Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Maraşlı anne, Maraşlı bebek bizi affedecek misiniz?

Alevilik

Maraşlı anne, Maraşlı bebek bizi affedecek misiniz?

38 yıl oldu Yezitler kapılarınıza işaret koyalı. 38 yıl oldu size Kerbela zulmü uygulanalı. Tekbir naralarıyla kudurmuş güruh 38 yıl önce sizlere öyle alçakça zulüm uyguladı ki, vahşetin boyutu taşı bile ağlatırdı.

Biz size layık olamadık. Siz Alevi olduğunuz için Kerbela dan daha ağır zulüm yaşadınız. Biz size layık olacak kadar Alevi olamadık, insan olamadık. Bizi affedecek misiniz?

Maraşlı bebekler, körpecik kızlar, Ana Tanrıçanın yeryüzünde ki sembolleri Kadınlar. Bedenlerinizi aşağılık zulümle paramparça eden o alçak güruhun eyleminin üzerinden 38 yıl geçti. Biz sizi unutmadık ama size layık da olamadık.

Kerbela da hasta, bitkin Zeynel Abidin vardı. O hasta çocuk var ya, Kadınların çığlıklarla üzerine kapanıp, (Siz nasıl yaratıklarsınız, hasta bir çocuğu ölüm yatağında öldürmeye kalkışıyorsunuz? Hasta çocuk katledilmekten zor kurtuldu. Günlerce çöl kızgınlığında sürükleyerek götürdüler. O Çocuktan sonra devletler çıktı. Lakin onlar da zaman geldi yıkıldılar ama, demem o ki, biz yüzbinlerdik ama Bir Zeynel Abidin’in tırnağı olamadık. Biz yüzbinlerdik ama Zeynep kadar yemin edip bağlı kalamadık

Maraşlı Bebek, Maraşlı anne, siz katledildiğiniz yıllarda Alevilerin fermanları camilerde verilirdi. Yani Alevileri katleden ‘’Cennete gider’ diye beyni yıkanmış kör güruh camilerde yetiştirilirdi: Şimdi Üniversiteler de, televizyonlarda, devletin en tepesindeki makamlarda, devlet denen aygıtın her alanında gün geçmiyor ki, Alevilerin katliamları için periyodik propagandalar yapılıyor, zeminler yoklanıyor.

Suriye de 6 yıldır süren savaşta, Cumhurbaşkanı ve hükümet resmen Alevi düşmanlığı temelinde taraftılar. Bunula kalmayıp askeriyle Suriye ye girdiler. Gerçi Cumhurbaşkanı ‘Putin dostunun’ isteklerine boyun eğdi Halep ten cihatçı katillerin çekilmesini sağladı ama, tehlike Anadolu da artıyor.

Maraşlı anne. Maraşlı bebek. Yezitler Anadolu yu ateşe vermekten korkmuyor, vazgeçmiyorlar. Sinsi planlar devam ediyor. Bizler, insanlığı ve Anadolu yu seven milyonlar ise, kısacası bir Zeynel Abidin’in tırnağı olamıyoruz.

Halep ten tahliye edilen katiller sürüsü Anadolu nun nerelerinde bileniyorlar? Anadolu nun her karışında yetiştirilen Alevi düşmanlarıyla ne planların üzerinde çalışıyorlar? Anadolu yu neresinden doğramaya başlayacaklar? Bilenimiz var mı, düşünenimiz var mı? Biz bir Zeynel Abidin’in tırnağı olamadığımız sürece Dêsımler, Maraşlar, Sivaslar, Çorumlar, Malatyalar yeni Kerbelalar hep olacaktır.

Dersim 38 Sözlü Tarih Derneği
Almanya

 

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 2 =

More in Alevilik

To Top