Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Alevi Din Adamı Bedir Ğazal’ın Katledilmesi Alevilere Mesajdır

Gündem

Alevi Din Adamı Bedir Ğazal’ın Katledilmesi Alevilere Mesajdır

Lazkiye’den kaçırılan, günlerce işkence gören ve dün yayınlanan fotoğraflarda kurşuna dizilmiş cansız bedeni afişe edilen Alevi şeyhi Bedir Gazl şahsında tüm Alevi din adamları ve kanaat önderlerine mesaj verildi.

seyh-bedir-gazal

Cihatçı caniler tarafından işkencede katledilen Alevi din adamı Şeyh Bedir Ğazal ölüme giderken bile diz çökmedi. Canı pahasına da olsa hakikatı savundu.

Yandaş medyanın yalan kurgularına itimat etmeyen herkes şunun bilincinde; Lazkiye’den kaçırılan, günlerce işkence gören ve dün yayınlanan fotoğraflarda kurşuna dizilmiş cansız bedeni afişe edilen Alevi şeyhi Bedir Gazl şahsında tüm Alevi din adamları ve kanaat önderlerine mesaj verildi.

El Nusra tarafından basına servis edilen 20 saniyelik video çekimde sorgulanırken Şeyh Bedir’in söylediği şu söz infazına gerekçe oldu: ”Suriye ordusunu vatan savunmasında çetelere karşı savundum.”

Yalan haber şebekelerine göre ”Banyas katliamı fetvacısı’ diye lanse edilen Şeyh Bedir Gazl hümaniter değerlerle örülü inancı gereğince halkına hizmeti yaşam felsefi olarak gören, halkın dinsel ve sosyal meselelerine duyarlılık gösteren yurtsever bir din adamıydı. Bırakalım insanı bir çiçeğin bile ezilmesine yüreği burkulan derviş ruhlu bir alimdi kendisi. Ülkesini işgale yeltenen çetelerden yana olması inanç değerlerine aykırı olurdu. Oda inancının gerektirdiği gibi yaşadı ve ölümüne karar kılan karanlık odakların karşısında diz çökmedi. Mütevazi, ahlaklı, hizmet aşkıyla sürdürdüğü yaşamına kast edenler Gazl’ı katlederek mezhep ve inanç düşmanlığa kan taşımak istedi. Ak sakallı, bilge insan Alevilik yolunun erdemli tüm erenleri gibi boyun eğmeden, diz çökmeden hakk’a yürüdü. Gözlerinden yansıyan ışık rehberimiz olsun.

Onu katleden karanlık odaklar Şeyh Gazl’ın yalanlarına konu ettikleri uydurma ‘iddia’ ile bir alakasının olmadığı biliyordu. Dediğim gibi asıl amaçlanan onun şahsında tekfirci/selefi karanlığa hayır diyen, ışık olmayı öğütleyen Alevi yolunun önderlerine mesaj verildi. Teslim olmazsanız, davanızdan dönmezseniz sonunuz böyle olacak denildi. Beyhude niyetlerini kan dökerek gösteren karanlık akıllara diyeceğimiz şudur; Kerbela’dan günümüze ikrardan dönmediğimizi dün Yavuz’un cellatlarına, bugün zebani kılıklı selefilere karşı gösterdiğimiz soylu direnişe bakarak anlamanız çok mu zor?

Şehit Şeyh Bedir Gazl’ın onurlu ailesini tanıma şerefine layık olan biri olarak Suriye Alevi toplumu nezdinde büyük saygınlığı olan ve her biri yurtsever değerlerin taşıyıcısı Gazl ailesine başsağlığı diliyor, iyi ki varsın diyorum!

Ferhat AKTAŞ

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Gündem

To Top