Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

CHP, Dersim’de ‘Teröre Hayır’ yürüyüşü düzenleyecek

Dersim

CHP, Dersim’de ‘Teröre Hayır’ yürüyüşü düzenleyecek

CHP, Dersim’de örgütler tarafından öldürülen sivil vatandaşların anısına 21 Temmuz Cuma günü Dersim kent merkezinde protesto yürüyüşü düzenleyecek.

CHP Dersim Milletvekili Gürsel Erol, ‘yaptığı açıklamada, terörün kimden ve nereden gelirse gelsin bir insanlık suçu olduğunu’ söyledi. Parti olarak her zaman terörün karşısında olduklarını belirten Erol, Dersim’de örgütlerin sivillere yönelik cinayertlerini protesto etmek için cuma günü saat 18.00’de Dersim’de Necmettin öğretmenin anısına yürüyüş düzenleyeceklerini bildirdi.

“Yürüyüşle terör örgütlerinin Tunceli’deki eylemlerine ve varlığına tepki göstereceğiz” diyen Gürsel Erol, yürüyüşün Valilik önünden başlayıp Belediye önündeki Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla son bulacağını aktardı. Erol, CHP Dersim il örgütüyle beraber düzenledikleri yürüyüş için diğer milletvekillerine de çağrı yaptıklarını kaydetti.

CHP CUMA GÜNÜ YÜRÜYÜŞ DÜZENLEYECEK

CHP Dersim il Başkanlığı, hem PKK tarafından öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz hem de daha önce örgütler tarafından öldürülen sivil vatandaşların için  düzenleyeceği ‘Teröre Hayır’ yürüyüşün hazırlığına başladı.

Cuma günü yapılacak yürüyüşe CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in de aralarında bulunduğu çok sayıda milletvekili ve parti yöneticisinin de katılması bekleniyor.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 7 =

More in Dersim

To Top