Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kızı 15 Kurşunla İnfaz Edilen Makbule Ananın Feryadı

Alevilik

Kızı 15 Kurşunla İnfaz Edilen Makbule Ananın Feryadı

Devlet 15 kurşunla infaz ettiği Günay Özarslan’ın cenazesinin cemevinden kaldırılmasına tahammül edemiyor.

makbule-ana

Makbule Ana

 

Günay Özarslan, Bağcılar’da akrabalarının evinde misafirdi.
Hakkında arama kararı olmadığı halde AKP polisi evi basarak Günay Özarslan’ı tam 15 kurşunla yargısız infaz etti, bedenini delik deşik etti.

Kızı 15 kurşunla yargısız infaz edilen bir anne 3 gündür Gazi Cemevi’nde kızı için Alevi erkanına göre cenaze töreni düzenlemek istiyor.

Olay bu kadar basit iken, AKP’nin polisi 3 gündür aralıksız olarak cemevini gaza boğuyor, çoluk çocuk demeden insanların canına kastediyor, koç boynuzları ile cemevi morgunun kapılarını kırıp cenazeyi kaçırmaya çalışıyor!

24.07.2015 tarihinde Gazi Cemevi’ne cenaze erkanı için getirilen Günay Özarslan Can’ın cenaze erkanı yoğun polis saldırısı ve engellemesi nedeniyle yapılamıyor.

Bir çok kez Alevi kurum yöneticilerinin ve milletvekillerinin devlet görevlileri ile ve hükümet kanadıyla temas kurmasına rağmen üç gündür saldırılar durmadığı gibi artarak devam etmiştir.


İbadethanelerimiz olan Cem Evlerimize karşı yapılan saldırı gittikçe bir katliam provası halini almıştır.

BİR ANNENİN FERYADI

Wir alle werden dafür sorgen, dass ihre Tocher nach #ALEVITISCHEN Bräuchen und Ritualen beerdigt wird !!!! 15 Kugeln wurden aus dem Körper ihrer Tochter entnommen…Der Leichnam liegt seit 2 Tagen im Cem-Haus (Alevitisches Gotteshaus).Die Polizei hindert sie daran, sie zu begraben.Rechts von ihr ist der Vorsitzender der “Alevi Bektasi Union Türkei”, der heute alle Aleviten der Welt zum Protest aufgerufen hat.

Posted by Alevitische Jugend in NRW – BDAJ NRW on 26 Temmuz 2015 Pazar

 

 

ALEVİ KURUMLARINDAN ÇAĞRI

BASINA VE KAMUOYUNA
24.07.2015 Tarihinde Gazi Cem Evimize cenaze erkanı için getirilen Günay Özarslan Can’ın cenaze erkanı yoğun polis saldırısı ve engellemesi nedeniyle halen yapılamamıştır.
Bir çok kez Alevi kurum yöneticilerinin ve milletvekillerinin devlet görevlileri ile ve hükümet kanadıyla temas kurmasına rağmen üç gündür saldırılar durmadığı gibi artarak devam etmiştir.
İbadethanelerimiz olan Cem Evlerimize karşı apılan saldırı gittikçe bir katliam provası halini almıştır.
Uygulanmaya çalışılan savaş plitikasının Aleviler ve Cem Evleri üzerinden yürütülmeye çalışdığını görmekteyiz.Bu nedenle Gazi Cem Evimiz şu anda yoğun bir saldırı ve kuşatma altındadır.Gelinen noktada Gazi Mahallesinde daha büyük bir katliam heran gerçekleşebileceğini ön görüyoruz.Tüm çabalarımıza ve girişimlerimize rağmen olabilecek katliamın sorumlusu AKP hükümetidir.

ACİLEN TÜM KURUMLARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR.
27.07.2015 Pazartesi günü saat: 11:00’da bulunduğumuz İl Valilikleri önüne tüm Pirlerimizi,Mürşitlerimizi,Can’larımızı ve Demokratik Kitle Örgütlerini Cem Evlerimizi sahiplenmeye ve bu katliam planına karşı sessiz kalmamaya davet ediyoruz.

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
HACI BEKTAŞİ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEKLERİ
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLEİ
DEMOKRATİK ALEVİ DERNEKLERİ
HUBYAR SULTAN AKD
GARİP DEDE DERGAHI
YALINCAK SULTAN AKD

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 10 =

More in Alevilik

To Top