Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Tunceli Belediyesi’ne KCK Operesyonu

Dersim

Tunceli Belediyesi’ne KCK Operesyonu

Dersim’de sabah saatlerinde  Tunceli Belediyesi, BDP İl, Nazimiye ve Pertek ilçe binaları ile belediye binası ve evlere yapılan eş zamanlı baskınlarda aramalar sona ererken, en az 14 kişi gözaltına alındı.
Dersimnews.com – Bu sabah saatlerinde Tunceli Belediyesi ile BDP’ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların 15 kişi olduğu öğrenildi. Malatya Özel Yetkili Savcılığın talimatıyla gerçekleştirildiği belirtilen sözde KCK operasyonunda Tunceli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gürkan Kahraman, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sevim Soylu, BDP Nazımiye İlçe Başkanı Şükrü Ertaş’ın da aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı

BDP Dersim İl, Merkez, Nazimiye, Pertek ilçe binaları ile belediye binası ve çok sayıda eve sabah saatlerinde polis ve özel hareket timlerince eş zamanlı baskın düzenlendi. Malatya Özel Yetkili Savcılığı’nın talimatıyla gerçekleşen baskınlarda şu ana kadar 15 kişi gözaltına alınırken, BDP ve belediye binalarında biten aramalarda bilgisayar hard diskleri ve bazı evraklara el konuldu. Gözaltına alınanların hastanedeki kontrolün ardından Dersim Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi. Operasyonlarda şu ana kadar Dersim Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gürkan Kahraman, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sevim Soylu, Eğitim Sen Şube Başkanı M. Hanifi Bekmezci, BDP Nazımiye İlçe Başkanı Şükrü Ertaş, BDP İl Yöneticisi Ali Haydar İpekoğlu, İl Genel Meclisi eski Başkanı Serdar Erdoğan, Dersimspor Kulübü Yöneticisi Çetin Aran, BDP eski il yöneticisi Halil Ateş, BDP Merkez eski ilçe başkanı Özgür Söylemez, Belediye Meclis Üyesi Şahin Kılıç, Belediye Meclis Eski üyesi Hüseyin Tonç, BDP İl Yöneticisi Veysel Aksoy, BDP Pertek eski ilçe başkanı İsmail Atay, belediye çalışanı Şükran Yılmaz gözaltına alındı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 10 =

More in Dersim

To Top