Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim'de bir köy karantinaya alındı

Dersim

Dersim'de bir köy karantinaya alındı

Derdim’inMazgirt ilçesine bağlı Geçitveren köyü, 2 kişide koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle karantinaya alındı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Dersim’in Mazgirt ilçesine bağlı Riçik (Geçitveren) köyü koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı.

İstanbul’dan köye gelen 2 vatandaşta koronavirüs covid-19 tespit edildi.

Adana’da yaşayan H.D. isimli yurttaş İstanbul’a giderek annesi ve kardeşini alıp yaklaşık 15 gün önce Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Geçitveren köyüne geldi.

Köye gelen 4 kişilik aileden H.D. rahatsızlanınca ambulansla Tunceli Devlet Hastenesi’ne kaldırıldı. Yaklaşık 4 gün önce hastaneye kaldırılan hastanın koronavirüs testi pozitif çıktı. H.D.’nin ardından aynı aileden S.D.’de de rahatsızlanınca önceki gün hastaneye kaldırıldı. S.D’nin de test sonucu pozitif çıkınca aileden geriye kalan 4 kişi de dün ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi’ne götürülerek karantinaya alındı. Bunun üzerine dün köy giriş ve çıkışlara kapatılarak karantinaya alındı.

Köy muhtarı Bayram Güzel, ailenin bu süreç içerisinde köyde yaklaşık 10 kişiyle temasta bulunduğunu belirterek, “Bu aile İstanbul’dan gelirken minibüse de binmişler. Darıkent minibüsüne. Köyde 2 gün kaldıktan sonra su tesisatları arızalanınca yine köy minibüsüne binip Elazığ’ın Kovancılar ilçesine gitmişler” dedi.

Köyde 2 sağlık ekibinin beklediğini kaydeden muhtar Bayram, “Bu ekipler hasta kişiyle temasta olan yaklaşık 10 kişiyi tespit edip onların şikayetini alıp kontrol altında tutuyorlar. Maske ve eldiven dağıtılıyor. Bu kişileri 15 gün ev karantinasına aldılar” diye konuştu.

65 kişinin yaşadığı Riçik köyünde köylüler tedirgin. Karantinaya alınan köyde vatandaşlar covid-19 testinin yapılmasını talep ediyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − seven =

More in Dersim

To Top