Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Demokratif Alevi Federasyonu’ndan Av. Cihan Söylemez’e tehdit ve iftira

Alevilik

Demokratif Alevi Federasyonu’ndan Av. Cihan Söylemez’e tehdit ve iftira

Avrupa’da faaliyet gösteren Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA, Alevilikle ilgili yazdığı yazılardan dolayı Av. Cihan Söylemez’i tehdit etti. 

Dersimnews.com – Avrupa’da ‘PKK’nin Alevi kurumu’ olarak bilenen Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), Dersim 38 davalarında gösterdiği büyük başarı ile tanınan Av. Cihan Söylemez‘i tehdit etti.

4mayis-anmasi-cihansoylemez

FEDA’nın Av. Cihan Söylemez’e iftira atıp tehdit etmesinin nedeni ise;  Söylemez’in Alevilikle ilgili yazdığı yazılar.

Söylemez’in Alevilikle ilgili yazılardan rahatsız olan Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), Facebook üzerinden yayınladığı açıklama ile Av. Cihan Söylemez’e tehdit etti.

“Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) Pirler Meclisi” adıyla yayınlanan açıklamada; Av. Cihan Söylemez’in “İran ajanı”, “Şii misyoneri” gibi iftira ve karalamalar yer alıyor.

Bununla da yetinmeyen FEDA, Söylemez’i açıkca hedef göstererek ölümle tehdit ediyor.

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) adıyla yazılan ama bir Alevi kurumundan çok bir örgütün bildirisine benzeyen açıklama şöyle:

feda“İnancımızın Dersim merkezinde, son aylarda giderek geliştirilen sinsice uygulamalar söz konusudur. Bazı kendini bilmezler, dede, avukat, yazar kimliklerine sığınarak İran eksenli bir Şii misyoneri gibi kendilerine vazife çıkarmakta ve farklı siyasi yelpazede yer alan inanç mensuplarımıza en ağır bir dille hakaretler yağdırmakta, çeşitli ihbarlarda bulunmakta bahis bile görmemektedirler. Zannedersiniz bu türlerin arkasında gizli istihbarat örgütleri, onlar için tetikte beklemekte! Açık bir dille ifade etmek gerekirse, bundan böyle »it ürür, kervan yürür !‘ suskunluğu içinde olmayacağız! Bu tür tipleri kamuoyuna deşifre edip, şikâyet edeceğiz! Fakat ne acıdır ki; bu tipler; Dersim’de yayın yapan en saygın sitelerde bu türden mesnetsiz hakaretlerini, maalesef paylaşmaktadırlar. Bu da apayrı üzücü bir konudur. Sevindirici tarafı ise, bu tiplerin yazıları, sitelerde en az okunan küfürnâmeler arasında yer almaktadır. Bunların içlerinden biri, Cihan Söylemez! Kendi gibi düşünmeyen herkesi Emevilikle, Vahhabilikle suçlamakta, sözde Ehl-i beyt sevgisi altında Şiilik propagandası yapmaktadırlar. Bu toprağın yetiştirdiği solcularına, demokratlarına, mücadele şahadetini tatmışların yoldaşlarına pervasızca hakaretler yağdırmaktadır. Bu kendini bilmez Şii misyoneri, bu kutsal kentimizde avukat, yazar olarak faaliyet göstermektedir. Ne hazindir ki; bazı canlarımız, hala bu misyoneri, bir avukat olarak muhatap almakta ve davalarına vekil tayin etmektedirler! Herkes, aklını başına toplasın! Bundan böyle inancımız bağlamında yürütülecek olan tartışmalar, kardeşlik hukuku çerçevesinde yapılmalıdır. Hele bir de sürekli Ehl-i beyt sevgisini ağzında düşürmeyenler ise bu ilkeye daha çok uymalıdırlar! Ehl-i beyit kavramlarını o kirli ağızlarında sakız yapma hakkına asla sahip olamazlar! Dolayısıyla, bu noktadan itibaren « inancımızla daha fazla oynanmasın !» uyarısında bulunmak, bu yolun ocakzâdeleri olarak elbette bizim asli görevlerimiz arasındadır. Mansur Darı, bütün adaletlerin en üstündedir, bu böyle bilinmelidir!”

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. Kalmem

    20/08/2016 at 19:35

    Bu Federasyon (FEDA), bir Alevi inancı federasyonu değildir. Bu grup Alevi dini altında Aleviliği kendine cephe alan bir siyasi gruptur. Bu grup Kürt miliyetçilerinin, Kürt faşitlerinin Kurmanci (Kırdaşki) konuşan Alevi kesimlerimizden kendi emelleri için yetiştirdiği bir gruptur. Tek amacı Kürt miliyetçiliğini Aleviler arasında yaymaktır ve Aleviliğin önünü tutmaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 15 =

More in Alevilik

To Top