Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

ABF Başkanı Baki Düzgün: Hedef IŞİD Değil Aleviler!

Alevilik

ABF Başkanı Baki Düzgün: Hedef IŞİD Değil Aleviler!

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün, son günlerdeki operasyonlarda Aleviler’in hedef alındığını söyleyerek, “IŞİD’e operasyon yapıyoruz diyerek, demokratlara ve Aleviler’e operasyon yapılıyor” dedi.


Dersimnews.com
– Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün, son günlerde yaşanan olaylara ilişkin basın açıklaması yaptı. Alevilerin hedef alındığını söyleyen Düzgün, “IŞİD’e operasyon yapıyoruz diyerek, demokratlara ve Alevilere operasyon yapılıyor.” dedi.

Alevi Bektasi Federasyonu Genel Baskani Baki Duzgun (sagda ceketli), son gunlerde yasanan olaylara iliskin basin aciklamasi yapti. Alevilerin hedef alindigini soyleyen Duzgun, ISID'e operasyon yapiyoruz diyerek, demokratlara ve Alevilere operasyon yapiliyor. dedi.

Alevi Bektasi Federasyonu Genel Baskani Baki Duzgun (sagda ceketli), son gunlerde yasanan olaylara iliskin basin aciklamasi yapti. Alevilerin hedef alindigini soyleyen Duzgun, ISID’e operasyon yapiyoruz diyerek, demokratlara ve Alevilere operasyon yapiliyor. dedi.

Baki Düzgün, Gazi Cemevi’nde yaptığı basın açıklamasında bazı basın organlarında Alevi kurumlarını hedef alan haberler yapıldığını ifade etti. Düzgün “Geçtiğimiz gün Aleviler hedef alınarak bir gazetede yazı çıktı. Yazının içeriğinde Suruç’a giden gençleri biz göndermişiz, araç tahsis etmişiz. Bunu yapsaydık bundan geri adım atmazdık, keşke yapsaydık. Bu noktada polisten ya da AKP iktidarından korkup sahiplenmeme gibi bir durum yok.” diye konuştu.

“IŞİD’e operasyon yapıyoruz diyerek demokratlara ve Alevilere operasyon yapılıyor.” diyen Düzgün, Alevi Bektaşi Federasyonu olarak bu tutum karşısında sinmeyeceklerini belirtti. Bağcılar’da terör operasyon sırasında öldürülen Günay Özarslan’ın cenazesinin kaldırılmasına izin verilmediğini aktaran Düzgün, “Bu aileye zulümdür. Bu cenazenin sahipleri kendi değerlerine uygun cenazeyi kaldırmalıdır.” dedi. Günay Özarslan’ın annesi ise cenazeyi istedikleri gibi defnedeceklerini söyleyerek, kimsenin iznini almayacaklarını belirtti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 − 7 =

More in Alevilik

To Top