Home » Dersim » Dersim merkeze içme suyu Munzur Gözeleri’nden gelecek

Dersim merkeze içme suyu Munzur Gözeleri’nden gelecek

Sosyal medyada paylaşın

Dersim kent merkezinin içme suyu Munzur Gözeleri’nden getirilecek. Proje için için çalışmalar başladı. 

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Ovacık’taki Munzur Gözeleri’nden içme suyu getirilmesi projesinin hayata geçirileceğini söyledi.

Bir biri ardına gerçekleştirilen projelerle Dersim’in çehresinin değiştiğini belirten Vali Sonel,”Devasa projelerimiz arasında yer alan “Ovacık Gözelerden Şehrimize İçme Suyu Getirilmesi Projesi” çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Dersim kent merkezinden 80 kilometre mesafede bulunan Munzur Gözeleri’nden, evlerimize dünyanın en kaliteli suyunu getirebilmekti hayalimiz. Ovacık Gözeleri’nden çıkan, PH 8.45 olan ülkemizin en kaliteli Munzur Suyunu, Orman Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle şehrimize getiriyoruz. Su temini ve iletimi projesinin ihalesi yapıldı ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor”dedi.

Bir hayalin daha gerçek olacağını vurgulayan Vali Sonel, destekleri nedeniyle Bakan Eroğlu, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Munzur Gözeleri, Dersim’in önemli ziyaretlerinden biri olarak kabul ediliyor. Gözelerden çıkan kaynak suyu, Türkiye’deki içilen sular içinde PHP derecesi en yüksek su olma özelliğine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × four =