Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çemişgezek, Haber,Alevi Haber, Alevi Haberleri,

Dersim Seçimi Yavuz Selim ile Şah Hatayi Referandumudur

Siyaset

Dersim Seçimi Yavuz Selim ile Şah Hatayi Referandumudur

Tüm baskılara rağmen, Dersimliler bu seçimde Alevilik ile Yavuz zihniyeti arasında bir tercih yaşanacağının bilincindedirler ama sandığa yansıma % kaç ile olur göreceğiz. 

Çaldıran Alevi soykırımının beş yüzüncü yıl dönümündeyiz ey Dersim haberin var mı?

Bunu bilmek için önce Dersim’ in ne olduğunu, tarihsel geçmişinin derinliğini ve asilliğini bilmek lazım. Günlük sloganlarla taraf toplama faydacılığı Dersim tarihine ihtiyaç duymaz ve bunu anlamaz da.

36 gündür Dersim merkez deyim. Seçim atmosferi geçen seçimler gibi gergin olmaz diyenler hayal kırıklığına uğradı.

Kılıçdaroğlu Dersimden ayrıldığı 17 Mart akşamından beri, her türlü baskı ve tehdit devreye girmiştir.

Tüm baskılara rağmen, Dersimliler bu seçimde Alevilik ile Yavuz zihniyeti arasında bir tercih yaşanacağının bilincindedirler ama sandığa yansıma % kaç ile olur göreceğiz.

2010 referandumunda AKP’nin başlattığı Alevi düşmanlığı artarak devam etmiştir. Aleviliğe yapılan son saldırı furyası dört yıldır devam ediyor. Anadolu kanlı bir sürece sokulmak isteniyor. Alevi’si, Sunni’si, Hırıstiyan’ı yezidi’ si Dinli’ si, dinsiz’ i herkes Anadolu barışından yana tavır koymalıdır.

1514 ÇALDIRAN,1938 Dersim ve GEZİ katliamlarına kadar 2014 yılında tam 500 yıllık Alevi soykırımları devam ediyor.

FDG eski başkanı Yaşar Kaya 2013 yılından beri Çaldıran felaketinin beş yüzüncü yıldönümü üzerinde bir çalışma gayretindeydi. Konu ile ilgili bazı yazar arkadaşları Aralık 2013 tarihinde bilgilendirip destek istedik. Bu konuda hazırlıklarımız devam ediyor.

Tayyip Erdoğan ve AKP saldırılarını o kadar pervazsız seviyeye çıkardı ki, Çaldıran’ın 500 yıldönümünde Yavuz Selim cellat’ ı adına köprü inşa ediyor.

Ben Dersimliyim ve Aleviyim. Şah Hatayi’ nin can yoldaşlarının torunuyum

Tayyip’in saldırıları karşısında

Dersim merkez CHP Belediye başkan adayı Pirimin oğlu Hızır Bahtiyar Aytaç’ın yanında yer alarak Aleviliğimi savunuyorum.

Yezit ile Yavuz’un izinden yürüyüp Alevi düşmanlığında yeminli Tayyip Erdoğan,

Alevi düşmanlığını Kılıçdaroğlu şahsiyeti üzerine oturtmuşken,

Kılıçdaroğlu’nun yanında olmakla Aleviliğimi savunuyorum.

14 yaşında ki Berkin Elvan’ı ‘terörist’ ilan edip yuhalatan Tayyip Erdoğan’a karşı Berkin evladımızın güvercin masumluğundaki ruhu için,AKP nin karşısındaki Kılıçdaroğlu nun yanındayım.

Şah Hatayi 11 yaşında Safavi tahtına oturduktan sonra Anadolu da ziyaret ettiği diyar Dersim dir.

Çaldıran ile başlayıp Dersim 38 ve Gezi ile devam eden Alevi soykırımlarının 500 züncü yıldönümünde Dersimde ki seçim bir referandumdur.

Bu referandum, Yezit ve Yavuz’un izinden yürüyen AKP ile 500 yıl önce Dersim’e gelen Şah Hatayi arasındadır. Benim için Şah Hatayi’ nin tarafında olmaktan daha masum daha haklı bir duruş olamaz.

2010 referandumunda ‘yetmez ama evet diyen, hatta boykot edip Tayyip’in güçlenmesine sebep olan Dersimlilere sesleniyorum. Aklınızı başınıza alın. AKP Anadolu Aleviliğinin köküne kibrit suyu dökmenin planlarını hazırlıyor ve adım adım hedefe yaklaşıyor.

Yarın çok geç olabilir.

