Connect with us
Sitemiz yenilendi!

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Tunceli Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi açıldı

Dersim

Tunceli Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi açıldı

Tunceli Belediyesi tarafından yaptırılan “Kadın Yaşam Merkezi”nin açılışı yapıldı. 

Kadın Yaşam Merkezimizin açılış programına Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesi konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, yaklaşık 11 aydır hem Valilik hem de Belediye Başkanlığı görev yürüttüğünü söyledi. Vali Sonel, bu süre içerisinde ilimizin çehresini değiştiren çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Bugün burada Kadın Yaşam Merkezimizin açılışını yapıyoruz. Anlatmaya gerek yok. Etrafımıza baktığımız zaman peyzaj alanları, fabrikalar, yürüyüş yolları, kent meydanı, yeraltı çarşısı düzenlemeleri, Sanat Sokağı, Çay Keyfi Sokağı, Munzur ve Pülümür Çayı kıyı düzenleme çalışmalarından barınağımıza kadar çoğu projemiz bitti. Bir kısmı da kısa süre sonra bitirilecek. Tunceli için, sizler için ne yapsak azdır. Bu konuda başta Sayın Cumhurbaşkanımızın yöremize büyük desteği var. Her konuda bize destek veriyorlar.” dedi.
Kadınlarımızın, merkezimizde hem fitness ve pilates dersi alabileceğini hem de dinlenme alanlarında çocuklarıyla hoşça vakit geçirebileceğini ifade eden Vali Sonel şunları söyledi:

“Tuncelili kadınlarımız çalışkandır. Yorgunluklarını burada atsınlar istiyoruz. Kadın Yaşam Merkezimizde fitness ve pilates salonumuz, dinlenme alanlarımız var. Çarşı merkezine köyden gelen hanım kardeşlerimiz var. Buraya gelip çay içip dinlenebilir, çocuklarıyla hoşça vakit geçirebilirler. Kadın Yaşam Merkezimiz Tuncelili hanım kardeşlerimiz başta olmak üzere yöremize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Kadın Yaşam Merkezimizin açılış kurdelesini Tuncay Sonel, protokol üyeleri ve kadınlarla beraber kesti.

Kadınlar, Kadın Yaşam Merkezi’nin hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecekler.

 

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + four =

More in Dersim

To Top