Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de 11 Bölge 6 Ay Süreyle ‘Askeri Güvenlik Bölgesi’ İlan Edildi

Dersim

Dersim’de 11 Bölge 6 Ay Süreyle ‘Askeri Güvenlik Bölgesi’ İlan Edildi

Dersim merkez ile Ovacık, Nazimiye ile Hozat ilçesindeki 11 bölge, valilik tarafından 6 ay süreyle ‘Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi.

 

Dersimnews.com –  Dersim’e yönelik insansızlaştırma projesi hayata geçiriliyor. Adı konulmamış olsa da Dersim OHAL’i yaşıyor.

pulumur-dersim-yolu

Tunceli Valiliği, 11 bölgeyi 6 ay süreyle “Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi” ilan etti. 6 ay boyunca bölgelere sivillerin giriş-çıkış yapması yasaklandı.

Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, kararın “kentte toplumsal olay görünümlü terör eylemlerinin artış göstermesi ve bölücü terör örgütünün arazide üslenmesine engel olmak, halkın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla alındığı” belirtildi.

11 BÖLGE ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ

Karar doğrultusunda il merkezi sınırlarında bulunan Kutuderesi, Bali Deresi, Hozmerik, Kurutlu, Gözlek-Sepertek, Mezarlık Bölgesi, Laç Deresi; Ovacık ilçesi Karadere, Sal Deresi/Piskik Taşı Tepe; Hozat ilçesi Kinzir Ormanları, Nazimiye ilçesindeki Kayalı Tepe bölgelerinin ‘Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi’ ilan edildiği belirtildi.

6 AY GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAK

Söz konusu 11 bölgedeki yasağın 1 Eylül 2015 ile 1 Mart 2016 tarihlerini kapsadığı belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

“İlimizde toplumsal olay görünümlü terör eylemlerinin artış göstermesine ve bölücü terör örgütünün arazide üslenmesine mani olmak, halkın can ve mal güvenliğini korumak maksadıyla aşağıda isimleri ve koordinatları yer alan bölgeler 1 Eylül 2015-1 Mart 2016 tarihleri arasında 21/08/2015 tarihli ve 2015/8058 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla ‘Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.”

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × 2 =

More in Dersim

To Top