 

Mehmet Gülmez

 

 

 

 

 

 

Sosyal medyada paylaşın
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Comment

1 Comment

 1. MECLIS,PARTI VE DEVLET`DE KURACAGIZ

  GÜN GELIR REFERANDUMDA YAPACAGIZ !

  Ne zaman Aleviler Uluslararasi Meclislerini kurar,Özgür Partilesme yol haritalari cizilir.
  Parlementosunu kurumlastirir,Halkina özerk yasalarini,Milli tüzük geregi Anayasasini onaylatir,Devlet örgütlenmesini yapar,hükümet temsilcileri onay statüye kavusur ve bu uluslararasi onay alirsa Birlesmis Milletler,Avrupa Birligi,Asya topluluklari,Cin ve Rusya dahil itibari takdir saglanirsa olmiyacak bir sey yoktur.Referandumdan korkan yok.

  Demokrasi ve esitligin ne oldugunu bilmeyen ne anlar referandumdan ne anlar milletten.

  Aleviler demokratik hak olarak kendi kaderini kendi tayin etme hakkini hangi cografya yada Kanton da beyan ederse iste o zaman sartlar ve kosullar Anadolu Alevi halki icin özelde Dersim dahil mülki topraklarda yasayan ve Diaspora Alevi kizilbaslar icin Refarandum gündemlesecektir.
  Diasporada bir referandum yaparsak fena olamz bu alevilerin 100 % ayri örgütlenmis Misirin Sagir Sultanida bilir ki,Siaysette yanilsada,demogojide yanlislara yönelsede,partilerde görev alsada kimseye Alevi degilsin de dedirtmedigini her sovenist her milliyetci ve cesitli idolojilerin yutkunup durdugu ortada.
  Ismaililer topragi olmiyan devleti 20 ülkede 18 milyon vatandasla kurdular.IV.Aga Khan devlet baskani Fransada yasiyor.
  Cingenelerin bile topragi yok Krali var Romanyada yasiyor.
  Bosna,Kosova Avrupa Birligine üye ülkelerinin icinde bizden nüfusu az olan 10 ülkesi var.

  Pakistan dili ingilizce dini islam milleti Hindu ama Devlet ve ülke.Rusya federasyonu bugünkü statüde bile 43 ayri millet ve azinliklarin olusturdugu özerk,Kanton,Ayalet temsilcilikleri ile federasyon icinde örgütlü devletciklerle varligini sürdürüyor.

  Amerika da Kizilderelilerin 350 bölgede farkli ayalet ve kontonlarda özel statülerde temsilcilikleri ve temsilciler meclisinde sözcüleri var.Marksizim,Leninizim,Stalinizm,Maoizm ve de tüm Fasizimlerin gazina gelip idoloji demogojisinde bir halkin var olama hakkina savas acanlar kara yüzlerdir.Devrim ve demokrasi karsitidirlar.

  Yangindan mal kacirmaya soyunmusluk ve ilkesizlik elbette kaybedecektir.

  Alevilerin Anadoluda Türkiye`de Demokratik esitligi yok,yasal statüsü yok inanc olarak yasadisi.Aleviler aslinda kendisini ne kimsenin vatandasi nede yurttasligini olarak kabul etmiyor parcada olmak istemiyor.
  Bu demokratik hakki acik ve evrensel kürsülere tasinacak mücadelelere gebe olarak duruyor.Konustugu dilleri yasaklanmis,kültürü asimile edilmis.Edebiyatina tecavüz edilerek egemenlerin cikarlari geregi devristirilmis.Dostlar yoldaslar Pir Sultanin,Yunus Emrenin,Madimak dik durusunu ruhunu caldirirsak kizil güller darilir.
  Zalimler kan emiciler icin Fasist düzenin tüm pareleleleri icin Dersim Kizilbaslarina var olma hakki azinlik hakki yok.Kültürel özerklik hakki siyasal örgütlenme hakki,millet hakki yok.Ejnebilerin Sal Salvarini giyenler var.Dualarla ilahilelerle Yezid sofrasina cömelen köcekler var.Sarik giydirilmis boynuna bayrak göhsüne rozet takilandan tutun katlimize ferman okumus kafataslarinda betonlasmis gruhulara kutsanma demogojilerinin yapilmasina katki sunan düskün kimliksizler var.

