Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Hatay’da Savcıya Engel Çıkarıldı

Gündem

Hatay’da Savcıya Engel Çıkarıldı

Antakya’da ihbar üzerine ‘durdurulan ama aranamayan’ TIR olayıyla ilgili olarak CHP Hatay milletvekili Mevlüt Dudu’dan da bir açıklama geldi. Dün akşam olay yerine giden Dudu, “TIR’ın aranması noktasında savcıya engel çıkarılmıştır” dedi.
CHP Hatay Milletvekili Dudu, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde mühimmat yüklü olduğu iddia edilen TIR ile ilgili olarak “Ortada bir hukuk skandalı var” değerlendirmesinde bulundu.

Mevlüd Dudu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “TIR’ın arandığı, içinden silah ve mühimmat çıktığı, göz altına alma olup olmadığı konuları doğru değil. Tüm bunlar doğru değil derken ancak ortada bir hukuk skandalı var. Savcının ısrarına rağmen adli kolluk görevi yapan jandarma TIR’ı aramayı başaramadı” dedi.

CHP Hatay milletvekili Avukat Mevlüd Dudu, dün akşam saatlerinde Kırıkhan’a gittiğini belirterek, “Gecenin ilerleyen saatlerinde ben de bilgi kirliliğinden rahatsız olarak Kırıkhan’a gittim ve kendi kafamda olayı netleştirdim. Söz konusu TIR ne İHH ne de herhangi bir insani yardım kuruluşuna ait değildir. Bunun dışında TIR’ın arandığı, içinden silah ve mühimmat çıktığı, bazı kişilerin gözaltına alındığı doğru değil. Tüm bunlar doğru değil derken ancak ortada bir hukuk skandalı var. Dün akşam Kırıkhan’da hukuk devleti katledilmiştir. Son günlerde alışık olduğumuz bir şey yürütme ve yargının hükümet ile çekişmesi bir kez daha yaşanmıştır. Adana’dan özel yetkili başsavcı Özcan Şişman Kırıkhan’a gelerek TIR’ın aranmasını istiyor ancak aranması noktasında savcıya engel çıkartılıyor ve Jandarma TIR’ı aramayarak serbest bırakıyor. Adana’dan TMK Savcısı Özcan Şişman’ın geldiği doğrudur. Savcının ısrarına rağmen adli kolluk görevi yapan jandarma TIR’ı aramayı başaramadı. TIR Reyhanlı’dan yüklenmiş ve Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’na gidiyor ve serbest bırakıldıktan sonra yeniden Reyhanlı’ya dönüş yapıyor; aldığımız bilgi bu yöndedir. Savcının Kırıkhan’a gelmesi ‘TIR’ı durdurun, inceleyeceğim’ demesi ve bu kadar güçlerin bir araya gelip bu TIR’ın aranmasını engellemesi, ihbarın gerçekliği konusunda çok ciddi göstergeleri işaret etmektedir. Zaten TIR’ın içerisinde iddia edildiği gibi malzemeler olmasaydı, ben eminim ki aranması noktasında engel çıkartılmazdı” şeklinde konuştu

(Cihan)

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Gündem

To Top