Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Şerafettin Halis BDP İl Başkanlığı’ndan İstifa Etti!

Dersim

Şerafettin Halis BDP İl Başkanlığı’ndan İstifa Etti!

BDP Dersim İl Başkanı Şerafettin Halis, görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Dersimnews.com/Dersim –  Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Dersim İl Başkanı Şerafettin Halis, il başkanlığı görevinden istifa etti.

İstifa dilekçesini genel merkeze fakslayan Şerafettin Halis, istifasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Partiye emek ve gönül vererek değer yaratanlardan ve tüm Dersim Halkından özür dileyerek gördüğüm gerek üzerine BDP Tunceli İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Genel başkanın istifanın gereğini yapmasını bekliyorum” dedi.

İSLAM İTTİFAKINDAN RAHATSIZ OLDU

Bir önceki dönem BDP’den Dersim Milletvekilliği de yapan Şerafettin Halis’in son süreçte, yürütülen müzakerelerde Aleviler ve Dersimlilerin sorunlarından söz edilmemesinden rahatsızlık duyduğu biliniyordu.

Şerafettin Halis, parti içinde yaptığı Dersim ve Alevi çıkışları nedeniyle 2011 genel seçimlerinde aday gösterilmemişti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. serkan

    03/04/2013 at 01:08

    bir suni kürt olarak bdp nin yıllarca alevi yağcılığı yapmasını içime sindiremedim.bdp oyunun tamamına yakınını suni kürtlerden almasına rağmen sizin forum sitenizdede yazdığı gibi 20 vekilden 9 u aleviydi.sonseçimlerdede muş tan seçilen alevi milletvekili suni oylarla seçilmiştir.kendi ilçesi olan varto alevileri bile oy vermemiştir.ve bu tür olaylar bilinçli suni kesimde tepki yaratmıştır.ben alevi düşmanı değilim ama alevi yağcısıda değilim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 19 =

More in Dersim

To Top