Home » Haberler » Dersimli ünlü pizzacı evsizlere Kerbela lokması dağıttı

Dersimli ünlü pizzacı evsizlere Kerbela lokması dağıttı

Sosyal medyada paylaşın
Odun ateşinde pişirdiği pizzalarının lezzetiyle Kanada’da ünlenen Dersimli Zeynel Arı, evsiz ve muhtaçların yaşadığı barınma merkezinde “Kerbela lokması” olarak pizza dağıttı.

Kanada’nın Toronto kentinde yaşayan ve odun ateşinde pişirdiği pizzalarının lezzetiyle ülkede ün yapan Dersimli  pizzacı Zeynel Arı, evsiz ve muhtaçların yaşadığı barınma merkezinde Kerbela lokması” olarak pizza dağıttı.

Dino’s Pizza’nın sahibi Dersimli Zeynel Arı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Hz. Hasan, Hz. Hüseyin ve tüm Kerbela şehitleri adına, bugün evsizlere Kerbela lokması niyetine pizza dağıttık.” dedi.

Toronto’daki evsizlere iki yıldır pizza dağıttığını belirten Arı, “20 sene önce geldiğim bu ülkede çalıştık, bir şeyler elde ettik, bir yerlere geldik. Amacım şimdi muhtaç olanlara verebilmek, onları sevindirmek. Aşure gününde ben de evsizleri pizza ile sevindirmek istedim.’’ dedi.

 Toronto’nun George Caddesi bölgesinde, evsiz ve muhtaçların yaşadığı merkeze hazırladığı pizzalarla giden Zeynel Arı, onlarca kişiyi sevindirdi. Zeynel Arı’ya teşekkür eden evsizler, kapı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aralarında Madonna’nın da bulunduğu birçok ünlünün Toronto’ya geldiğinde tercih ettiği pizzacı Zeynel Arı, geçen yıl da tatil için gittiği memleketi Dersim’de 70 yetim ve kösüz çocuğu, pişirip ikram ettiği pizzalarla sevindirmişti. Zeynel Arı’nın müşterileri arasında, Kanada Başbakanı olan Justin Trudeau, eski Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper, belediye başkanları, milletvekilleri ve sanatçılar bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 12 =