Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Kadın Katliamlarında İktidarın İkiyüzlülüğü

Gündem

Kadın Katliamlarında İktidarın İkiyüzlülüğü

O yüzden hiç rol yapmayın yas tutmadığınızı biliyoruz. Boşuna bağırmayın meydanlarda, ÖZGE YAŞASAYDI ONU BİR DE SİZ ÖLDÜRÜRDÜNÜZ, BİLİYORUZ!! 

ozgecan--

Arsız Yalancılar…

Nice kadin binlerce yildir yaratip şahlandirdiginiz eril siddet altinda katledilmekte.
Bu katliam sonrasi da her biri adeta birer ahlak timsali olan toplumunuzla, yargınızla bu şiddeti taçlandırdığınız gerçekliği ayrı bir yara..
Yargilamalarin erkegi ve erkekligi aklama uzerine kurulu oldugunu polisiniz imamlariniz, envai çeşit ahlak bekçileriniz ve yarginizla altina imza attiginiz nice skandal kararinizla kanitladiniz…Şimdi meydanlarda propaganda yapar gibi çığırmalarınızla zehir gibi bir gülümsemeden başka bir şey bırakmıyorsunuz yüzümüzde..
Çok kötü olan bir şey varkii Özge kadın artik yok..

Daha kötüsü sağ olsaydı bu süreçte onun başına açacağınız işler,, evet kısa orta ve uzun vadede geçmiş pratiğinize bakmak bu kanıya varmak için fazlasıyla kafi…
Belki de gelişecek olan “yargılama”ya sahit olmamasi acilarinin katlanmamasi,,, bu eril yarginin, toplumun “ahlak” bogmacasi sozleriyle suclanmamasi acisindan daha iyidir. Cunku biz biliyoruz ki Özge neden etek giydiginden tutun da, o aksam karanliginda “kız başına” sokakta ne isi olduguna kadar hatta eğerki biraz daha şansızsa üstünde pantolon olduğu için her şeyin rizai olmus olabilecegine kadar sorgulanacak ve suçlanacakti. ATK canavarı ruh sagligina bakacakti.
Olaki Özge güçlü bir kadin olarak okuluna gitmeye devam etseydi, yaşamına devam etseydi tecavuzden etkilenmemis denilecek,
bekaret tartişmalari bu ahlak düşkünlerinin dillerine girecek ve Özge’ yi paramparca edene kadar da düşmeyecekti….

O yüzden hiç rol yapmayın yas tutmadığınızı biliyoruz. Boşuna bağırmayın meydanlarda, ÖZGE YAŞASAYDI ONU BİR DE SİZ ÖLDÜRÜRDÜNÜZ, BİLİYORUZ!!
Çünkü SİZZZ doğalgazdan zehirlenerek ölen ve aynı evde “kızlı-erkekli” bulundukları için “zaten çıplaktılar” diyerek katilliğinizin gündemini saptıransınız..
Siz kadın her yerde gülmez, kadın için en iyi kariyer anneliktir diyensiniz.

Çünkü siz kadını; bayan,hanım,kız,kadın gibi cinsellik kökenli sözlerle ayıransınız..
Kadını-erkeği ta ilkokuldan ayrı sıralara oturtarak cinsel ayrımcılığı ve sapıklığı bu toplumun zihnine aşılayansınız.
Siz kadın katillerinin, töre-namus-ahlak timsallerinin sırtını sıvazlayansınız..

Ben iktidarın-hükümetin-devletin-cumhurbaşkanının ve onun tüm türevlerinin, haleflerinin ve seleflerinin içinde bulunduğu bu “sapma” ya uygun,doğru ve layıklı bir tanımlama yapamıyorum. Çünkü bu ülkede teröristlik, bölücülük, şerefsizlik, namussuzluk, ahlaksızlık vb.. onların tekelinde ya, Ki Zaten bunlar bizim sürekli itham altında kaldıklarımız. Bu yüzden bize söyleyecek pek bir şey kalmıyor..

Ama bildiğim bir şey var Yalancı ve Arsızlar, İki yüzlüler..Çünkü biliyoruz ÖZGE YAŞASAYDI ONU BİR DAHA ÖLDÜRÜRLERDİ!!
Şimdi meydanlarda bağırarak bu katliamdan aklanmaya mı çalışıyorsunuz…

Biz biliyoruz katilsiniz, katil sizsiniz!!

 
Öykü ÇAKMAK

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Gündem

To Top