Home » Dersim » Vali Sonel, çocukların helikopter hayalini gerçekleştirdi

Vali Sonel, çocukların helikopter hayalini gerçekleştirdi

Sosyal medyada paylaşın

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, çocukların isteklerini yerine getirdi, onlarI helikoptere bindirdi.

Dersim’de göreve başladığı günden beri yaptığı güzel işlerle gündeme gelen vali Tuncay Sonel, çocukların bir isteğini daha gerçekleştirdi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, ilçe ziyaretlerinde söz verdiği öğrencileri özel araçlarla getirterek kentte ağırlamaya devam ediyor. Son olarak ilçe ve köyden gelen çocukların, helikopter görme istediğini öğrenen Vali Sonel, onlar için sürpriz yaparak bu kez Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığında ağırladı. Bölge komutanlığında çocukları havadaki helikopter karşılayarak onlar için bir kaç sorti yaptı.

Daha sonra çocuklar, jandarmanın kullandığı ekipmanların sergilendiği alanı da gezerek helikopterle Ejder, Kobra, Kirpi isimli zırhlı personel taşıyıcıları inceleyip binme fırsatı buldu.

“ÇOCUKLARIN MUTLU GÖRMEK BİZİ  MUTLU EDER”

Çocukların heyecan ve mutluluklarının gözlerinden okunduğunu belirten Vali Sonel, “Bu parıldayan ışığı görmek bizleri mutlu ediyor. Öncelikle çocuklarımızı yetiştiren kıymetli aileleri ile öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklar bizim için çok kıymetli. Devletimiz tüm imkanlarıyla çocuklarımızın yandadır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − nine =