Atay (6 bin 268 )
4. Tayfun Talipoğlu (5 bin 412)
5. Ferda Erkut Çağlar (5 bin 330)
6. Ali Ulvi Akoğlu (4 bin 928)

NİĞDE
1. Doğan Şafak (2 bin 403)
2. Sevgi Özbek (bin 990)
3. Ramazan Ertan (bin bin 474)

TRABZON
1. Haluk Pekşen (3bin 519)
2. Ali Türen Öztürk (3 bin 422)
3. Ahmet Kaya (2 bin 803)
4. Murat Özçilingir (2 bin 444)
5. Yavuz Karan (2 bin 160)
6. Mustafa Aydın (2 bin 072)

KIRKLARELİ
1. Turabi Kayan (5 bin 348 )
2. Vecdi Gündoğdu (3 bin 279)
3. Mehmet Tuna Soykan (3 bin 2)

EDİRNE
1. Okan Gaytancıoğlu (3 bin 565)
2. Erdin Bircan (2 bin 546)
3. Gürkan Güneser (2 bin 271)

NEVŞEHİR
1. Hilmi Bülent Tekiner (bin 129)
2. Cuma Yorgancı (978)
3. Mehmet Değirmenci (700)

BURDUR
1. Mehmet Göker (bin 720)
2. Kadir Koç (bin 310)
3. Okan Kurt (bin 084 )

UŞAK
1. Özkan Yalım (3 bin 315)
2. İsmet Akın (2 bin 83)
3. Mustafa Aydın (2 bin 50)

ÇANAKKALE
1. Muharrem Erkek (bin 889)
2. Bülent Öz (bin 711 oy)
3. Ahmet Küçük (bin 540)
4. Ali Sarıbaş (bin 416)

AFYONKARAHİSAR
1. Burcu Kayıkçı (2 bin 280)
2. Mehmet Ecer (2 bin 11)
3. Tuğrul Akkuş (bin 935)
4. Yalçın Görgöz (bin 529)
5. Bekir Kasap (bin 496)

KARABÜK
1. Cevdet Akay (763)
2 Mustafa Akay (408)

BARTIN
1. Rıza Yalçınkaya (760) oldu.
2. Aysu Bankoğlu (716)

BOLU
1. Tanju Özcan (2 bin 157)
2. Yusuf Renkli (827)
3. Burak Cop (824)
4. Eflaz Temiz (814)

GİRESUN
1. Bülent Bektaşoğlu
2. Selahattin Karaahmetoğlu
3. İbrahim Akgün
4. Basri Gürsoy

Sosyal medyada paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haberler

To Top