Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

CHP Dersim Adayı Aytaç Basınla Buluştu

Siyaset

CHP Dersim Adayı Aytaç Basınla Buluştu

CHP Dersim Belediye Başkan adayı Hızır Bahtiyar Aytaç, seçim çalışmaları kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Dersimnews.com – CHP Dersim Belediye Başkan Adayı Hızır Bahtiyar Aytaç, ilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Aytaç, seçilmesi durumunda yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

hizir-bahtiyar-aytac-basinla-toplanti

Dersim’e  hizmet etmek için aday olduğunu söyleyen Aytaç, kentin eksiklerini ve sorunlarını tespit ettiklerini ve 30 Mart tarihinden sonra çalışmalara bir planlama dahilinde başlayarak eksikleri tamamlayacaklarını belirtti.

Kentte yaşayan yurttaşları yönetime dahil ederek hizmet yapacaklarını ifade eden Aytaç, seçilmesi halinde kentte yapmayı planladığı çalışma ve projeler hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

Toplantıda, Aytaç, basın mensuplarıyla kentin sorunları hakkında görüş alışverişinde de bulundu.

 

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
2 Comments

2 Comments

 1. Koo Sur

  19/02/2014 at 21:11

  Makale/Yorum

  Internet Gazetemiz ÇILA´nın 08.02.14 tarihinde
  “SIRRI SÜREYYA ÖNDERİN deşifre olan Sırı”, yazarı Mehmet Gülmez.
  Bu makalenin altına bir çok yorum geldi, bunlardan HIDIR HOCA´nın yaptığı yorumdan bu anlamlı cümleleri buraya aktarıyorum:

  “Eğer, Elazığlıların Mehmet Ağar’a, Malatyalıların Turgut Özal’a, Ispartalıların Süleyman Demirel’e gösterdiği yakınlığı, Dersimliler Kılıçdaroğlu’na göstermezlerse Dersimin üstüne ÖLÜ TOPRAĞI serpilmiş demektir.”

  Ölü toğrağı, ölü toprağı, ölü toprağı ….
  Bu cümleler ne kadar çok anlamlı. Dersimlilerin kendi hemşerisi olan Kemal Kılıçdaroğlunun partisini seçmeleri çok önemlidir, bunu yapmak yukardaki cümleleri aşan bir değere sahiptir. CHPyi bugün seçmek Dersim için yeni bir umuttur. Bu umut, yukardaki cümlelerin dile getirdiği gibi, Dersimin bir parçasıdır, Kılıçdaroğlu´dur

  1) Çünkü Kürtçülük Dersimin dostu değildir. Kürtçülük Dersimin inkarıdır. Dersimin iptalidir!
  Buna eş olarak:
  2) Solculuk, devrimcilik, sosyalizim, kommunizim ve benzeri şeyler bunlar da Dersimin bağrından, kaynağından çıkan fikirler ve hedefler değildir.
  Bu fikirler, bir yandan yiğit ve cesaretli Dersim gençlerini bitiriyor, diğer yandan Dersim pirlerini ve Dersim ağalarını katlediyordu. Bu yeni sahne, bu usta tezgah 1972/1973 den beri devrede, bu devre, fakir ve Alevi aile çoçuğu olan İbrahim Kaypakaya´nın Dersime gönderilişiylen ve arkadaşı olan Ali Haydar´ın kurban edilişiylen birlikte açıldı, başladı. Sahneye girdi. İşleve girdi. Ve şimdiye kadar da halen sürüyor. Bu kavgada Kurban olan hep Dersimlidirler, hep Alevilerdir, hep yoksullardır, hep Zazalardır.
  Bu kavgada, bu karanlıkta, bu oyunlar tezgahında, bu tarajik durumda, bu şeytan çemberinde Dersimin kendisine yakın, kendisine ait ve kendisine öz bir politik sesi olmuyor, oluşmuyor!

  Bu henüz yeni yavaş yavaş olmaya başlayan sesin ilk nefesi Hüseyin Aygündür, Kamer Gençtir ve Kemal Kılıçdaroğludur.
  Bunlar mükemmel olmasalar da bize en yakın duranlardır.
  Çünkü bunlar Dersimin karanlığında durmuyorlar. Önemli olan budur. Bunlar açıktadırlar.

  Bunları seçmezsek, oyumuzu yine KARANLIK OLAYLARA kaptırmış oluruz. Görülmeyen PERDE ARKALARINA kaptırmış oluruz. KARANLIĞIN DEVAMINA, karanlık tuzakların devamına oy vermiş oluruz.
  Bu yüzden bir Kamer Genç, bir Hüseyin Aygün, bir Kılıçdaroğlu ve partisi, bir Heso, bir Memo, bir Xıdo bin karanlık olaydan daha iyidir.
  Bir XIDO bin karanlık olaydan daha iyidir!

  Wes u war vê, berxudar vê!(Selamlar, bir Dersimli hemşeriniz!)

 2. mamekiye

  20/02/2014 at 22:45

  dersim’de kürt kuşatmasının kırılması için mamekiye belediyesi seçimlerinde her dersimli hızır bahtiyar aytaçı desteklemeli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Siyaset

To Top