Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

GATA’dan Cemevine Ambulans Yok!

Alevilik

GATA’dan Cemevine Ambulans Yok!

Askerliğini yaparken kanser olduğu anlaşılan Alevi Vedat Keşto’nun yaşamını yitirdiği GATA’dan ailenin cenaze için ambulans talebine skandal cevap: Cemevine gidecek cenazeye ambulans veremeyiz.
Askerliğe elverişli raporu verildikten sonra kanser teşhisiyle GATA Haydarpaşa Askerî Hastanesi’ne kaldırılan ve burada hayatını kaybeden Dersimli komando er Vedat Keşto’nun ailesinin cenazeyi Bağcılar Cemevi’ne götürmek için ambulans talebine GATA morgundan “Cemevine ambulans yollamıyoruz camiye götürseydiniz verirdik” cevabı verildi.

Taraf’a konuşan acılı baba Efendi Keşto, “Hepimiz aynı Allah’a inanıyoruz, benim yüreğim yanmış, bir araç dahi verilmedi” dedi.

İstanbul’da yaşayan 20 yaşındaki er Keşto 2009’da ortaya çıkan sağlık problemleri nedeniyle doktora gitti. Keşto aynı yılın 10. ayında askere çağrıldı. Kadıköy Askerlik Şubesi’nde fiziki muayeneden geçirilen Keşto’ya “askerliğe elverişlidir” raporu verildi. Keşto, 2010 martında Isparta’daki acemi birliğine teslim oldu. Buradan Ardahan’daki usta birliğine giden Keşto, komando olarak geçici görevle Hakkâri Çukurca’ya gönderildi. Ailesiyle yaptığı görüşmelerde çok zor koşullarda görev yaptığını anlatan Keşto, taşta yattığını ve vücudunda yaralar oluştuğunu söyledi. 2011 ocak ayında rahatsızlanınca Ardahan’da göğsündeki şişlikten parça alınan Keşto, daha sonra yeniden Çukurca’ya gönderildi. (taraf)

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. mazlum dersimi

    10/01/2012 at 17:13

    askeri vesayet dil din ve mezhep dinlemez

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + one =

More in Alevilik

To Top