Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

BDP İl Kongresi Yapıldı

Dersim

BDP İl Kongresi Yapıldı

BDP Dersim İl Örgütü ikinci olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. BDP Dersim İl Örgütü başkanlığına Kürtçü çizgisiyle bilenen Ergin Doğru seçildi.

Dersimnews.com/Dersim – BDP Dersim İl Örgütü  ikinci olağanüstü il kongresini  dün (8 Haziran:) Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

Şerafettin Halis’in istifasıyla boşalan  BDP Dersim il başkanlığına  Kürtçü çizgisiyle tanınan Ergin Doğru seçildi.

Kongreye BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Belediye Başkanı Edibe Şahin,siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle çok sayıda partilinin katıldı.

BDP il kongresinde Mustafa Sarıgül'e BDP rozeti takıldı

BDP il kongresinde Mustafa Sarıgül’e BDP rozeti takıldı

Mustafa Sarıgül BDP’ye Katıldı

BDP’nin kongresinde Mustafa Sarıgül sürprizi yaşandı. Kongereye gelmeden önce CHP’den istifa ettiğini açıklayan Ovacık Belediye Başkanı Sarıgül ardından BDP’e kongresine katıldı.  Kongrede yaptığı konuşmada CHP’den istifa ediğ BDP’ye geçeceğini söyleyen Mustafa Sarıgül’e Selahattin Demirtaş BDP rozeti taktı.

BDP Dersim İl Başkanlığına kongre sonucunda  Kürtçü çizgisiyle bilenen Ergin Doğru seçildi.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
8 Comments

8 Comments

 1. Koo Sur

  09/06/2013 at 16:29

  Reise Belediya Puluri (Ovacığe) koto patiya Quru (Kurdu), noz serve çınay? Serve sene kara ho? Serva peru, serva quwete? Yaki mezgê ho biyo Qur? Hire (3) seru ra reveri mı o Çımê Mızıri de naskerd.
  Desınde fahmkerd ke, zerrê deyde itiqate Aleviyeni zof kemo!

 2. murat KOCAMIŞ

  10/06/2013 at 07:51

  kolay gelsin internet üzerinden uzunca süredir takip ediyorum yayınlarınızı. en son B.D.P il olagan üstü kongresinden bahsederken il başkanlıgına seçilen Erğin dogrudan bahsederken beş satırlık haberde 3 kez yeni seçilen B.D.P il başkanI İÇİN Kürtcü demişsiniz. Ergin Dogrunun siyasal anlamda parelel düşünmeye bilirsiniz ama kürtcü demeniz düşündürücü geldi İl başkanının araştımacı,yazar, DERSİM aktivisti oldugundan hiç bahsetmemişsiniz.yeni seçilen B.D.P il başkanını ben 91 yıllardan bilirim kimsenin dersimle ilğili bir cumle kulanmadığ kürtlerin demokratik talepleri ve alevi inanç ve kültür ile ilğili bir cumle edilmediği, dönemden bilirimki yılmadan mucadele eden ceza evine giren bir DERSİMLİ bu yönden bakmak gerekir. iyi çalışmalar

 3. mamekiye

  10/06/2013 at 12:29

  işleri bittiginde, bunuda hain düşkün ilan ederler.

 4. evren yıldız

  11/06/2013 at 07:34

  ne tuhaftır ki bu kadar kürtçü diye altını çizmeniz bugün türkiyedeki ulusal kanalların yaptığı yandaş medyacılığı çok yazık ki kendi memleketimin DERSİMimde de görüyorum çok üzücü chp ye yaslanmaya devam kurtarır sizi

 5. Payiz Can

  11/06/2013 at 08:38

  Reise Belediya Puluri (Ovacığe) koto patiya Quru (Kurdu), noz serve çınay? Serve sene kara ho? Serva peru, serva quwete?

  Hire (3) seru ra reveri mı o Çımê Mızıri de naskerd. Tey qeseykerd, desınde fahmkerd ke, zerrê deyde itiqate Aleviyeni zof kemo!

 6. Koo Sur

  11/06/2013 at 08:47

  Ovacık Belediye reisi Mustafa Sarıgül niye BDP´ye kaydı acaba?

  Tenena peyser sono. Demeg ke, serva zon u kulturi, serve mordemeni tey jêde mesulliyet nêmendo.

  Daha da geriye gidiyor. Demek ki,Dersim için, dili (Zazaca için), kültürü için ve Aleviliğe karşı mesulliyeti ve bilhassa kendine karşı mesulliyeti azalmış gibi görünüyor.

 7. Dersimli

  11/06/2013 at 13:16

  ‘Kürtçü’ ne yahu .. Yazık size

 8. alişer

  30/06/2013 at 08:49

  sevgili dersim news bdpnin dersim politikasının özgünlükten eksik olduğunu söyleyip eleştirin ama şu kürtcü vurgusu olmamış. Biz dersimli kurmanclar sürekli eğer daha yoğunluklu olarak konuşulan kirmançkiden ibaret görülüp dersim değerlendirilecekse doğru olmaz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + eighteen =

More in Dersim

To Top