Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim İl Pandemi Kurulundan karantina kararları

Dersim

Dersim İl Pandemi Kurulundan karantina kararları

Dersim’de 30 Nisan’a kadar şehre giriş çıkışlar izne tabii olacak. Toplu taşıma araçlarına izin verilmeyecek.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Tunceli Valisi Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu, koronavirüs salgınıyla mücadele için bir dizi kararlar aldı.
Karantina kararları 30 Nisan’a kadar sürecek.

Dersim'de 30 Nisan'a kadar şehre giriş çıkışlar izne tabii olacak. Toplu taşıma araçlarına izin verilmeyecek.

Dersim Genelinde Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında:

1- Tunceli Merkez ve 7 İlçesi’nde çalışan tüm kamu görevlilerimizin İl dışına gidip gelmelerine 30 Nisan 2020 tarihine kadar müsaade edilmeyecektir.

2- Pertek ve Çemişgezek’ten feribotla Elazığ’a geçişlere 30 Nisan 2020 tarihine kadar kısıtlama getirilmiştir. Günde iki sefer yapılacak; seferlerden gıda ve ihtiyaç tedarikçileri, kargo şirketleri, ambulans gibi acil durumda olanlar faydalanacaktır.

3- Tekstil fabrikalarında sosyal mesafeyi korumak şartıyla maske üretiminde çalışan işçilerimiz dışında diğer çalışanlar 30 Nisan 2020 tarihine kadar izinli sayılacaklardır.

4- Tunceli genelinde özel ve kamu inşaatları ; Tunceli dışından inşaat sektöründe çalışacak olanların İlimize gelme ihtimaline karşı inşaatlar 30 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

5- Tunceli’ye gelecek olan tüm turizm turları 30 Nisan 2020’ye kadar durdurulmuştur.

6- İlçelerimiz ile İl Merkezi arasında toplu taşıma yapan araç seferleri de 30 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

7- İlimizde Pülümür, Nazımiye, Pertek, Çemişgezek, Mazgirt ve Ovacık (6) nokta ile Merkezi’ndeki (3) noktamızda Jandarma, Emniyet ve Sağlık ekiplerimizce düzenli bir şekilde kontroller yapılacak ; ikametgah adresi il dışı olanların T.C No, adı soyadı, iletişim numarası ve il içindeki ikametgahının günlük İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirilmesi ve kişilerden evde izleme onay formunun imzalatılması 30 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacaktır.

8- Market ve ticari işletmelerinin indirim günü, promosyon, açılış, çekiliş organizasyonlarına 30 Nisan 2020 tarihine kadar müsaade edilmeyecektir.

9- Kamu kurum ve kuruluşlarında çay, meşrubat ikramları 30 Nisan 2020 tarihine kadar kaldırılmıştır.

Yukarıda belirtilen kararlar oy birliği ile alınmıştır.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − six =

More in Dersim

To Top