Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Duran Kalkan: Öcalan’a Doğrudan Görüşmeliyiz

Gündem

Duran Kalkan: Öcalan’a Doğrudan Görüşmeliyiz

PKK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, BDP ve HDP’nin temsilcileri olmadığını, İmralı görüşmelerine inançları kalmadığını, Öcalan’la görüşmedikleri sürece gerillayı artık kimsenin ikna edemeyeceğini söyledi.

 

PKK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kendilerinin temsilcileri olmadığını söyledi.

Yüksekova Haber’e göre Sterk TV’ye konuşan Kalkan, PKK olarak tek muhatap olarak Abdullah Öcalan’ı gördüklerini, kendisi ile doğrudan ilişki olmadan artık söylenenlere inanmayacaklarını söyledi ve ekledi:

“Heyet ve hükümet farklı bir açıklama yapıyor. Bu bir güven sarsılmasına yol açıyor. Bundan böyle gerillayı kimse ikna edemez. Önder Apo ile doğrudan ilişki ve görüşme olursa ikna olur.”

PKK ve çocuklar

Kalkan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

* Kimseyi zorla dağda tutmuyoruz. Bunu yapacak koşullarımız da yok. Hangi yaşta olursa olsun geliyor katılıyor, istediği zaman gidiyor. İsteği ile her yaştan cinsten insan geliyor.

* PKK kimseyi kaçırmıyor. PKK’ye katılan 18 yaşından küçükler cezaevlerinde kalan, işkenceyle tanışan ve bunların hesabını sormak için gelenler. Bu çocukların neden o kadar küçük yaşta hapse girdiği sorusunun cevaplanması gerekir.

Öcalan’la görüşme

* Bazıları gidiyor, görüşüyorlar. Bizim temsilcimiz falan değillerdir. HDP ve BDP; PKK değil, gerilla değil. Herkes bunu bilsin.

* Halkın direnişinden, gençlerin dağa çıkışından dolayı BDP’ye, HDP’ye saldırıyorlar. Biz muhatabız. Yiğitlerse bizimle uğraşsınlar; niye HDP, BDP ile uğraşıyorlar? BDP, HDP ile ne alakası var? PKK ile bir falan değiller. Herkesin kendi çizgisi, programı var, mücadelesini sürdürüyor.

* PKK, gerilla olarak önderliğimiz tek muhatabımız. Ama artık doğrudan ilişki olmadan hiçbir şeye de inanacak durumda değiliz. Bu nedenle gerilla, doğrudan ilişki kurup görüşmedikçe artık hiç kimseyi dinlemez.

* Heyet bir açıklama yapıyor, hükümet hemen farklı bir açıklama yapıyor. Bu bir güven sarsılmasına yol açıyor. Onun için söyledim; bundan böyle gerillayı kimse ikna edemez. Önder Apo ile doğrudan ilişki ve görüşme olursa ikna olur.

bianet

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Gündem

To Top