Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kartal’da Kirli Senaryo: Amaç Alevileri Hedef Göstermek

Alevilik

Kartal’da Kirli Senaryo: Amaç Alevileri Hedef Göstermek

Seçimler öncesi Alevilere yönelik kirli tezgahlar devreye sokuldu. Kartal’da yaşanan kirli tezgah bunu gösteriyor.

Dersimnews.com – AKP seçim öncesi Alevileri hedef göstererek dinci kesimden oy toplamaya çalışıyor. Bugün Kartal’da yaşanan kirli provokasyonda bunun göstergesi.

akp-kartal-ilcede-tezgah

AKP Kartal İlçe teşkilatı binasına giren silahlı bir kişi binaya Zülfikarlı Türk Bayrağı astı.

ZÜLFİKAR MOTİFİ EKLENMİŞ TÜRK BAYRAĞI ASTI

AKP Kartal İlçe teşkilatının bulunduğu binanın 7. katına 11.15 sıralarında çıkan şüpheli içerde bulunanları silah ve üzerinde bomba olduğu tehdidiyle dışarı çıkardı. İki pencere camını kıran saldırgan üzerinde kılıç motifinin de olduğu bir Türk Bayrağını cama astı. Görgü tanıkları bu sırada saldırganın bir el de ateş ettiğini söyledi. Çevrede güvenlik önlemlerinin alındığı sırada cama çıkan şüphelinin çevredekilere hitaben bağırdığı görüldü. Söylediklerinin bir kısmı anlaşıldı, ancak bir kısmı da anlaşılmadı. Anlaşılan bölümde, “Bu vatan için hiçbir şey yapmıyor, sanki her şeyi o yaptı. Irak’ı dolaştı, Suriye’de dolaştı, her yerde kan akıttı, sıra Türkiye’ye geldi” diye bağırdığı görüldü.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ, AMACI BİLİNMİYOR

Bölgeye gönderilen takviye Özel Harekat Timlerinin olay yerine gelmesinin ardından binaya giren polisler saldırganı gözaltına alıp binadan çıkardı. Binadan çıkarılan şüphelinin adının Umutcan Tosuncu, elindeki silahın da kurusıkı olduğu belirlendi.

Tosuncu’nun eylemi ne amaçla gerçekleştirdiğiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Kartal’da yaşanan kirli tezgahın Alevilere yönelik bir hedef gösterme olduğu apaçık ortada. Bu oyunu kimin tezgahladığı ortaya çıkarılmalı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + fourteen =

More in Alevilik

To Top