  Aslen Araplara sahitlik yapanlar bize Kerbela olayi ile islamilestirmeyi cok denediler ve hala senaryo devam etmesine ragmen Islami Kizilbas halk inanclarinin icine sokup Ceddinin kutsanligini zehirliyemediler.Araplarin sahitleri Islamin selafileri,sehabileri kim oldugu belli.Kizilbasin halk inancinda ki Allah mantigi islamin tasavvuf kitabi kuran felsefesi degil,Soyundan olmiyan Insani ne Kamil nede Tanri görüyor.Idoloji nin hem sagi hem solu Kizilbas halka Anadolu topraginda inkari,ilhaki sovenizmi kendi milliyetciligini dayatarak böldü,bölüstürdü,cekistirdi,yaraladi mülki topraklarina terör sürdü insansizlastirma manevralari yapti.
  Kanli cografyada bir halki yakarak,yikarak,terk ettirmeye zorliyarak savas acildi ve devam ediyor.Türkülerimiz agitlarimiz calindi,Caldigi Tamburu Sazi hirsizladi,Deyisi ,Klami Makami bir cesit her sekil lekelendirilmek icin yezidler at oynatti.Kutsal Mekanlari inkarlandi,Evliyasi assagilandi Kul hakki yenmez mirasina Kindarlik yaptirildi.Simdi islamin semsiyesi ismarlanmis Dindarlarina Serriyatin uzantilarini yem yapilmak icin seferler hamleleri var.Hamidiyeler tazeleniyor.Aslen kizilbaslari bas düsman ilan etmis Muaviyaci hirsiz Bascalanli AKP düzeninin cikarina harmanlanmak isteniliyor.

  Alevilerin test sonuclari ortada son yüzyilda tazelenen Kindar ve Katil AKP ve onun Bascalani Barisin düsmani,Cocuk düsmani,halk düsmani,sinif düsmani,ve sahtekar bir Islamist olarak`ta Dersim düsmani oldugunu bilmiyen bir DERSIM hala varsa herseyinden süphe etme hakkimizdir.
  Uluslararasi Hirzisi sirin göstermek isteyenler Dersim halkindan ve Kizilbas milletten oy beklememeli.bu halk katili Bascalana biat etmez onun parelel testcileri,tespihcileri,takkiyeleri ve köcekleri bunu cok iyi biliyor.

  Bütün komplo teorileri Osmanli imparatorlugunun zorbe ve siddet kindarliginin kilicin da Fermanlarla,Emirnamelerle,Seyhülislam Fetvalari.Kadilari yargi vaazlari.Devletin kolluk gücleri,Genelkurmay Raporlari“ katli vacib“.“itikati be din-u idrak-u iman“ zindik“cikan
  iste bu kizilbas halk simdi her seyi kavriyacak asamada.

  Sanatciyim,yazarim diyen dönek ve düskünleri Dersime yaptiklari ihanetler tarihte kötülük anilacak.Bu cirkinler Alayinin isimlerini yazmak bile yanlis.

  Kimligini yemis islamla semsiyelenmislere Dersimin Kocogullari gibi Demanani,Yusufani,Seyd Usenleri,Sahan Agasi.Findik Asasi,Seyit Riza Ailesi gibi.Cevahirlerimiz,Ali Haydarlarimiz gibi
  Biz ölümsüzler kervaniyiz anadolu bizsiz,devrim bizsiz demokrasi adalet bizsiz olmadi ve olmiyacak.
  Hinzir pasalr gördük toz duman oldu.Biz Düskünler gibi Kindar islamistlerle kötü sarkilara koro tutmiycagiz.

  Bascalanlar,Haramzadeler türküsü söyle;
  „Biz beraber yürüdük bu yollarda
  Birlikte yürürdük yagan yagmurlarda
  biz her seyi birlikta caldik bu Cografyada
  biz her seyi birlikte inkarladik demeyi ve
  bize her kindarliga birlikte hatirlatiyor.“….

  Bizim sarkimiz bir bambaska;

  Kizil yürekli Fidan boylu güllere yasdayiz dost
  Munzur akar gezide yasamak icindi dierenmek
  Diren Kizilbasligim Gencligim Kindara diren.
  Hizir olsun dövüserek düsen canlarin askina yanarim.

  Her yer GEZI her yer Dersim her yer Direnis olmali…

  Biz Dersimli Kizilbaslar olarak hep birlikte Alevi katili AKP ye
  lanet okudugumuzu HATIRLATIYORUZ….

  DERSIM HIZIRI KAZANACAK
  HAMIDIYE OLMIYACAGIZ
  ISLAMA SAHITLIK KULUK YOK

  YA HIZIR KIZILBASLARA YOLDAS OL !

  DERSIM ALEVI INSIYATIFI-MACARISTAN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Siyaset

To Top