Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

İngiltere’deki Alevilerden Aygün’e Destek

Alevilik

İngiltere’deki Alevilerden Aygün’e Destek

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi: Hüseyin Aygün’ün açıklamalarının arkasındayız. Aygün’ karşı linç girişimi başlatanları kınıyoruz.
Dersim News/London – Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün 1938 Dersim Katliamıyla ilgili yaptığı açıklamaya CHP içinden gelen tepkilere karşı İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Aygün’e sahip çıktı.

“Hüseyin Aygün’e Sahip Çıkıyoruz”  başlıklı açıklamada,İngiltere Alevi Kültür Merkezi olarak CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün, politik duruşunu, tarihe bakışını, Alevilerle ilgili verdiği önergeleri, 10 Kasım 2011 tarihinde bir gazeteye yaptığı röportajı sahipleniyoruz ve tüm Alevi, devrimci, demokrat ve halktan yana kurumları da Aygün’ü sahiplenmeye çağırıyoruz.

Aygün söz konusu gazeteyle yaptığı röportajda “1938 Dersim Katliamı” gerçeğini dile getirmiştir.

CHP içinde Hüseyin Aygün’e karşı linç girişimi başlatan Baykal, Sav ve Öymen zihniyetli insanları kınıyoruz!” dendi.

Aygün’ün tarihsel ve toplumsal bir gerçeklikten bahsettiğinin ifade edildiği destek açıklamasında bu konuda kimseden icazet almak zorunda olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, “Karanlık geçmişiyle yüzleşemeyenlerin geleceği de karanlık olur. Demokrasi anlayışını hala sindirememiş bir CHP’nin, meydanlarda haykırdığı demokrasi anlayışının ne olduğunu da merak ediyoruz.” denildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 7 =

More in Alevilik

To Top