Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

FETÖ’nün kurduğu ‘çakma’ Alevi derneğinin başkanından Alevilere: “Öldürülürsünüz

Alevilik

FETÖ’nün kurduğu ‘çakma’ Alevi derneğinin başkanından Alevilere: “Öldürülürsünüz

Terör örgütü FETÖ’nün kurduğu Türkmen Alevi Bektaşi Derneğ’nin Başkanı Özdemir Özdemir, çıktığı yandaş kanalda Alevileri ölümle tehdit etti. 

Dersimnews.com – FETÖ eliyle kurulan Türkmen Alevi Bektaşi Derneği isimli ‘çakma’ Alevi derneğinin Başkanı Özdemir Özdemir,  Kanal A’da çıktığı canlı yayında Alevileri ölümle tehdit etti.

ozdemir-ozdemir

Özdemir Özdemir denen tetikçinin canlı yayında söylediği sözler şöyle:

“Buradan Alevi STK’lara seslenmek istiyorum. Artık akıllarını başlarına alsınlar. Ülkede bu tip huzursuzluklara karşı ben çıkıp televizyonlarda rahatça her şeyi konuşuyorsam, bunlar bu devletin paralarıyla kuruldu. Bu devletin örtülü ödeneklerinden para aldılar. Sadece gücün yanında olmayacaksın ülkenin yanında olacaksın. Zaman gelir ortalık karışırsa, o yalılarda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum; O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız, o paralarınızı elinizden alırlar, bu Türkiye’de sizi öldürürler.”

Bu skandal sözlerin ardından Özdemir Özdemir’e yönelik kamuoyu tepkisi oluştu. Özdemir’in tetikçilik yaptığını vurgulayan Alevi STK’ları, Alevilere yönelik saldırılardan Özdemir Özdemir sorumlu olacağını belirtti.

 

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 8 =

More in Alevilik

To Top