Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

‘Kamer Genç’in uyarıları dikkate alınsaydı 15 Temmuz yaşanmazdı’

Dersim

‘Kamer Genç’in uyarıları dikkate alınsaydı 15 Temmuz yaşanmazdı’

“Kamer Genç’in uyarıları dikkate alınsaydı Türkiye 15 Temmuz’u yaşamaz, ülkede FETÖ yapılanması olmazdı.”

Dersimnews.com – CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  Nazımiye Belediyesi’nin  yeni hizmet binasının açılışı için geldiği Nazımiye’de, geçen yıl vefat eden eski CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç‘in i Ramadan köyündeki kabrini ziyaret etti.

Veli Ağbaba, Kamer Genç’in mezarını ziyaret etti.

“KAMER GENÇ’İ DİNLESELERDİ 15 TEMMUZ OLMAZDI”

Veli Ağbaba buradaki konuşmasında, Türkiye’nin Genç’i özlediğini ve o dönem yaptığı konuşmaları dinleyince yaptığı uyarıların ne kadar haklı olduğunu gördüğünü söyledi.

Ağbaba, “Kamer Genç’in uyarıları dikkate alınsaydı Türkiye 15 Temmuz’u yaşamaz, ülkede FETÖ yapılanması olmazdı. Meclisi bombalayan, köprüyü kurşunlayanlar, komutanlarından değil cemaat liderlerinden emir aldılar. Böyle bir şeyin bir daha yaşanmaması için Türkiye’nin laiklik ilkesine sıkı sıkı sarılması gerekiyor.” dedi.

“DERSİM BARIŞ KENTİDİR ŞİDDETİ REDDEDİYORUZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Şiddet, terör nereden gelirse gelsin reddediyoruz. Umarım barışın, hoşgörünün, kardeşliğin ekildiği bu topraklara şiddet bir daha hiç gelmez.” dedi.

Veli Ağbaba, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın  PKK tarafından öldürülmesinin anımsatılması üzerine de “Şiddet, terör nereden gelirse gelsin reddediyoruz. Umarım barışın, hoşgörünün, kardeşliğin ekildiği bu topraklara şiddet bir daha hiç gelmez. Umarım bir daha Necmettin Yılmaz’ın öldürülmesi gibi olayları asla yaşamayız. Tekrar onu katledenleri lanetlediğimizi belirtmek istiyoruz. Bir daha umarız bu topraklarda terör hiç olmaz.” ifadesini kullandı.

NAZIMİYE BELEDİYESİ’NİN YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

Ağbaba ve beraberindekiler daha sonra yenilen Nazımiye Belediye Hizmet Binası’nın açılışı ve belediyeye alınan araçların hizmete sunulması için düzenlenen programa katıldı.

Yöresel halk oyunları gösterisiyle başlayan etkinlikte Ağbaba ve Nazımiye Kaymakamı Akın Zor birlikte halay çekti.

Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek programdaki konuşmasında, 1936 yılında inşa edilen belediye hizmet binasının vatandaşa kaliteli hizmet vermek için yetersiz kalması nedeniyle tadilattan geçirilerek modern bir görünüme kavuşturulduğunu söyledi.

Kendi imkanlarıyla aldıkları araçların yanı sıra bazı belediyeler ve Türkiye Belediyeler Birliğince hibe edilen araçlarla belediye araç parkını güçlendirdiklerini anlatan Kırmızıçiçek, kendilerine destek olan tüm kurum ve kuruluşlarla vatandaşlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Zor ve Kırmızıçiçek, desteklerinden ötürü Ağbaba’ya plaket verdi.

Program, belediyenin yenilenen binasının hizmete açılışı, yeni alınan araçların hizmete sunulmasıyla sona erdi.

Programa, bazı ilçe belediye başkanları, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 1 =

More in Dersim

To Top