Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Stand-up gösterisinde Alevilere yönelik nefret söylemi!

Alevilik

Stand-up gösterisinde Alevilere yönelik nefret söylemi!

Stand-up gösterisinde Alevilere yönelik skandal ifadeler: “Hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin!”

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Pınar Fidan isimli sözde komedyen Tuz-Biber adlı stand-up gösterisinde Aleviler için “Hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin” sözleriyle büyük tepki topladı. 

Stand-up gösterisinde Alevilere yönelik skandal ifadeler: “Hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin!” Gösteride sahne alan Pınar Fidan isimli kişinin Madımak Katliamı’na gönderme yaparak Alevi vatandaşlara ve cemevlerine yönelik ayrımcı ifadeleri büyük tepki topladı.

Sosyal medyaya düşen videonun ardından binlerce kişi Alevilere yönelik nefret suçu işleyen Pınar Fidan’a sert tepki gösterdi.

Sanatçı Tolga Sağ, “Bu soytarıyı iyi tanıyın. Adı Pınar Fidan. Ağzından pislik dökülüyor, aşağılık esprilerini komik sanıyor” dedi.

Pınar Fidan’ın nefret söylemi

Fidan’ın tepki çeken sözleri şöyle:
“Siyasilerle ilgili şeyler paylaşıyor. Finlandiya Başbakanı işe metro ile gidiyormuş galiba ‘asıl cennete gidecekler bunlar, bizim ülkemizdeki siyasiler cehennemlik’ bunu söyleyen de bir yadan Alevi. Yani hiçbir şey yapmadan cennete gideceğini sanan insan.

Bir de başkalarına böyle yargı dağıtıyor. Hani arada böyle haberler okuyorum cemevine saldırıda bulunulmuş. Bakın böyle haberler oluyor sık sık gazetelerin üçüncü sayfalarında ‘bilmem neredeki cemevine saldırıldı’ ama hiç Alevi kaybetmiyoruz. Çünkü boş, Alevi yok. Bir şey yapmamız gerekmiyor, saldırganlar cemevine Alevilerden daha çok gidiyor. Bunun anlaşılması lazım, çok istiyorsan meyhaneye falan git ya da hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin”

Özür dilemedi kendisini savundu!

Tepkilerin ardından özür dilemeyen ve ‘ironi yaptım’ yalanı ile kendisini savunan Pınar Fidan’a tepkiler dinmedi. Fidan yaptığı rezilliği ‘bende Aleviyim’ sözleriyle savunmaya çalıştı. Fidan tepkilerin ardından sosyal medya hesaplarını koruma altına aldı.

Alevi örgütleri suç duyurusunda bulunacak

Pınar Fidan’ın Alevilere yönelik hakaret ve nefret söylemine karşı bir çok Alevi kurumu tepki gösterdi. Alevi kurumları Pınar Fidan hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladılar.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Pınar Fidan “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçu işledi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 17 =

More in Alevilik

To Top