Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim'de karantinaya uymayanlar KYK yurtlarında tutulacak

Dersim

Dersim'de karantinaya uymayanlar KYK yurtlarında tutulacak

Karantina kurallarını ihlal eden kişiler KYK yurtlarında gözetim altında tutulacak. Tüm masraflar kişilerden alınacak.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Dersim’de ev karantinasında durmayan koronavirüs COVİD-19 testi pozitif olan hastalar ile temaslı kişiler KYK yurtlarına yerleştiriliyor.

Dersim’de geçtiğimiz ay alınan kararla koronavirüs nedeniyle izolasyon kurallarını delenlere uygulanmaya başlanan yurtlarda karantina süreci bugün itibariyle 20 şehre yükseldi.

Covid-19 nedeniyle bugün tüm yurtta valilerin katılımıyla denetimler yapılırken, tedbir amaçlı yeni kararlar da alındı. Bu kararlardan en çok dikkat çeken ise izolasyonu delenlerin KYK yurtlarında karantina altında tutulması ve yapılan masrafların kendilerinin ödemek zorunda kalacağı oldu. Tunceli Valiliği’nin 14 Ağustos tarihinde test sonucu veya temas sebebiyle evinde izole edilenlerin, izolasyon kurallarına uymadıkları takdirde karantina yurtlarına yerleştirilecekleri kararını almıştı.

Dersim’de izolasyonu delen 12 kişi yurda alındı.


Dersim’de, karantinayı delen 12 kişinin tespit edildiği ve yurtlara yerleştirildi. Bir süredir yurtlarda kalan Covid-19 tanısı konulan ve teması bulunanların karantina süreci bitene kadar burada kalmaya devam edecekm

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 19 =

More in Dersim

To Top