Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

FETÖ’nün ‘Dersim imamı’ Tunceli cemevinde ağırlanmış!

Alevilik

FETÖ’nün ‘Dersim imamı’ Tunceli cemevinde ağırlanmış!

FETÖ’nün “Dersim il imamı” olan Munzur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rahmi Kostuk, Tunceli Cemevi’nde cemaat tarafından verilen “iftar” yemeğinde ağırlanmış. 

Dersimnews.com/ÖZEL HABER –  Fetulllahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “Dersim il imamı” olan Munzur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rahmi Kostuk, 2012 yılında Tunceli Cemevi‘nde verilen “iftar” yemeğinde ağırlanmış.

Muharrem ayında Tunceli Cemevi‘nde verilen “iftar”ın sponsoru Gülen Cemaati‘nin Dersim’de faaliyet gösteren Munzur Eğitim Kurumları.

Cemevindeki “iftar”  programına Munzur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kostuk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ve Tunceli Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Yurt, İl Defterdarı Ö.Faruk Önel, Munzur Eğitim Kurumları personeli, ile kamuda görevli memurlar katılmış.

feto-tunceli-cemevi-iftari-rahmi-kostuk

FETÖ Dersim il imamı Rahmi Kostuk (sarı kravatlı) Tunceli Cemevi’nde düzenlenen “cemaat” iftarında Tunceli Cemevi Dernek Başkanı Ali Ekber Yurt ile beraber.

Tunceli Cemevi’deki cemaat iftarında ağırlanan FETÖ‘nün “Dersim il imamı” Rahmi Kostuk, yemekte Tunceli Cemevi Derneği Başkanı Ali Ekber Yurt’un yanında oturmuş.

“İftar” yemeğinden sonra Rahmi Kostuk, cemevi yönetimine verdikleri destekten ötürü teşekkür etmiş.

Cemaat’in cemevinde “iftar” yemeği vermesi halk tarafından tepkiyle karşılanmış, cemevi yöneticileri kendi çıkarları için cemaat ile işbirliği yapmakla suçlanmıştı.

CEMAAT’İN AMACI ASİMİLASYONDU

Dersim’de faaliyet yürüten FETÖ kurumlarının yöneticileri, kentteki bazı Alevi dernekleri ve bazı Alevi dedeleriyle yakın ilişki kurarak topluma kendilerini kabul ettirmeye çalıştılar.

“Kardeşlik”, “hoşgörü” gibi kavramları sıklıkla kullanan cemaat yöneticileri Tunceli Cemevi’nin yöneticileri ile yakın ilişki içerisinde olmaları dikkat çekiciydi.

Dersim’de asimilasyon faaliyetleri yürütmek  için açılan Gülen Cemaati’ne ait okul ve yurtlara Dersim halkı tepki göstermişti.

Gülen Cemaati, Dersim halkının hoşgörülü olmasından faydalanarak çalışmalar yürütüyordu.

DERSİM “İL İMAMI” RAHMİ KOSTUK KİMDİR?

FETÖ Dersim il imamı Rahmi Kostuk

FETÖ Dersim il imamı Rahmi Kostuk

Bayburt doğumlu. 41 yaşında. Eylül 1996 yılında Erzurum’da faaliyet gösteren PDY kontrolündeki Işık Evleri’nde kaldı, ev imamlığı yaptı. 2003-2004 yılları arasında Ordu Haki Yener Erkek Öğrenci Yurdu’nda Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2004 yılında Ordu’nun doğusunda kalan Işık Evleri’nin sorumluluğunu üstlendi. Dersim’de PDY kontrolünde bulunan Erkam Özel Öğretim İşlemleri A.Ş tarafından açılan Özel Munzur Eğitim Kurumları‘nda genel müdür olarak çalışıyordu.

Hakkında yakalama kararı bulunan Rahmi Kostuk’un yurt dışına kaçtı.

DERSİM’DEKİ FETÖ OKULLARI KAPATILDI

15 Temmuz Darbe Giririmi’nin ardından FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ’nün Dersim’deki okulları, yurtları ve dernekleri kapatıldı.

Cemaat’in Dersim’de faaliyet gösteren okulları ve yurtları şunlardı:

Özel Öz Munzur İlkokulu, Özel Öz Munzur Ortaokulu, Özel Munzur Anadolu Lisesi, Özel Munzur Fen Lisesi

Zehra Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Irmak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Özel Erener Gündüz Bakım Evi, Çemişgezek Temkin Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu .

‘DERSİM İMAMI’ HAKKINDA TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

2015‘in Ocak ayında Tunceli Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Cem Tekinoğlu, FETÖ’nün Dersim “il imamı”Rahmi Kostuk hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya Twitter’dan hakaret ettiği ve aşağıladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

Ancak Tekinoğlu’nun yaptığı suç duyurusu hakkında takipsizlik kararı verildi.

Cem Tekinoğlu, 2014 yılında Fethullah Gülen‘in bir konuşmasında Dersim Alevilerine hakaret etmesi ile ilgili de Tunceli Cumhuriyet Başsacılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Tekinoğlu; dilekçesinde; “F. Gülen’in Dersim halkının dini kimliğine ve değerlerine yönelik yaptığı hakaretlerle mezhep ve din ayrımcılığı yaptığını” dile getirmişti.

Tekinoğlu’nun FETÖ lideri F. Gülen hakkında yaptığı suç duyurusu hakkında da takipsizlik kararı verildi.

Cem Tekinoğlu, hem  FETÖ Dersim il imamı Rahmi Kostuk hem de FETÖ lideri F. Gülen hakkında yaptığı suç duyurularına takipsizlik veren o dönem Tunceli Adliyesi’nde görev yapan savcı Mehmet Ali Taştan, Sulh Ceza Hakimi Muhammed Gündoğdu, Asliye Ceza Hakimi Nurevşan Çiğdem Hatipoğlu hakkında görevi kötüye kullandıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Tekinoğlu, adı geçen savcı ve hakimlerin FETÖ/PDY bağlantılarının da araştırılmasını talep etti.

Hakim Muhammed Gündoğdu, Parelel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturmasında görevden alındı.

cem-tekinoglu-suc-duyurusu.

F. GÜLEN DERSİM ALEVİLERİNE HAKARET EDEN KONUŞMASI 

Fethullah Gülen’in Dersim Alevilerine hakaret eden, aşağılayan konuşması:

Fethullah Gülen – Dersim Tunceli paylaşan: hazan-mevsimi2

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − nine =

More in Alevilik

To Top