Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Munzur Baba bizim kutsal ziyaretimiz, piknik alanı değildir!

Dersim

Munzur Baba bizim kutsal ziyaretimiz, piknik alanı değildir!

Munzur Baba Dergahı gibi yine birçok ziyaretimiz birileri tarafından ticari alana dönüştürülmüş, bizim mum yakıp Xızır’a, Munzur Baba’ya, Ana Fatma’ya, Pir Kureyş’e seslendiğimiz yerler talan ediliyor, yok ediliyor…

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Düzgün BULUT

Bu artık tahammülsüzlüğün çığlığı olsun…

Munzur Baba Dergahı ve Gözeler bizim inancımızın tohumudur, gözelerden akan her bir damla itikatimizin doğduğu yerdir! Piknik yada alkollük bir yer değildir. Ya da mesire alanı da değildir.

Nüfusun %98’inin Alevi olduğu bir kentte maalesef inancımızı yaşayamıyoruz! Dua ettiğimiz, elimizi yüzümüzü sürdüğümüz, yaşlılarımızın ayakkabıları ile kirletmekten dahi çekindiği kutsal saydığımız topraklarda orayı bilmeyen inancımızı tanımayan birileri eğleniyor, piknik yapıyor.

Munzur Baba Dergahı gibi yine birçok ziyaretimiz birileri tarafından ticari alana dönüştürülmüş, bizim mum yakıp Xızır’a, Munzur Baba’ya, Ana Fatma’ya, Pir Kureyş’e seslendiğimiz yerler talan ediliyor, yok ediliyor… Buna karşın biz de bize ait olan yerde yabancı gibi kalıyoruz.

Alevi kurumları, yöneticileri, bu kente hizmet borcu olan tüm yöneticiler, siyasetçiler oturup bunu halletmeli… Dergahlarımız, ziyaretlerimiz inancımızdan kopartılıyor, İnanç yerleri kimsenin reklam alanı da değildir… Çok hızlı bir şekilde buna bir derman bulunmalıdır.

Ben duamı ederken arkadan birinin ya bu ne yapıyor demesi, bana inat Kur’an okuması bana tahammülsüzlüğüdür. Bilsinler ki bundan sonra bende tahammülsüzlüğümü en iyi ve en net şekilde belli edeceğim ta ki bu sorun halledilinceye dek.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 5 =

More in Dersim

To Top